Skip to content

oprava chyb/bugu v BG:EE

2456710

Comments

  • korkankorkan Member Posts: 23
    nevíte jak nějak násilně donutit hru odpauznout se? hrajem s kamarádem a když zkoušíme spát v hospodě nebo když třeba svítá, tak se hra pauzne, ale ani jeden nemůžeme hru odpauzovat a´t děláme co děláme :-D
  • SidemiSidemi Member Posts: 70
    edited November 2012
    Ták, vyzkoušel jsem a narazil na pár bugů.
    Nesetkali jste se s blikající úvodní obrazovkou, po spuštění hry s odkrytou celou mapou (ale na "neprozkoumané území" kliknout nemůžu a tak musím chodit, jakobych jí odkrýval), šílenými grafickými bugy v interiérech a s nemožností označování celé party (nezvýrazní se mi ani vybraná postava)?
    Edit: + crash při pokusu hru vypnout
  • MazokuMazoku Member Posts: 7
    Idaho said:

    Mazoku said:

    Ví někdo jak to bude s tou češtinou a kdy? Už sem tu prolezl všechno možný a jako jediný co vim, že to bude až to bude, což mi moc neřekne :( někdy 26 července psali, že je čeština ze 75% a dnes stále nic, alespoň ty anglický zvuky kdyby tam byli a klidně i ten text co neni přeloženej byl v angličtině, ale když tam nic neni tak se to hrát nedá.

    To myslíš na ty nedodělané části? Protože jinak tam čeština je, stačí ji zapnout v menu...
    jj myslel jsem ty nedodelany casti lae uz sem odpoved dostal:
    "anglický text doplním co nejdřív a překlad až bude :P "
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    @Sidemi
    Měl sem něco podobného na noťasu se 2 graf. procesory; slabým od intelu a výkonou nvidii, BG:EE dělá problémy hlavně na intelu, pomohlo individuální nastavení BG:EE v ovládacím panelu nvidie.
  • SidemiSidemi Member Posts: 70
    Tak to je i můj případ. Myslíš, že by to vysvětlovalo i tu mapu?
  • azuritazurit Member Posts: 182
    @korkan tento bug uz maju nahlaseny
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    edited November 2012
    @Sidemi
    Jo mapa mě blbla úplně stejně, po přenastavení grafiky to jede normálně.
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    edited November 2012
    Já jsem už narazil asi na 2 předměty (jeden byl Palcát +1, tedy soudě podle jeho ikony), kterým kompletně chyběl popis a u několika dalších předmětů se mi nezobrazuje vždy to první "parádní obrázkové" písmeno, kterým vždy ten popis začíná. A ještě pak v deníku se mi v první kapitole po zápisu 5. Dne další zápisy nezobrazují, respektive zapíše se jen Den a čas, ale pod tím žádný text.
  • SidemiSidemi Member Posts: 70
    @Hor89
    Děkuju, předtím jsem neměl možnost to vyzkoušet, tak jsem krátil chvíli na fóru. Vyzkoušeno, funkční, posledním problémem co mám je jen výběr povolání. :)
  • azuritazurit Member Posts: 182
    No mne to uz 2x uplne nahodne zamrzlo :( musel som to nasilne ukoncit a loadovat.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Nuže, zabugované je to teda pěkně.
    Můžeme být jen rádi že čeština ještě není kompletní, alespoň nás to tak nebude lákat ke hře.

    Jak já to vidím tak bude nějakou dobu ještě trvat než bude čeština dokončena + bude bůh ví jak dlouho trvat než autoři opraví nejzávažnější bugy ( byl bych hodně překvapený kdyby bylo nyní možné hru
    dohrát ).

