Skip to content

FAQ - odpowiedzi na nurtujące Was pytania :)

11213141517

Comments

  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    a tak z innej beczki - czy ktoś z zamawiających grę przed oryginalną datą premiery dostał ten rzekomy bonus ("something special")?
    Battlegrim
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Nie wiem co to niby miało być, ale ja nic extra dodatkowego nie dostałem.
    Battlegrim
  • YaeriusYaerius Member Posts: 61
    Ano, chyba zapomnieli o tym. Ja zamawiałem zaraz pierwszego dnia jak tylko można było, nie dostałem niczego specjalnego.
    Battlegrim
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    A mówili coś o dodatkowych portretach czy dźwiękach a tu nic? nieładnie..
    Battlegrim
  • broker30broker30 Member Posts: 18
    Nie wiem co miało być dodatkowe a co jest w każdej wersji Enhanced Edition ale co do portretów kilka nowych jest, jeżeli chodzi o dźwięki to też jest kilka nowych dla postaci gracza. Jak to jest w każdej wersji to nie dali nic, bo ja też kupowałem pre-order
    Battlegrim
  • halerzhalerz Member Posts: 7
    Obawiam się, że nam "pre-orderowcom" dali tylko "BGEE Supporter badge" na forum oraz opis "You have pre-ordered and are an original supporter of Baldur's Gate: Enhanced Edition and Overhaul Games, through thick and thin."
    Battlegrim
  • gameliongamelion Member Posts: 36
    Hej! nie zapominajcie że jeszcze w ramach EE mamy "obiecany" polski dubbing. Na prawdę się zastanawiam czy chłopaki i dziewczyny z Overhaul Games wyrobią się do wiosny. Dotarliśmy do świąt i cisza. Między świętami i tak nikt nie pracuje, przynajmniej ci co nie muszą to nie pracują. Po Nowym Roku to wiadomo = leczenie przez duże "K" no i zostaje czekać do wiosny.
    Battlegrim
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    było by ciekawie gdyby zrobili też dubbing do nowych postaci,bo są bardzo ciekawe,ale angielski jest tak świetnie dobrany że nie wiem czy bym zmieniał na polski w ogóle.
    Battlegrim
  • halerzhalerz Member Posts: 7
    Ejże - chyba nie będzie dogrywania żadnych dodatkowych dźwięków w języku polskim - ja przynajmniej nie kojarzę takiej obietnicy...
    Battlegrim
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @halerz – nie będzie, chyba że ktoś wyjdzie z sensowną inicjatywą.
    Battlegrim
  • BattlegrimBattlegrim Member Posts: 18
    Witam serdecznie.
    Mam pytanie drobne i ważna dla mnie zarazem. Chciałem zapytać jak uruchomić klienta BeamDog bez internetu? Klikając na Baldur.exe automatycznie włącza mi się klient, ten jednak bez połączenia z internetem nie odpali gry. Jutro jadę na mniej interesujący kurs w pracy i Baldurek byłby w sam raz ;) Jak uruchomić grę bez dostępu do internetu?
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ciekawe pytanie, z tego co kojarzę gra miała być grywalna bez dostępu do sieci. Ja jeszcze nie próbowałem tak grać, ale widać, że są jakieś problemy.
    Battlegrim
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @Battlegrim
    Musisz odpalić grę za pomocą: właśnie baldur.exe, który znajduje się w (...)\Baldur's Gate Enhanced Edition\Data\00766\Baldur.exe, z tego co opisujesz wynikałoby, że jednak uruchamiasz grę za pomocą (...)\Baldur's Gate Enhanced Edition\BGEE.exe, do którego również prowadzi skrót, który się sam tworzy.

    Ręcznie znajdź folder z grą i odpal przez baldur.exe
    Battlegrim
  • BattlegrimBattlegrim Member Posts: 18
    Pomogła reinstalka, jednak nie pograłem ;( Przed chwilą reinstalowałem i po wyłączeniu wifi odpaliłem tak jak robiłem to wcześniej z Baldur.exe i śmiga. Pliku BGEE.exe nie posiadam w wyżej wskazanym miejscu docelowym, nie wiem dlaczego - poprostu go nie ma. Reinstal dobry na wszystko ;)
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    zawsze możesz wdusić klawisz F3 i wyszukać w ten sposób tenże plik :) ja osobiście grałem w pociągu bez dostępu do sieci. uruchamiam zwykle przez skrót, który pojawił mi się po instalacji BGEE, potem pojawia się już w oknie klienta "loading news" i przycisk PLAY, który uruchamia grę.
    Battlegrim
  • AdrAdr Member Posts: 15
    Sorry mam pytanie trochę nie dotyczące tego forum ale jednak liczę na waszą pomoc. Wiecie może skąd ściągnąć Polska wersje BG2 i TB? Ponieważ ściągnąłem angielska i wgrałem spolszczenie jednak to nie to samo, i nie ma polskiego dubbingu co trochę psuję mi klimat ;). Jeśli ktoś zna jakieś namiary byłbym wdzięczny.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Adr – CDP sprzedaje za półdarmo paczkę z Baldurami, IWD 1 i 2 i chyba Lionheartem za półdarmo. Chyba się bardziej opłaci niż ściągać :P Poszukaj „Legendy RPG”.
  • AdrAdr Member Posts: 15
    jest tylko na allegro a ja jestem za granicą.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    edited January 2013
    @Adr www.gog.com - strona CDP tylko że na rynek zagraniczny, ale może ktoś się orientuje czy udostępniają z polonizacją gry tam?
  • AdrianusAdrianus Member Posts: 45
    viader said:

    @Adr www.gog.com - strona CDP tylko że na rynek zagraniczny, ale może ktoś się orientuje czy udostępniają z polonizacją gry tam?

