Skip to content

BG 2:EE

1235714

Comments

  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    DragoLord said:

    No tak nepotřebovala ale jak si všimneš tak mapa je celkem velká a je spousta možností jak to rozšířit :D A já raději budu hrát déle a bavit se :D Jen by tam mohli dát třeba i zbylé postavy z Baldurs Gate 1 nebo alespoň co se s nima stalo. Kivan a další :)

    Už tak je tam postav z jedničky víc, než je zdrávo. Nedává to absolutně žádný smysl, aby se tam objevily všechny. Amn je od lokací, kde se odehrávala jednička relativně dost daleko.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    V BG1 bylo 28 postav a z těch se v BG2 oběvilo 18. To je víc než dost :D
  • DragoLordDragoLord Member Posts: 50
    Ok ok ale třeba by tam mohli dát jak ostatní skončily postupně. Třeba nějaký drb v hospodě nebo příběh. Co třeba Xan?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    To bude tím, že je Xan ve světě FR mrtvý.
    V knižní verzi BG mu pavouk ukousl hlavu.
    Zajímají tě osudy ještě nějakých postav ?
    Zkusím podolovat v paměti...
  • DragoLordDragoLord Member Posts: 50
    Juj ona je nějaká knižní verze BG? A je někde ke stažení česky nebo to je jen anglický ? Teda asi se ve svým věku musím pořádně naučit anglicky :D Co Kivan? Nebo ti dva zloději jeden je dcera toho vévody jak uteče ?
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Edvin said:

    To bude tím, že je Xan ve světě FR mrtvý.
    V knižní verzi BG mu pavouk ukousl hlavu.
    Zajímají tě osudy ještě nějakých postav ?
    Zkusím podolovat v paměti...

    Jak už jsem tu asi třikrát psal hra BG nepatří do FR kánonu, to co se stalo v knížce vůbec nekoresponduje se hrou. Vždyť i Khalid tam umřel v jedničce tím, že se z něho stala nějaká zombie.
  • DragoLordDragoLord Member Posts: 50
    Sakra v jaké knížce ? :D Připadám si jako naprostý trotl a to mám doma nemalou sbírku fantasy knížek a o knížce BG jsem neslyšel akorát od Niles Douglas ty trilogie.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Mirak
    To je právě ten problém, FR hry pouze využívají stávající svět z knih a nemají na něj žádný dopad, což je způsobeno hlavně tím, že mívají více konců a dějových linií. V hrách jsou taky věci, které by si v knihách nikdy nemohli dovolit ( třeba takové zabití Drizzta :D ).

    Hlavní problém je ale v tom, že v případě BG byla nejdříve vydána hra a pak teprve sepsána kniha. ( Normálně je to obráceně ). Teď to udělá neskutečný bordel v případě BG3 protože budou potřebovat nový příběh, který nebude v rozporu se hrou ani knihou, takže pokud se měly objevit nějaké známé tváře, budou to HODNĚ těžko šroubovat dohromady.

    Vzhledem k tomu, že DragonLorda zajímal Xanů příběh který nebyl nijak rozvětven, tak jsem ho informoval alespoň o jeho osudu ve světě FR. Pokud bude BG3 přímé pokračování, je vysoce nepravděpodobné, že se s Xanem ještě někdy potkáme, jelikož budou muset použít nějaký základní minulost pro nové hráče a nedivil bych se, kdyby sáhli po tom knižním.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited February 2014
    @DragonLord
    Bavíme se o trojici těchto knížek:
    http://www.o-love.net/realms/head_bal.html
  • DragoLordDragoLord Member Posts: 50
    Ahá tak to jo si to přečtu děkuji :D Mě to zajímá - jsem starý pařmen co to hrál už tolikrát co je na světě hříchů :D A je pravda s tím Drizztem to zabití by bylo šílené :D hele našel někdo tu sekeru o které furt mluví v Baldurst Gate 2 když potkáme Drizzta ten trpaslík? (jmena se mi pletou) :D
  • raiderpesiraiderpesi Member Posts: 48
    daji se nekde koupit ty knizky
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    @Edvin