    Takže to vypadá že budeme mít co dělat přes vánoce, protože nevěřím že by se to všechno dokončilo dříve. ( A ani mi to nevadí, protože Drowové zatím stejně ještě nejsou přidaní )
  • SidemiSidemi Member Posts: 70
    @Edvin Drowové? O_o Vtípek či blízká budoucnost?
  • CeonCeon Member Posts: 18
    Zaregistroval někdo bug, že při multiplayeru není možné spát v hospodě? Opakováno ve Friendly Arms Inn, bez ohledu na to, kdo z družiny mluví s hospodským, tak po zaplacení noclehu se neobjeví animace spánku, hra skočí do "reálu", v log okně se vypáše, že se družina vyspala, ale hra je pauznutá a nelze ji odpauzovat (ani SPACE, ani klikem na ikou). Přitom myš je aktivní a klávesy fungují, takže Load je možný ... nevím, jestli se to děje jen v FAI, v Beregostu jsme ještě nespali :DD
  • Ondrej_TOEOndrej_TOE Member Posts: 9
    Ještě jsem neopustil Candlekeep a mám tu pár chybek // požadovaný stav
    a) Hra zamrzne při přidání poznámky na mapu (známý bug) // hra nezamrzá :)
    b) NPC, které s protagonistou chtějí mít interakci a jdou za ním, nejdou ve skutečnosti za ním, ale za místem, kam jste naposledy klikli waypoint. Tam dojdou a zůstanou stát, takže pokud mezitím waypoint změníte, už se vás nesnaží dohnat. (!SPOILER! :) Konkrétně, po tom, co vyřídíte vrahy v chatkách, za vámi v obou případech jdou ustaraní mniši. Ani jeden za mou postavou nepřišel přímo, ale musel jsem já dojít k němu aby začal dialog.)// NPC by za protagonistou měli jít kamkoliv, dokud nevyřídí svůj úkol.
    c) V inventáři v nové pravé spodní buňce s popisem vlastností ukazuje [MISSING STRING + číslo] // Kompletní popis a vlastnosti
    d) V české verzi – v inventáři na svitku s popisem předmětu chybí velká počáteční malovaná písmena s diakritikou // Texty začínají malovaným písmenem s nebo bez dia, ale jsou kompletní
    e) V deníku chybí (asi!) názvy úkolů. Teď je tam jen +/- a vedle toho nic, text se objeví až po rozkliknutí +ka. Možná to tak má být, ale vypadá to divně. // Názvy úkolů jsou v deníku vidět bez nutnosti rozkliknout úkol.
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Tak v Deníku je hodně bugů - V úkolech, splněných úkolech, i deníku. Texty některých úkolů a splněných úkolů se po rozkliknutí (zmáčknutí +) nezobrazí, zobrazí se pouze ta "dělící čára". V deníku jako takovém, kam se zaznamenávají události, se pak spousta zapsaných událostí vůbec nezobrazuje, hra do logu vypíše, že se zapsal záznam do deníku, ale tam není, nebo je tam jen jeho datum a čas, ale text žádný. A vzhledem k tomu, že když hru přepnu zpět do EN, tak to funguje normálně, tak bude zakopaný pes někde v české lokalizaci.
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    @Ceon Ano, je to bug, který už byl nahlášen.

    Pro mě je dost zklámání, kolik bugů ve hře je. Čekal jsem, že to bude příjemnější na hraní, než starší IE a místo toho starý bugy zůstaly (třeba příšerný pathfinding není opravený!!) a nový bugy přibyly. Asi nejotravnější ze všech je, že když mág dokouzlí, vyrazí přímo před ksicht nepřítele, i když v ruce drží sling. Dále je asi "vylepšený" AI, protože mág, který se snažil zabít Neeru mi utíkal přes půlku Beregostu, než jsem ho dohnal a prostřelil šípem. :)
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    @Bladesip Cz ještě není kompletní a hra nezobrazuje nepřeložené texty (takže to není "bug")

    Mimichodem nevíte někdo něco oficiálního k nulovému grafickému nastavení? Rozhodně bych bral aspoň úpravu rozlišení, velikost fontů, úpravu GUI apod...........
  • beobeo Member Posts: 143
    @PJ_Trewor: mozno by na tie chyby stacil screenshot, pripadne presna cast nespravne prelozenej vety :)

    inak po predchadzajucom odlozeni a znova "na pevno" stanovenom termine, som aj cakal ze hra vyjde s dost vela chybami.. hlavne to treba vsetko nahlasovat, aj v english :)

    mne zacina dovolenka o tyzden tak sa snad posnazia :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Sidemi said:

    @Edvin Drowové? O_o Vtípek či blízká budoucnost?

    Musíš číst forum :D
    Bylo oficiálně oznámeno že se budou přidávat Duegaři, Hlubinní gnomové, Tieflingové, Aasimaři a Drowové.
    Otázka zní " kdy ? ". Jediné co víme, je že to bude někdy po vydání a že se omlouvájí, že to tam nedali dříve protože jestli je budeme chtít použít budeme kvůli nim muset začít novou hru.
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    edited November 2012
    @beo no když screenshot běžně přes PrtSrc mi nic nesejme, asi kvůli tomu že je to v OpenGL nebo co. a věty by se musely přepisovat ručně, což mi přijde trochu krkolomný řešení. :) proto by ideální bylo, kdyby šlo nějak zapnout zobrazení čísel stringů přímo ve hře, aby se daly vypisovat jenom ty čísla, jenomže to bych asi chtěl moc. nebo aspoň mít dialog.tlk s těmi čísly. vím že to šlo nějak zjišťovat přes Infinity explorer tuším, ale je otázka, jestli zůstal zachovanej starej formát dat. no je to prostě pruda :)

