Skip to content

Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear

EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
edited July 2015 in čeština
http://www.siegeofdragonspear.com/

Tady můžete diskutovat.
Byl jsem vzůru až do půl šesté do rána, viděl jsem celou prezentaci a bylo to všechno co jsem si přál a ještě víc.
Zítra vám tady taky napíšu nějaké postřehy, ale teď už sotva vydím na klávesnici :-)

Tady je celý záznam prezentace:
http://www.twitch.tv/beamdog/v/7198879

A nějaké moje info, které jsem pochytil z prezentace:

01) Celkově má hra 7 kapitol a herní doba se odhaduje na 25 až 35 hodin
02) 4 nové postavy a uvažuje se o tom, že by mohli být převeditelné do BG2
03) Zkušeností strop nastaven cca na lvl 12 (o polovinu větší než v BG1)
04) Nové předměty, které lze převést do BG2
05) Navrátilo se spoustu původních dabéru jako je Minsc, Jaheira, Edwin (Yes!), Khalid, Imoen atd.
06) Romance budou
07) Hra je rozšíření BE1:EE, takže je to ten samý princip, jako ToB pro BG2.
08) Z BG1 neimportujete pouze hlavní postavu, ale celou družiny a všechny předměty
09) Pár opravdu moc pěkných vylepšení ovládání včetně toho, aby měl nad sebou každý ukázané své životy
10) Subrasy... zatím ne, ale ještě uvidíme
11) Nové povolání = Šaman
12) Mimo jiné se bude řešit temné dědictví vaší postavy a podíváme se i na místo kde zemřel váš otec
13) OBROVSKÉ bitvy, včetně bitev armád.
14) 2 nové obtížnosti, něco jako extra lehká a šílená
15) 1000 slonů !
Post edited by Edvin on
«13456713

Comments

  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tak *ten a ten* ve videu potěšil, ovšem jinak docela zklamání, co se příběhu týče. Opravdu jsem čekal něco jiného, než obranu před invazí dalšího Bhaalova splozence (už v BGII a tob jich bylo jak nasráno). Skutečně jsem doufal v nějaké epizodní dobrodružství, třeba v jiných sférách. Takhle zas budem jen zachraňovat svět a mám pocit, že to bude IWD styl... Ale je to Baldurs Gate, takže kde je pre-order? :D
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    edited July 2015
    je ta prezentace nekde ulozena, ze bych se na to dodatecne podival? jinak urcite koupim a preju jim dobre prodeje, snad ten datadisk nebude uplne hloupej a osmeli je to k tomu aby se zacali pripravovat na bladurs gate 3
  • DudoDudo Member Posts: 361
    myslim, ze urcite daju datum vydania niekedy na november ako vsetky ostatne verzie EE. Mna zaujima, ci tie styri nove postavy pridaju aj do BG2EE ?
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Hm, přísný. Ani v nejdivočejších snech by mě nenapadlo, že přijdou s něčím tak ambiciózním. Návrat dabérů je super, doufám, že kvalita dabingu se vrátí na úroveň dvojky. Ať je klidně 90% postav nedabovaných, ale ten zbytek ať je dabérská elita. Doufám, že grafiku exteriérů už vyladili, jinak interiéry byly v novém obsahu k dvojce na jedničku.
    Ale vzhledem k tomu, že to je poměrně velké dobrodružství, tak pořád moc nevěřím tomu snadnému transferu do BG2. Vždyť v BG2 tam o tomhle nebude ani zmínka a bude to tudíž krapet nepřirozený.
    Jinak jsem ale příjemně překvapenej, akorát si myslím, že první verze bude klasicky úplně nehratelná :)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Také by mě zajímalo, jak chtějí zakomponovat nové postavy a veškeré události z tohoto DLC do už stávajícího BG2, kde už vývoj děje a postav přesně daný.
    Ovšem k čemu by byl nějaký nový DataDisk pro naše postavy z BG1, když na začátku BG2 si stejně nikdo nic nepamatuje?
    To je, jako se vrátit v čase, něco zajímavého prožít a pak stejně to zapomenout. :-(

    Nehledě, že pokud si vezmu FinalSave z Jedničky a hodím si ho do téhle nové hry, tak budu určitě LeVeLovat, tak v tom případě importu do Dvojky už budu mít o hodně vyšší lvl, než bez hraní SoD, ne?
    To by pak dělalo z hraní BG2 procházku růžovým sadem, když už budu nabušený LeVeLově ze SoD a to přece nikdo z nás nechce.