    Opět píšeš trochu nesmysly. To, že kniha byla sepsána později, než hra vůbec není "hlavní problém" (Navíc například novelizace jedničky vyšla dříve, než hra BG2, což dost boří tvou teorii o zakomponování událostí z adaptace do pokračování hry. Dle tvé logiky by se ve dvojce už třeba vůbec nevyskytoval Khalid).
    BG hry si zkrátka jedou vlastní kontinuitu a pokud bude BG3, můžou klidně přivést kohokoliv se jim jenom zachce. Jak sám píšeš, knížky jsou jenom velice volná adaptace (a dost slabá, rozhodně je nikomu nedoporučuju) a autoři hry s ní nemají vůbec nic společného a je právě silně nepravděpodobné, že by se potencionální autoři trojky odvolávali na 15 let staré knížky, o jejichž kvalitách se navíc dá dost polemizovat.
  • DragoLordDragoLord Member Posts: 50
    Hm ale nějaká kniha by vyjít mohla co třeba příběh mrtvé trojice ? :D V Baldurs Gate je verze knížky dost malá :D Mě by zajímalo třeba jak Baal , Bhall a Myrkul našli toho ztraceného boha od kterého získali to polobožství . A co je to vlastně ztracený bůh ? :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited February 2014
    @Mirak
    V tom s tebou nesouhlasím.

    Navzdory různým autorům, se všechny knihy FR vždycky držely vlastní dějové linie. Takže pokud by BG3 bylo přímé pokračování, tak věřím, že by v knižní adaptaci opět použili Adriana Abdela, protože tvořit nového hrdinu by prostě nedávalo smysl. A když použijí Adriana, budou muset brát v potaz události, které se staly v předešlých knihách, takže mrtví, zustanou mrtví. ( Na druhou stranu, navazovat na konec knih se bude jen těžko, takže: Bordel, bordel, bordel :D )
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Ale teď už mluvíš zase úplně o něčem jiném, protože prvně jsi tvrdil, že BG3 hra bude respektovat a používat to, co bylo ve hře i v knihách, což je podle mě úplná kravina. BG3 hra bude vycházet pouze z předchozích her, stejně jako to udělaly BG2 a následně BG2 TOB.
    To, že by případná adaptace (u které bych se hádal, jestli by vůbec vyšla) si opět vezme jen základní děj, Abdela a zbytek si udělá po svém je myslím celkem jasné.

    Stejně si myslím, že případné BG3 nemá moc kam dál navazovat. Příběh bhaalspawna jako hlavní postavy je podle mě u konce, nemá smysl to natahovat někam dál. Pokračování bych se představoval něco ve stylu návaznosti KOTORu 2 na první díl nebo Icewind Dale 2 na jedničku. Obě dvě pokračování začaly zdánlivě na vlastní pěst, ale čím dál v ději se hráč dostal, tím víc viděl, jak moc je to s předchozím dílem provázané.
  • DragoLordDragoLord Member Posts: 50
    Ahoj nevím kam tenhle dotaz vložit mody na BG2EE tu nejsou: Tak ho vložím sem a pokud se to Vám administrátorům nebude líbít tak se omlouvám a klidně dotaz smažte.
    Měl bych dotaz na mod k Baldurs Gate 2 EE. Existuje nějaký mod který mi dovolí mít všechny pevnosti ? Jsem šílený na získávání a plnění úkolů a nechce se mi kvůli několika pevnostem hrát hru snad 10 krát :D Jestli jo můžete mi prosím hodit odkaz na stáhnutí ?
  • DragoLordDragoLord Member Posts: 50
    Zdravím všechny hele máme malý problémek s kamarádem :D Chtěl by si koupit hru Baldurs Gate 1 i 2 ale má jen 1000 přes paysafecard . Je nějaký obchod v Čechách který tyhle hry prodává i přes paysafecard ? Předem děkuji za odpověd. Já sám jsem našel akorát steam ale ten je v eurech a jak počítám jak počítám prostě na obě nemá vždy chybí snad 2 eura a u českého jsem našel jenom KEY4YOU a tam je jen jeden díl.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Každou chvilkou po mě chtějí překládat nějaké maličkosti v nastavení. Patch už musí být za dveřmi.
    ( A že to trvalo )
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Jo a rozjel jsem malou debatu, která by mohla dost změnit Neeru:
    http://forum.baldursgate.com/discussion/31837/change-adoy-s-belt?new=1

    Všichni si jistě pamatujete Adoyův opasek. Naprosto neužitečný krám, který dostanete jako hlavní odměnu za splnění hlavního Q od Neery v BG1. Tento opasek zvyšuje záchranu proti proměně, což je prakticky k ničemu (ještě jsem neviděl nepřítele, který by mě chtěl v něco proměnit a kdo si myslí, že ho tenhle opasek dokáže uchránit před bazilišky, tak je hodně naivní).

