Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Axis & Allies 1942 Online is now available in Early Access! Buy it on Steam. The FAQ is available.
New Premium Module: Tyrants of the Moonsea! Read More
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Baldur's Gate 3

13»

Comments

• EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,099
    @Bladesip
    Souhlasím s tvým vysvětlením, ale osobně nesouhlasím s tímto konceptem.

Vezmi si, jak třeba roste v podobných hrách sílá. Lidské tělo má své limity a nemělo by jej být možné vylepšovat do nekonečna. Ve hrách ale není nic nenormálního že budeš mít 50x větší fyzickou sílů než jsi měl na lvl 1. Stejně tak meč, jehož úder má sílu 50 úderů obyčejným mečem. Podobné věci mají v herním světě své místo a tím jsou diablovky a MMO. Nikde jinde by se to tahat nemělo.

Každopádně, je dnes už smutnou zkušeností, že nepřátelům a výbavě prostě přidají procentuální posílení. Něco jako +20% životů a 20% dmg za každou úroveň nepřátele a +20% armoru a +20% zranění za každou úroveň dropnuté neb koupené výbavy.

Pak se vývojáří můžou úplně vysrat na nějaký balanc nebo strategii, protože celá hra prostě pojede podle tabulek. :(

• KokocudaciKokocudaci Member Posts: 196
    Udělali docela zábavné video v Larianu... Naznačuje to že se opravdu chtějí držet loru, je to zábavné, ale nějak nevím, tento druh humoru já osobně v BG nechci... Tak uvidíme co časem vypustí.

Idaho
  • BladesipBladesip Member Posts: 176
    @Edvin
    Já s tebou naprosto souhlasím. Se svou vysvětlující vložkou, kterou jsem předtím napsal, se osobně také neztotožňuji, jak jsem říkal, nelíbí se mi to, mám mnohem radši ty malé hodnoty a malé krůčky při zvyšování. Jen jsem chtěl poukázat na to, jakým způsobem na to dnes kouká většina vývojářů, a proto se bojím, aby něco podobného nebylo i v BG3.

edited August 21
    Není sice nejnovější, ale je tam pár cenných informací.

https://www.gamebro.cz/baldurs-gate-3-bude-mamutim-projektem-ktery-ale-na-prvni-dva-dily-nenavaze-preview/

Pro ty komu se to nechce číst:

"Přestože hra svým názvem Baldur’s Gate 3 evokuje návaznost na předchozí dva díly, skutečným pokračováním série nebude. Autoři se rozhodli nevycházet ani z fragmentů chystaného, ale nikdy nevydaného Baldur’s Gate 3: The Black Hound, které vznikalo ještě ve studiu Black Isle. Namísto toho Larian Studios naváží na nejnovější události kolem stejnojmenného města v rámci pen and paper univerza Zapomenutých království."

"Teprve nedávno oznámila společnost Wizards of the Coast novou pen and paper D&D kampaň Baldur’s Gate: Descent into Avernus, která má vyjít 17. září 2019. Ta hrče provede městem Baldur’s Gate až do Avernusu, což není nic jiného než první úroveň devíti pekel. Příběh Baldur’s Gate 3 na tuto kampaň naváže. “Jde o další kapitolu v příběhu města Baldur’s Gate. Každopádně se můžete těšit na mnoho odkazů na předchozí hry série,” uvedl Swen Vinke."

81O-yxnlVDL.jpg

No, ačkoliv by mi trochu přímější pokračování vůbec nevidalo, tohle rozhodně nevypadá špatně.

Nabídnu vám 10 veselých informací ze své hlavy:

1) Avernus je první a největší ze všech pekel.
    2) Vzhledem připomíná naše tradiční peklo (síra, oheň, vulkanický povrch) ale má (rudé) nebe.
    3) Bylo to bojiště války krve, která relativně nedávno skončila.
    4) Z dývodů čísla 3, není vyloučené, že se tam kromě ďáblů, budou poflakovat i nějací démoni.
    5) Obývá ho mnohem větší počet ďáblu, než kterékoliv jiné peklo.
    6) V této válce bojoval i Bezejmený a není vyloučeno, že se bude v Avernusu někde poflakovat.
    7) Avernus vede Arciďábel(ka) Zariel, která je padlý anděl (nejspíš žena na obrázku nahoře).
    8) Pilíř lebek z Planescape Torment se nachází v Avenrnusu.
    9) Tiamat, pětihlavá bohyně draků se nachází v Avernusu.
    10) Minsc je stále naživu a stále aktivní a plný síly!

Budu hodně nasraný, pokud si nebudu moct do party nabrat i Sukubu :D

Post edited by Edvin on
    Idaho
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 514
    Mně hlavně záleží na tom, aby Minsc měl s sebou Booa nebo jeho syna či vnuka Booa jr alias Vesmírného Trhače Démonů ... ;)

edited August 25
    Danny_S wrote: »
    Mně hlavně záleží na tom, aby Minsc měl s sebou Booa nebo jeho syna či vnuka Booa jr alias Vesmírného Trhače Démonů ... ;)

No, věc se má tak, že v městě Baldurs Gate stávala socha Minsca.

Vtipné je, že nikdo už si ani nepamatoval, jak se jmenoval, protože socha tam stojí už skoro 100 let a ti co ho kdy znali jsou už dávno mrtví (mimo pár jedinců s elfskou nebo trpasličí krví). Všichni ho proto znají jen jako sochu "milovaného hraničáře" a je to jeden z orientačních bodů ve městě. Něco málo před rokem od současného stavu herního světa se pozdě v noci před sochou bojovalo. Divoká čarodějka (začátečník) byla napadena skupinou vrahů. Během boje (který prohrávala a už bylo skoro po ní) jedno z jejich (velmi nepřesných a chaotických) divokých kouzel zasáhlo Minscovu sochu a "nějak" ji přivedlo k životu. Minsc je opět ve svých nejlepších letech a se svým věrným hlodavcem. Ale má trochu pochroumanou paměť a zdá se, že si nepamatuje nic po tom, co skončila hra BG1 (nezmiňoval nic z událostí v BG2, ale možná že si pamatuje obě dobrodružství). Možná to má něco společného s tím, že socha měla prezentovat Minsca z určitého období jeho života, takže jeho paměť sahá jen do tohoto období.

Každopádně je živý, zdravý a kope síly zla do zadnice, kdekoliv na ně narazí.

P.S.
    Dovedete si představit, že by Minscovi do ucha strčili jednu z těch larev, co vám mají sežrat mozek a udělat z vás mozkožrouta, jen aby ta larva po pár minutech z toho ucha zase vylezla a zděšeně se snažila od Minsca dostat co nejdál? :D

Post edited by Edvin on
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 514
    @Edvin
    P.S. Hehe … cha chá … :D
    Tak to mě totálně rozsekalo!!! :) :D

• STBorgSTBorg Member Posts: 66
    @Edvin Trochu offtopic, ale vžd když čtu tyhle random informace tak se dívím odkud přicházejí. Jsou tu nějaké hry o kterých nevím? Knižní série? Povídky na netu? Pen a paper hry s příběhem?

Sign In or Register to comment.