    V každém případě jsem na to také zvědavý a pokud tohle nějak vyřeší a zajistí logiku postupu a chronologického děje, tak jsem ochoten si už pox-té znovu zahrát BG1, ačkoli jsem se zařekl, že se k tomu už nikdy nevrátím. ;-)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Dragonspear ve dvojce zmíněn byl, ne? Něco mi to říká, ale evokuje to ve mě dojem spíš Icewind dale...

    Předpokládám, že ten šaman bude hratelnej i přes celou jedničku, správně? I když nevím, jestli bych to dal znova...

    Dabéři mě nějak z křesla nezvedli, tak nějak jsem nad tím nepřemýšlel a předpokládal, že tam budou prostě zvuky z jedničky a dvojky

    Bhalspawn děj mě moc nebere a možná dokonce spíš odrazuje, ovšem uvidíme, jak se s tím poperou.

    Mno a velké bitvy...meh... já nevím, ale to mi příjde jen jako takové zaplácnutí. Nikdy mě nenadchli, ať už v IWD nebo ToB a mám raději víc osobnější bitky.

    To ovšem neznamená, že nemám radost! Jsem opatrný, očekávám to nejhorší, ale doufám v to nejlepší!
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Danny_S
    Ve stejný den kdy vyjde Dragonspear, vyjde taky masivní patch pro BG1 a BG2.
    Budou tam odkazy na prožité dobrodružství a je naprosto logické, že jsi toho po tom všem mučení od Irenica hodně zapoměl. Vždyď po tom co tě pustí z vězení, si málem ani nepamatuješ Imoenino jméno, nebo Khalida a Jaheiru.

    Jo a jestli začneš BG2 na lvl 8 nebo lvl 12, tak to není zas tak ubíjející rozdíl v síle.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Na každý pád čeká @Edvin-a a jeho tým moře práce a ještě více probdělých nocí překladem. ;-)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Edvin said:

    @Danny_S
    Ve stejný den kdy vyjde Dragonspear, vyjde taky masivní patch pro BG1 a BG2.
    Budou tam odkazy na prožité dobrodružství a je naprosto logické, že jsi toho po tom všem mučení od Irenica hodně zapoměl. Vždyď po tom co tě pustí z vězení, si málem ani nepamatuješ Imoenino jméno, nebo Khalida a Jaheiru.

    Jo a jestli začneš BG2 na lvl 8 nebo lvl 12, tak to není zas tak ubíjející rozdíl v síle.

    To je prostě ptákovina. Nejedná se o vedlejší quest, ale o obranu Baldurovy Brány. To si bude pamatovat celý Mečový pobřeží. Je to major storyline, která opět zahýbe celým regionem.
    A to, že si na začátku nepamatuješ jméno Imoen a Jaheiry byla vždycky čistě příběhová berlička jak uvést do hry nové hráče, kteří BG1 nikdy nehráli. Pokud si dobře pamatuju, tak "nepamatovat" si Imoen je čistě dialogová volba...
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    To si také myslím, že SoD svým dějem a příběhem musí nechat stopy v myslích lidí ve Dvojce.
    V tom případě by to znamenalo, že by se musel de facto změnit celý příběh BG2 a tím pádem i dialogy ... upravit a doplnit a to pořádně.
    Pokud budu celou dobu hrát za jednu a tu samou postavu, tak hodně lidí si mě bude pamatovat v BG2 a budou se na mě tím pádem i jinak koukat, ne?

    Přese všechny tyhle nejasnosti si to rád zahraji.
    Vždy mi vrtalo hlavou, co se vlastně dělo s mým rekem mezi oběma hrami, nebot tam bylo dost velké hluché místo.
    ... a já rozmlsaný Mass Effectem mám rád chronologickou a příběhovou návaznost. :-P
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Danny_S said:


    V tom případě by to znamenalo, že by se musel de facto změnit celý příběh BG2 a tím pádem i dialogy ... upravit a doplnit a to pořádně.

    No ale pokud se nepletu, tak oni právě do starých dialogů zasahovat nemůžou a i kdyby mohli tak nevím, jestli by to dopadlo dobře. Ale bude prostě působit nelogicky naroubovaně až v ToB nikdo nezmíní Shining Lady.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited July 2015
    Mirak said:

    To je prostě ptákovina. Nejedná se o vedlejší quest, ale o obranu Baldurovy Brány. To si bude pamatovat celý Mečový pobřeží. Je to major storyline, která opět zahýbe celým regionem.
    A to, že si na začátku nepamatuješ jméno Imoen a Jaheiry byla vždycky čistě příběhová berlička jak uvést do hry nové hráče, kteří BG1 nikdy nehráli. Pokud si dobře pamatuju, tak "nepamatovat" si Imoen je čistě dialogová volba...

