Skip to content

[ SEZNAM ] - Módy do BG2:EE

1246715

Comments

  • MadokMadok Member Posts: 46
    Teď mě napadlo, zkoušeli jste někdo mód "The Darkest Day"? Já jsem kdysi hrál chvíli BG2 s tímto módem a byl jsem spíše zklamaný. Bugy mi ani tolik nevadily, ale co jsem nemohl rozdýchat, byly různé obrázky nových předmětů, které vůbec nezapadaly do hry, tzn. např. obrázky z Icewind Dale a to vypadalo byť v tom krámě strašně. Jaké máte zkušenosti s těmi jinými módy? Zapadají nějak i graficky do hry? Díky za odpovědi či doporučení.
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Sellswords mi taky na UložTo hlásí Trojana. A Sheena při instalaci hlásí chybu No translation provided for@0, Continuing despite error. Ostatní módy šly zatím v pohodě.
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Čistě náhodou, asi nejde hrát různé módy v různých jazycích? Je mi jasný, že módy, co sem dal Edvin, se většinou instalujou místo angličtiny, takže pokud si přehodím jazyk na ENG, nebudou fungovat. Ale kdybych si do hry dal ještě třeba němčinu nebo italštinu a tam si nainstaloval balík jinejch módů, nebudou mi vzájemně hlásit chybu módy instalovaný v němčině, když budu zrovna hrát česky a naopak? Zní to sice divně, ale ve výsledku bych měl víc verzí BG, co se budou vzájemně obsahově lišit.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Moc bych to radsi nezkousel.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Módy jsou na pevno ve hře, takže když máš jazyk přeplý na angličtinu a nainstaluješ mód, bude tam ten mód i když přepneš na němčinu.

    ALE

    Módy jsou zároveň svázane s jazykem na který jsi měl hru přeplou, když jsi je nainstaloval. To znamená, že když nainstaluješ mód na hru která je přeplá do angličtiny a pak ji přepneš do němčiny, tak ti to v nejlepší případě u módů nezobrazí žádné texty (protože texty módů se kopírují přímo do souboru dialog.tlk) nebo ti hra rovnou zamrzne, třeba už jen když se pokusíš vstoupit do oblasti ke které se mód vztahuje.
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Jo takhle... no mně bylo divný, že jsem módy nainstaloval v ENG, ale fungujou jen v češtině, tak jsem si spíš myslel, že jsi nějak upravoval anglickou verzi módů, aby využívala český překlad, tohle mne nenapadlo :)
    takže aby tohle fungovalo, musel bych mít v kompu dvě samostatné verze BG, to mi za to nestojí...
  • VulpesiusVulpesius Member Posts: 33
    Zdar, mám problém s modem UB - když spustím instalaci, tak se mi to zasekne u Anomenova původního portrétu, ten nejde, tak dám teda že ne, doinstaluju a nic... Nevíte, kde chyba? Jsem předtím s mody nehrál, tak jestli nedělám něco blbě...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited October 2014
    Vulpesius said:

    Zdar, mám problém s modem UB - když spustím instalaci, tak se mi to zasekne u Anomenova původního portrétu, ten nejde, tak dám teda že ne, doinstaluju a nic... Nevíte, kde chyba? Jsem předtím s mody nehrál, tak jestli nedělám něco blbě...

    Hmm, to vážně netuším.
    Ono je docela divné i to, že se tam ten Anomen vůbec objevil. Tenhle mód totiž nefunguje, takže jsem to (alespoň jsem si to myslel) nastavil tak, aby se při instalaci vůbec nenabízel. Zkusím na to ještě kouknout, ale nemám to kde otestovat (mám šíleně přemódované BG).

    P.S.
    Je tady někdo, kdo má zrovna nahranou čistou verzi BG2:EE ?
    Rád bych, aby někdo jiný vyzkoušel ten UB a řekl mi jestli má stejný problém jak Vulpesius.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Nuže, protože mě nebaví pořád jenom překládat, kontrolovat a opravovat texty, tak jsem během pár posledních dnů projel asi desítku módů. Našly se tam fakt MOC pěkné kousky. Zkusím k nim vymyslet nějaké duchaplné texty a během dne nebo dvou vám to tady všechno nahraju.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Přidány 3 nové módy a upraveny popisky/obrázky k ostatním.
    Zítra (což je technicky už za jednu minutu :D ) dodám další.
    Kivan
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Super, dík. Nevěděl jsem, že Yvette je kompatibilní s EE. Jinak já Viconii v grupě mám, ale nevadí mi na ní ani tak, že je zlá, jako průvodní jev; zlý klerik ovládá nemrtvé a mne otravuje se s nima po jednom zabíjet, když je předtím Viki ovládla. Osobně mám nejradši Helmova kněze kvůli jistým zvláštním schopnostem jeho povolání:)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Nechtělo se mi spát, tak jsem to dodělal.
    Tohle už je všechno co teď mám.
    Mám ale ještě pár vyhlídnutých.
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @Edvin
    Dobrá práce, pěkně a věcně popsané, díky za tipy. Některé mody zní vážně dobře, škoda že jsou jen v EN. Ale až konečně BG2:EE dohraju, tak nějaké asi zkusím (holt budu hrát v angličtině, co už :D)
  • DragoLordDragoLord Member Posts: 50
    Teda chlape jsi fakt borec ohledně překládání děkuji.
  • VulpesiusVulpesius Member Posts: 33
    Přeinstaloval jsem a už ok
    Edvin said:

    Přidány 3 nové módy a upraveny popisky/obrázky k ostatním.
    Zítra (což je technicky už za jednu minutu :D ) dodám další.