    Niestety na GOG'u jest bardzo niewiele gier w wersji PL (z tego co ostatnio patrzyłem wszystkie dało się policzyć na palcach :P)

    Podejrzewam, że to element polityki wydawniczej CDP, który chce wydawać gry po polskie na cdp.pl, które dopiero raczkuje, więc niewiele tam tytułów...
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited January 2013
    Adr said:

    jest tylko na allegro a ja jestem za granicą.

    Z tego co gdzieś czytałem ta pozycja ma wrócić w jeszcze niższej cenie (dwa lata temu była chyba za 69 w edycji platynowej).

    EDIT: http://www.cdprojekt.pl/game/2925/Legendy_RPG/XKN_gold
    Post edited by Etamin on
  • AramilAramil Member Posts: 1
    Wiadomo może już coś więcej na temat obsługi grafik intela (HD 4000)?
  • maneromanero Member Posts: 392
    Wiadomo gdzie można znaleźć elfią kolczugę z najnowszego updata? Przed upem miała ją Dorothea z encountera Dorna, ale teraz jej tam nie ma...
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited January 2013
    Może kogoś to zainteresuje - BG:EE jest dostępny na Steamie za 14 euro więc całkiem nieźle. I jest w języku polski. W sumie szkoda, że od razu nie było, chyba wolałbym ja mieć w swojej bibliotece na Steamie. http://store.steampowered.com/app/228280/
    Selendis
  • BercikBercik Member Posts: 10
    Na Steamie byłoby najwygodniej. Szkoda, że stało się tak czy inaczej. Najpierw zapewnienia, że nie pojawi się nigdzie indziej poza Beamdogiem a później wszystkich nas robią w bambuko. Nauczka na przyszłość, o ile w ogóle pojawi się BG2:EE bo jakoś tego nie widzę.
  • ParysParys Member Posts: 205
    edited January 2013
    Bercik said:

    (...)Nauczka na przyszłość, o ile w ogóle pojawi się BG2:EE bo jakoś tego nie widzę.

    pojawi


  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Tak to już raczej przesądzone, ale czy to będzie jeszcze większe fiasko, o to jest pytanie.
    Adrianus
  • BercikBercik Member Posts: 10
    Parys said:

    Bercik said:

    (...)Nauczka na przyszłość, o ile w ogóle pojawi się BG2:EE bo jakoś tego nie widzę.

    pojawi


    To, że zaczęli projekt, wcale nie oznacza, że go ukończą.
    Nie zrozumcie mnie źle, ja chłopakom życzę wszystkiego najlepszego, od wielu lat jestem fanem Baldurów i wersję EE preorderowałem na samym początku. Stwierdzam tylko fakty, recen nie były najwyższe, a opinie samych gracze wystwili grze niższe noty niż recenzenci (za Metacritic). A najgorze, że ich działania PR zamiast próby poprawy sytuacji dążą chyba do tego, żeby jeszcze ją pogorszyć.
    Adrianus
  • AdrianusAdrianus Member Posts: 45
    Oceny BG:EE na Metacritic spadają. Obie grupy (dziennikarze i fani) najczęściej podchodzą bowiem do tej produkcji z dwóch różnych stron (przynajmniej tak wynika z moich obserwacji, oczywiście w obu grupach zdarzają się wyjątki - chodzi o tendencje). Pierwsza ocenia grę jako całość i wystawia jej dobre oceny co wynika przede wszystkim z tego, że Baldur's Gate nie przestał być, mimo upływu lat, dobrą grą. Drudzy oceniają zwykle wkład twórców, wartość dodaną do oryginalnej gry, a ta mimo najlepszych chęci jest co najwyżej średnia.
    Ja trenuje swoją cierpliwość i czekam na dopieszczone oraz uzupełnione o oficjalną polską wersje językową BG:EE (obym się doczekał). Wtedy mam nadzieje skoryguje swoje zdanie.

    Zgadzam się z Bercikiem, że przekaz PR jaki twórcy tworzą jest nie za ciekawy. Wygląda jakby sobie wybitnie nie radzili, a to źle im na przyszłość wróży..
    Bercik
  • gaxxxgaxxx Member Posts: 64
    BG 2 EE - nie ważne czy będzie gniot czy super ........ i tak kupicie cwaniaki :D
Sign In or Register to comment.