    Neera podnikla celou tu cestu, aby mohla zkrotit svoji divokou magii, nebo ne? Tak proč ji nedáme to co chce? Říkám, že bychom měli změnit schopnost tohoto opasku tak, aby blokoval její divokou magii. Neera by byla KONEČNĚ alespoň trochu užitečná (ona vážně není sranda když vás na nízkém levelu zasáhne vlastní ohnivá koule, vyvoláte démona, který vás na jednu ránu zabije, nebo přijdete o velké množství svých těžce vydělaných peněz). Nebudu tajit, že Neeru jsem neměl nikde v lásce, ale kdyby měla takový opasek, tak bych o ni konečně mohl začít uvažovat jako o potencionálním členu party.

    Pokud s mým názorem souhlasíte, nestyďte se mi tam ukázat svoji podporu (like, krátký komentář) aby si toho nakonec všimli i lidé na vysokých místech.
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @Edvin
    Adoyův opasek není moc užitečný, to je pravda (a souboje s bazilišky jsou snadné tak jako tak :D).

    Teď k tomu hlavnímu: Nevím jestli to chápu dobře, ale ten opasek by udělal prakticky z divokého mága obyčejného mága? To mi nepřijde šťastné, já bych popravdě takový opasek nepoužíval (divoká magie mi často zachránila krk a démona se mi podařilo vyvolat jen dvakrát :D + je to sranda). Pokud by ten opasek pouze snižoval šanci na seslání nějakého nepředvidatelného kouzla třeba o 20%, tak proč ne.

    btw. o příspěvek výš jsi myslel patch pro jedničku, že?

    btw2: chtěl bych IWD:EE :D
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Já souhlasím s tatokem, dát jí opasek, který úplně potlačí její divokou magii by nemělo smysl, stal by se z ní pak "jen" další mág, ztratila by všechno co ji, a divoké mágy, odlišuje od ostatních. Chápu, že divoká magie může být občas frustrující, ale většinou je s ní celkem sranda, kort když se vám, jako mě, podaří při sesílání Magické střely proměnit Stínového draka na vrrka. :D
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Edvin said:

    Každou chvilkou po mě chtějí překládat nějaké maličkosti v nastavení. Patch už musí být za dveřmi.
    ( A že to trvalo )

    Juchůůů!!
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Edvin said:

    Jo a rozjel jsem malou debatu, která by mohla dost změnit Neeru:
    http://forum.baldursgate.com/discussion/31837/change-adoy-s-belt?new=1

    Všichni si jistě pamatujete Adoyův opasek. Naprosto neužitečný krám, který dostanete jako hlavní odměnu za splnění hlavního Q od Neery v BG1. Tento opasek zvyšuje záchranu proti proměně, což je prakticky k ničemu (ještě jsem neviděl nepřítele, který by mě chtěl v něco proměnit a kdo si myslí, že ho tenhle opasek dokáže uchránit před bazilišky, tak je hodně naivní).

    Neera podnikla celou tu cestu, aby mohla zkrotit svoji divokou magii, nebo ne? Tak proč ji nedáme to co chce? Říkám, že bychom měli změnit schopnost tohoto opasku tak, aby blokoval její divokou magii. Neera by byla KONEČNĚ alespoň trochu užitečná (ona vážně není sranda když vás na nízkém levelu zasáhne vlastní ohnivá koule, vyvoláte démona, který vás na jednu ránu zabije, nebo přijdete o velké množství svých těžce vydělaných peněz). Nebudu tajit, že Neeru jsem neměl nikde v lásce, ale kdyby měla takový opasek, tak bych o ni konečně mohl začít uvažovat jako o potencionálním členu party.

