Skip to content

BG 2:EE

1568101114

Comments

  • irendieirendie Member Posts: 421
    Idaho said:

    Lynx29 said:

    nechce se mi verit, ze by to tady tak sledovali, zatim bude neco vic :P

    Idaho said:

    daleko radši budu, když uvidím práci na dalším projektu, třeba IWD :)

    obavam se, ze IWD:EE toho lidem co jiz vlastni IWD nebude mit moc co nabidnout, puvodni audiovizualni zpracovani neni treba nijak zvlast zlepsovat (podobgne jako v BG2), pribeh samotny je mnohem vic linearni a neposkytuje moc prostoru pro vkladani novych veci, pokud tedy pominu pitomosti jako vyssi rozliseni a moznost koleckem zoomovat, tak jedine co prihazi v uvahu je nejake mini dobrodrustvi ve stylu Heart of Winter a to je podle me hodne malo na to abych si tu hru koupil znovu, ale treba me prekvapi


    Mno ono už jen to rozlišení je dost, na mém 24 fullhd monitoru je i IWD2 nehratelný. Na to asi existují mody, ale ono i optimalizace a update ras, povolání, pravidel a různých featur (dvě zbraně atd..) je dost. Jinak řečeno - bez EE verze IWD1 hrát nebudu
    Mně například IWD 1 ani 2 už na mym PC nejede (a to mám vykopávku která má co dělat s HD videem...). Proto bych taky ocenil EE verzi.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Jestli Ti IWD hodně chybí, možná zkus mrknout na GOG, jestli hru nabízej. Mě se díky GOGu povedlo rozjet The Longest Journey na W7 a všichni víme, jak stará záležitost je TLJ....Na starším počítači s XP mi ale tato verze nejela.

  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    irendie said:


    Mně například IWD 1 ani 2 už na mym PC nejede (a to mám vykopávku která má co dělat s HD videem...). Proto bych taky ocenil EE verzi.

    Pokud máš Ičkovej procák, tak to jde přes jeho integrovanou grafiku - pravým tlačítkem a vybrat grafický procesor, popřípadě je to snad pod kompatibilitoua dá se to nastavit přes managera grafiky. Ale i při povolení vyšších rozlišení je to prostě moc rozpzlý... Přito bych si to zahrál docela rád, iwd1 jsem jen jednou rozehrál, odradila mě absence featurek a pravidel bg2 a iwd2. Mno a iwd2 jsem hrál, hrál a pak mi odpadl notas, přišel jsem o save a už se do toho nepustil

  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Zdravím.
    Mám takovou prosbu na vás:
    Nevíte někdo, co způsobuje kouzlo Labyrint a jak ho odstraním z jakékoli své postavy?
    Pokaždé, kdy se mi to stalo, tak ta postava byla totálně "Off-Line" a musel jsem si nahrát poslední SAVE. :-(
    Díky za radu a za tipy, jak tomu zabránit při bojích.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Dřív nebo později se zase zhmotní, ale záleží krom hodu i na inteligenci:

    under 3 -- 2d4 turns
    3 to 5 -- 1d4 turns
    6 to 8 -- 5d4 rounds
    9 to 11 -- 4d4 rounds
    12 to 14 -- 3d4 rounds
    15 to 17 -- 2d4 rounds
    18 and up -- 1d4 rounds

    Jinak pomůže kouzlo Freedom.
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @Danny_S
    Jestli si dobře vzpomínám, tak mágovo kozlo "Svoboda".
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Aha, tak to jsem nevěděl.
    Mně se totiž stalo, že jsem zkoušel pomalu cokoli, ale tohle ne a to jsem se vyspal a stejně tu postavu jsem "neviděl". :-(

    2. Ted ještě vymyslet, jak zabít Rudého Draka a Zlatého Liche. ;-)

    3. PodTemní se nachází přesně v jaké lokaci?
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Danny_S said:

    Aha, tak to jsem nevěděl.
    Mně se totiž stalo, že jsem zkoušel pomalu cokoli, ale tohle ne a to jsem se vyspal a stejně tu postavu jsem "neviděl". :-(

    2. Ted ještě vymyslet, jak zabít Rudého Draka a Zlatého Liche. ;-)

    3. PodTemní se nachází přesně v jaké lokaci?

    Draka budeš muset buď umlátit na férovku (už si tolik nepamatuju co na něj platí nejlépe a určitě jsou tady lepší taktikové, než já, ale vím, že jsem používal krom klasických boostů a co nejsilnějších zbraní také kouzla nižších úrovní jako magic missile, melf's acid arrow nebo blesky z hůlky) nebo ho nechat podusit několika cloudkilly (smrtící mrak?) a zůstat mimo dohled.