    EDIT: tak screenshoty se ukládají automaticky do dokumentů :D a debug mód zapnout jde, ale čísla stringů asi zobrazit nejde. :/
    EDIT2: už to mám, jdu to sepsat do fóra Chyby v překladu :)
    Post edited by PJ_Trewor on
  • SidemiSidemi Member Posts: 70
    @Edvin Četl jsem ty nejdůležitější informace. :) Baldur's Gate by si zasloužilo, abych přečetl každej topic na fóru několikrát ale na to bohužel nemám čas. :-D
  • PajingtonnPajingtonn Member Posts: 4
    Uměl by mi někdo poradit, jak vyřešit můj problém ? (viz obrázek) ... Zkoušel jsem update ovladačů, jiný direct x a nic nepomohlo...

    http://imageshack.us/photo/my-images/248/problemca.jpg/
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    edited November 2012
    @Pajingtonn
    Jakou máš grafickou kartu?
  • PajingtonnPajingtonn Member Posts: 4
    edited November 2012
    Hor89 said:

    @Pajingtonn
    Jakou máš grafickou kartu?

    Ati Mobility Radeon HD 4650


    V menu a např. v inventáři vše jede v pořádku
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    edited November 2012
    Mně celkem celkem pomohlo individuální nastavení graf. karty pro Baldur.exe (ve složce data/00766).
    Akorát mám nVidii tak to asi budeš mít úplně jinak, hlavně názvy. U ovládacího panelu nvidie: spravovat 3D nastavení/nastavení programu/baldur.exe u něj preferovaný graf. procesor nvidia (jestli máš 2 grafiky) a pak sem vypnul: trojité vyrovnávání, vertikální synchronizaci, vyhlazování hran FXAA a optimalizaci podprocesorů;
    v eng. je to Vsync, Triple Buffering, Antialiasing FXAA a threaded optimization.
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Hor89 said:

    @Bladesip Cz ještě není kompletní a hra nezobrazuje nepřeložené texty (takže to není "bug")

    No nevím, tohle všechno jsou texty z klasické verze BG1, žádné nové věci, které přišli s BE:EE, takže to si myslím je spíše technický bug, než-li nekompletní překlad, protože pokud se nepletu, tak bylo psáno, že čeština by měla být hotová, mimo těch nových BG:EE přídavků.
  • christofchristof Member Posts: 224
    @Bladesip deníky jsou komplet překopané, používá se systém z BG2, takže jsou z velké části nově napsané
  • PajingtonnPajingtonn Member Posts: 4
    edited December 2012
    Hor89 said:

    Mně celkem celkem pomohlo individuální nastavení graf. karty pro Baldur.exe (ve složce data/00766).
    Akorát mám nVidii tak to asi budeš mít úplně jinak, hlavně názvy. U ovládacího panelu nvidie: spravovat 3D nastavení/nastavení programu/baldur.exe u něj preferovaný graf. procesor nvidia (jestli máš 2 grafiky) a pak sem vypnul: trojité vyrovnávání, vertikální synchronizaci, vyhlazování hran FXAA a optimalizaci podprocesorů;
    v eng. je to Vsync, Triple Buffering, Antialiasing FXAA a threaded optimization.

    No...individuální nastavení jsi dělal přímo v Beamdog/bg ... data souborech? (tebou zmíněný soubor tam ani nemám...zkusím to udělat přes správce zařízení, ale těžko říct, jak se dostat k tomu, abych udělal individuální nastavení právě pro BG)

    /tak, přelouskal jsem i graf. nastavení samotné karty a stejně nic nepomohlo... :-)
    Post edited by Pajingtonn on
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    Tak baldur.exe musíš mít (já hru přes něj spouštím) já ho mám program files/ baldurs gate e.e./data/00766
    (stahoval sem přes BG instalátor ne beamdog), A všechno nastavení sem dělal v ovladacím panelu graf. karty. Počítám že i u Ati ,bys měl mít možnost individuálního nastavení pro každou aplikaci.
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    christof said:

    @Bladesip deníky jsou komplet překopané, používá se systém z BG2, takže jsou z velké části nově napsané

    Tak to jo, já myslel, že jsou nově udělaný, ale že texty jsou stejné, jako byly v základním BG1. :)

Sign In or Register to comment.