    Pokud s mým názorem souhlasíte, nestyďte se mi tam ukázat svoji podporu (like, krátký komentář) aby si toho nakonec všimli i lidé na vysokých místech.

    Jop, já jsem absolutně pro. Neeru v partě mívám, ale hraní stylem quick load mě moc neba. Taky je u ní blbý, že některých divokých efektů si v zápalu boje hned nevšimnu (např. zmizení všech zlaťáků, změna barvy postavy, zmizení zkušenostních bodů...), takže po KAŽDÉM seslání kouzla, kontroluju lištu, zda se zase něco nepohnojilo. Je to extrémně otravné...Mít jí jako obyčejnou kouzelnici by mi vyhovovalo, na druhou stranu, by to úplně převrátilo její příběh. Ona je divoký mág a je tak koncipovaná. Ale kdo ten opasek nosit nechce, nebude. :-) Spokojenost by tak byla na obou stranách.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Máš mojí podporu na anglickém fóru. ;-)

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @tatok‌ @Bladesip‌
    Chápu jako to myslíte, ale je třeba si uvědomit, že divoký mág je velmi specifické povolání. Rozhodně se nehodí pro každou skupinu. Válečníků potřebujute několik, ale mág vám stačí jen jeden, maximálně dva ( při čemž ten druhý ani nebývá čistý mág ).

    Jen se snažím udělat Neeru dostupnější pro více druhů hráčů.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Já souhlasím spíš s tatokem a bladesipem. Divoký mágové sou zábava (pokud dělám hlavní postavu mága tak jedině divokýho...), i když občas naštve když člověk jde nějakej šílenej souboj ze SCS s insane obtížností a mág si na sebe sešle ticho... A to je jen to nejmenší zlo.
    Ale tak jako tak naprosto odstraňit schopnosti div. mága je takový divný. Neeřin příběh je na tom stavěnej tak proč to měnit?
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    irendie said:

    Já souhlasím spíš s tatokem a bladesipem. Divoký mágové sou zábava (pokud dělám hlavní postavu mága tak jedině divokýho...), i když občas naštve když člověk jde nějakej šílenej souboj ze SCS s insane obtížností a mág si na sebe sešle ticho... A to je jen to nejmenší zlo.
    Ale tak jako tak naprosto odstraňit schopnosti div. mága je takový divný. Neeřin příběh je na tom stavěnej tak proč to měnit?

    Edvinovi jde o možnost volby. Kdo chce hrát za divokýho, bude za něj hrát. Kdo ne, mohl by tak mít možnost modifikovat Neeru k obrazu svému.
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Vždyť v BG je několik klasických mágů, které si může hráč vzít místo Neery. Když mi nějaká postava nesedí svým povoláním, tak ji nenabírám, ne? Já třeba už nikdy v BG1:EE nehodlám vzít do party Rasaada - přijde mi nudný a slabý a loaduju kvůli němu daleko častěji než kvůli Neeře. To bych pak mohl chtít možnost volby i u něj. A vlastně nejen u něj, ale u všech NPC ve hře.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    tatok said:

    Vždyť v BG je několik klasických mágů, které si může hráč vzít místo Neery. Když mi nějaká postava nesedí svým povoláním, tak ji nenabírám, ne? Já třeba už nikdy v BG1:EE nehodlám vzít do party Rasaada - přijde mi nudný a slabý a loaduju kvůli němu daleko častěji než kvůli Neeře. To bych pak mohl chtít možnost volby i u něj. A vlastně nejen u něj, ale u všech NPC ve hře.

    Bo s Neerou můžeš mít romanci. Bo něco tomu vzdáleně podobného...:-) Mám jí ráda, ale vadí mi, že je divokým mágem. Rassad je v jedničce slaboučký, to je fakt, ale zase - líbí se mi. Rassadovi dávám v jedničce do rukou prak a mám vystaráno s loadováním. Hru hraju proto, aby mě bavila, ne proto, abych měla co nejsilnější partu. A proto mi vadí zaměření Neery - styl hraní, když mám v partě divokého mága mi nesedí. To je šlamastyka, co? :-)
Sign In or Register to comment.