    Underdark nebo hroznočeská varianta Podtemno je lokace sama o sobě, dostaneš se tam až později ve hře opustíš Athkatlu.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Mirak
    Díky za vysvětlení, už jsem zase o něco chytřejší. :)
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    Danny_S said:

    Aha, tak to jsem nevěděl.
    Mně se totiž stalo, že jsem zkoušel pomalu cokoli, ale tohle ne a to jsem se vyspal a stejně tu postavu jsem "neviděl". :-(

    2. Ted ještě vymyslet, jak zabít Rudého Draka a Zlatého Liche. ;-)

    3. PodTemní se nachází přesně v jaké lokaci?

    Záleží na tom, jak moc...řekněme nečestně se ti chce hrát. Obojí jde prostě umlátit kouzly, zbraněmi apod., ale většinou je to na několik loadů.
    Každopádně rudého draka (myslíš Firkraaga?) můžeš před vypuknutím vlastního boje obložit co nejvíce zlodějskými pastmi, které vlastní boj dost zkrátí.

    Na Gaxxe (zlatý lich) je možnost si nakoupit několik svitků "ochrana před nemrtvými" a zakouzlit je na svou družinu. Když tohle uděláš, bude lich jen stát a koukat, zatímco ty do něj můžeš mlátit hlava nehlava, až nakonec padne. Mně se něj vždy osvědčila kněžská kouzla proti nemrtvým (např. tuším "sluneční paprsek" nebo tak nějak). Akorát to zkrátka není moc fér.:-D

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @SardoCZ‌
    Některé věci už teď nejsou tak snadné.
    Například přidali nějaký script, že pokud se v blízkosti Firkraaga pokousíš kouzlit, nebo pokládat pasti, tak na tebe ihned zaútočí. Je jedno jestli si sešleš třeba jen blbé požehnání, hned půjde po tobě.
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    Ha! To je dobře vědět. Takže koukám, že Firkraag je na stará kolena nějaký podezřívavý.:-)
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited June 2014
    Gaxx je maso. Ale s pořádně nabuffenym kouzelníkem kterej má Past na kouzla (9 stupeň, což ale neniv BG2 problém dát) a válečníkem v záloze je celkem v pohodě (asi jen hoďka pokusů :D ) i na insane se SCS. (Na normální liche je dost účinná vrhací sekera která se dá koupit v Měděný čelence po osvobození).
    Firekraag de pořád pastma ale musíš je dát dost bokem a pak ho nalákat. Já se pak naučil nabuffit postavu tak aby byla co nejrychlejší, a zaspamovat to plošňákama. Šlo to ale byl tuhej. Bez SCS sem ho šel před šílenou dobou takže normální taktiky na něj neznám :D

    A samozřejmě na draky skvěle funguje mágská taktika:
    Zastav čas, Vylepšená hbitost, všemožný kouzla na proražení ochran, Zeslab odolnost, pražit, a pokud ještě žije (v případě SCS některý ještě žijou) tak znova Zastav čas, Vylepšenou hbitost a dopražit. Samozřejmě to na to chce róbu Vecny abys měl spoustu kouzel intantně zakouzlenou a pražit kouzlama podle typu draka (na některý nefunguje kyselina, na některý oheň atd.). V TOBu sou draci už drsnější ale taky to ještě de. A celkem dobře na ně fungujou plošný kouzla jako Smrtící mlha a Strašlivé uvadnutí Abi-Dalzima.

    Levely pro mága aby měl dost kouzel 9. stupně se daj jednoduše nabrat ve Strážcově tvrzi a taky tim že hrajte třeba jen se 4 nebo 5 postavama (nebo někteří s 1 ale ti zas všechny taktiky znaj :D ).
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mě se na Gaxxe v minulosti osvědčila taktika prstenů beranidla.
    Gaxx nevdrží víc, než 4-5 zásahů.