    Edvin said:

    Vulpesius said:

    Zdar, mám problém s modem UB - když spustím instalaci, tak se mi to zasekne u Anomenova původního portrétu, ten nejde, tak dám teda že ne, doinstaluju a nic... Nevíte, kde chyba? Jsem předtím s mody nehrál, tak jestli nedělám něco blbě...

    Hmm, to vážně netuším.
    Ono je docela divné i to, že se tam ten Anomen vůbec objevil. Tenhle mód totiž nefunguje, takže jsem to (alespoň jsem si to myslel) nastavil tak, aby se při instalaci vůbec nenabízel. Zkusím na to ještě kouknout, ale nemám to kde otestovat (mám šíleně přemódované BG).

    P.S.
    Je tady někdo, kdo má zrovna nahranou čistou verzi BG2:EE ?
    Rád bych, aby někdo jiný vyzkoušel ten UB a řekl mi jestli má stejný problém jak Vulpesius.
    Přeinstaloval jsem a už ok...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Vulpesius
    To jsem rád, už jsem se bál že jsem tam špatně napsal scripty.
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Akorát je škoda, že ty NPC módy dělaj tak, že když postavu na chvíli vyhodíš ze skupiny, v lepším případě jenom skončí romance, v horším se postava naštve a úplně odejde ze hry. Já rád střídám partu, při pořád stejném složení se časem vyčerpaj konverzační možnosti.
  • JeffJeff Member Posts: 18
    Tak jsem si prvně nainstaloval Yasreanu, ale nikde jí v Irenicovo dungeonu nemůžu najít, může mi někdo napsat kde přesně by měla bejt? :-)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Jeff
    Úplně na konci, těsně než vyjdeš na povrch.
  • KailKail Member Posts: 84
    Máte někdo zkušenosti s přivoláváním módových postav do sféry v ToB. Konkrétně zatímco Isru si přivolám v pohodě, Saerileth, Sheena a Yasreana se mi v nabídce neobjeví.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Né všichni na tebe budou čekat, když se na ně vybodneš.
    Třeba Yasreana má něco na práci, Saerileth nejspíš zlomí srdce, když ji vykopneš a Sheena (bohužel) nemá obsah pro ToB.
  • KailKail Member Posts: 84
    Mluvím o situaci, kdy začneš hrát rovnou ToB, bez SoA. Což mě přivádí ke spíše spekulativní otázce z jiného soudku, sice jestli když v SoA zemře některá z NPC, tak pak lze/nelze přivolat do sféry.
  • MadokMadok Member Posts: 46
    Tak mě napadlo, jestli někdo již nezkoušel kontaktovat Beamdog, aby některé módy přidali standardně do BG2EE. Líbí se mi takové, které nenarušují stránku hry např. designem a vlastnostmi předmětů. Neví o tom někdo něco?
  • JeffJeff Member Posts: 18
    @Edvin Tak to jí tam nemám. Tak sem to buď blbě nainstaloval, nebo se mi to tluče s nějakym jinym módem.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Jeff said:

    @Edvin Tak to jí tam nemám. Tak sem to buď blbě nainstaloval, nebo se mi to tluče s nějakym jinym módem.

    To je opravdu divné...
    Vzhledem k tomu, že je v oblasti, na kterou není moc módů, tak je dost nepravděpodobné, že by se ti s něčím tlukla.
  • JeffJeff Member Posts: 18
    @Edvin Už je to v pohodě, stačilo jen párkrát přeinstalovat. :)
  • VulpesiusVulpesius Member Posts: 33
    edited November 2014
    Mám mod UB, obvinili Haedalise z vraždy Balthise a dali do basy. Quest je v AJ, můžete mi napsat rychlonávod jak to vyřešit, já už z tu agličtinu nějak zapomínám...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Madok said:

    Tak mě napadlo, jestli někdo již nezkoušel kontaktovat Beamdog, aby některé módy přidali standardně do BG2EE. Líbí se mi takové, které nenarušují stránku hry např. designem a vlastnostmi předmětů. Neví o tom někdo něco?

    Hodně nepravděpodobný. A pokud si to tam lidi můžou nainstalovat sami, tak nevidím důvod, proč by se s tím měli srát.
  • KailKail Member Posts: 84
    Ještě jednou bych poprosil, jestli byste se někdo, kdo máte nainstalované módy Saerileth, Sheena nebo Yasreana nepodíval, zda kterákoliv z nich lze přivolat v ToB do sféry za předpokladu, že hru nenavazujete na final save BG2 (případně by byla chyba u mě).

    @Edvin Za předpokladu, že to módy opravdu neumí, nebylo by užitečné to připsat do seznamu v úvodu této diskuze, mohlo by to někomu ušetřit zbytečnou instalaci.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited November 2014
    @Kail
    Pokud jsi si ty popisky přečetl, tak u každé je napsané, kde se nechází. Prakticky se ptáš, proč je nemůžeš najít na místě kde nejsou. Navíc, i kdyby šly přivolat, tak jak by jsi to chtěl udělat, když jsi je nikdy nepotkal a tvoje postava je nezná?

    "Duchu, budu si teď náhodně vymýšlet jména lidí, které jsem nikdy nepotkal, tak je sem začni přenášet" :D

    Ale pokud je musíš mít a nevadí ti, že jsi se připravil o romance, předměty a úkoly, stačí použít tohle:

    CLUAConsole:CreateCreature("SAERILET")
    CLUAConsole:CreateCreature("YASRAENA")
    CLUAConsole:CreateCreature("K#Sheena")
Sign In or Register to comment.