    V původním BG2 šly získat až 3 kousky tohoto prstenu, takže je stačilo zkombinovat s Valeriovou přilbou a Gaxx byl na prkně za 5 vteřin. Teď jde sehnat jen jeden, ale stejně to jde pořád snadno ošulit, například, když si naklonujete mága, který má v rychlých slotech 5x svitek s kouzlem dvojník :D

    S draky jsem ale neměl nikdy problém, prostě jsem před vchodem do doupěte svoje postavy přebufil a pak použil hrubou sílu, srát na bojovou magii.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Mám na vás - pro někoho možná hloupou - prosbičku.
    Může mi sem někdo hodit tabulku s HealPointem pro každou postavu a pro každou rasu?
    Myslím tím např. kolik má mít základ a kolik má mít bonus.
    Stává se mi totiž u Dvojky EE, že některé postavy dostávají menší HP, než by měly mít. :-(
    V Jedničce jsem takový problém neměl.
    Obtížnost mám nastavenou nejlehčí, takže by při LeVeLování měla každá postava dost max, ale mám divný pocit, že se to tak neděje. :-(

    Díky za radu a za tipy.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Edvin‌>
    Aha, tak to jsem netušil, že to má spojení s Odolností, proto jsem se na link Odolnosti ani nedíval.
    Díky, zase jsem o něco chytřejší a už vím, proč už nedostávám max. HP jako předtím.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    To jo, ale já už to mám od předobjednávky :D Ale na face jsem to hodil, vývojáře je potřeba podporovat :)
  • VulpesiusVulpesius Member Posts: 33
    Za dnešek se odpočítávání patche vůbec nepohlo...
    Effiny
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Jo, je to zoufalý...A nevím, zda kvůli těm e-mailovým adresám taky nezačali ověřovat ty, co playou betu. Já jí nehraju, ale hlas jsem poslala už včera a ještě se vůbec nezapočítal. :-( Já jen doufám ve zdravý rozum devs, že hotový patch nebudou držet, dokud jim nedorazí těch 500 hlasů. Dle fóra má patch nějaké chybičky, tak až budou opravené, devs snad nebudou blbí a konečně ten zázrak vypustí.
  • VulpesiusVulpesius Member Posts: 33
    Doufejme, no. Jinak jsem si jen tak zkusil dát za hlavní postavu barda - kit šašek - a docela jsem koukal - bardovou písní hází na nepřátele jeden zmatek za druhým, moc šikovné...
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Vulpesius said:

    Doufejme, no. Jinak jsem si jen tak zkusil dát za hlavní postavu barda - kit šašek - a docela jsem koukal - bardovou písní hází na nepřátele jeden zmatek za druhým, moc šikovné...

    Jo, v BG1EE to je určitě šikovné, ale co v TOB? :-))
  • VulpesiusVulpesius Member Posts: 33
    A hele, odpočítáváni se hnulo o 40...
  • VulpesiusVulpesius Member Posts: 33
    Mám taky ještě dotaz k použití EE keeperu. Při úpravě NPC postavy se její speciální předmět změní na nepoužitelný. Konkrétně jsem změnil povolání Anomena na helmova kněze a jeho štít Delrynů se pro něj stal nepoužitelný. Dá se s tím něco dělat? Podobně to bylo taky u jednoho z mečů Haerdalise...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited July 2014
    @Vulpesius
    Speciální předměty, jsou k NPC postavám vázané. Pokud do nich zasáhneš, tak už to nebudou ty samé postavy a nebudou moc ty předměty používat. Takové editování se u jiné, než tvé vlastní postavy nedoporučuje, protože je tady riziko, že to rozdrbe nějaký úkol.

    Jediný způsob, jak by se to dalo vyřešit, je najít si vlastnosti toho štítu a změnit parametry, kdo ho může používat.
    (Což není jednoduchá věc a potřebuješ k tomu další programy)
    Post edited by Edvin on
  • VulpesiusVulpesius Member Posts: 33
    Aha, dík
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Spustil jsem testování nových módů, ale úplně mi vypadlo, kde je v BG2 Rasaad. ( trapas :-) )
    Může mi to někdo prosím připomenout ?
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited July 2014
    V trhově, nebo alespoň tam jsem ho potkal v BG2 poprvé (a poslal ho někam :P)
    Edvin
Sign In or Register to comment.