    A jak moc se v Amnu mluví o Sarevokovi ?
    A jak moc víš ty o nepokojích, které v Německu nedávno vyvolali muslimové? :wink:

    I když by se Amnu mohlo něco vědět, tak nemají internet a prostí můžou maximálně vědět něco o ozbrojeném konfliktu v okolí Baldurovy brány. Detaily jako kdo byl týpek který vedl armádu, jak se jmenoval (a i kdyby, tak jméno typu Abdel musí být docela běžné) nebo dokonce jak vypadal, určitě jen tak někdo neví.
    irendie
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited July 2015
    Nebudou si tě pamatovat, jelikož budeš v Ammu a obrana Baldurovy brány bude proti novému a záhadnému protivníkovi ze severu :P mám pocit, že opět budeme zachraňovat svět.

    Z tohodle pramení moje skepse co se kvality týče. Ten příbě mohl a měl být udělán líp. Tohle je zas takový... americky dementní. Z ničeho nic se vynoří mocný protivník, co náhodou má doma portál do pekelný sféry a ještě je to tvoje nevlastní ségra...
    Přitom pokud chtěli válku, tak mohli zkrátka dotáhnout konflikt s Ammem - prve byla situace dost napjatá a já pochybuju, že by stačilo říct - to všechno tenhle týpek, sejmuli sme ho a teď budem zase kámoši, jo?
    Mohl z toho být perfektní zamotaný datadisk. Různé frakce kolem brány by se mezi sebou hádali. Část by jich stejně chtěla vytáhnout na amm, část by jich chtěla získat moc doma atd... vévoda/vévodkyně se mohli uzavřít do sebe po smrti manžela/manželky. Rozštěpená flamming fist mohla uzavřít město (A tím vytvořit omezenou startovní lokaci). Šlo toho vymyslet spoustu, jenže oni šáhli po jednoduchém námětu. Proto si myslím, že to bude takové IWD...

    Pokud bude BG3 tak doufám, že se konečně vyfláknou na ty bhalovy splozence, protože takovej kanec co ojede každýho koho potká nemohl bejt snad ani ten bhal
    irendie
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    @Edvin

    Fair point. Nicméně Sarevok i tak zůstává obrovskou součástí celého BG, mluví o něm tví společníci, Irenicus a je nedílnou součástí ToB. Shining lady zní jako důležitý záporňák a je víc než pravděpodobné, že by o něm minimálně několik postav v SoA a hlavně v ToB mluvilo.
    SoD by nebyl zdaleka první interquel (a nemusí jít nutně o hru), který by měl přesně tyhle problémy. Ano, v zásadě tyhle interquely třeba přímo neporušují kontinuitu toho druhého dílu, ale je tam často přítomen ten prvek, že má člověk pocit, že to tam bylo natlačeno na sílu a jako znalec druhého dílu cítí, že události z interquelu jsou v navazujícím dílu naprosto nereálným způsobem ignorovány.
    Opět řeknu, že je možné a já v to doufám, že Beamdog předčí moje očekávání, ale myslím, že je celkem férové si tyhle otázky v tuto chvíli klást.

    btw. hlavně žádný BG3 nebo ať se to BG3 klidně jmenuje, ale ať ten sequel má stejnou formu pokračování jako měli Fallout 2, KOTOR 2 nebo třeba NWN 2. Tj. ano, klidně ať se tam objeví postavy z předchozích dílů, ale ať je hlavní postava a příběh už nový...
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Mě by ještě zajímalo, jak to bude s romancí ve hře a zdali a případně jak se to promítne do Dvojky, pokud vůbec. ;-)
    Nechce se mi věřit, že v SoD potká rek 4 nové společníky a pak časem v BG2 o ně vůbec nezavadí, když potká z BG1 rovnou 4 postavy, z nichž jedna stejně už je na samém začátku mrtvá, ale fyzicky tam je. :-)
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    @Idaho

    v datadisku budes delat to same co ve vsech ostanich BG, svet zahranujes v kazdem dile, takze nechapu tu skepsi, ze by to melo byt jak v IWD, v IWD taky sice zachranujes svet, ale tam alespon celou dobu nevic proti cemu vlastne stojis, nnarozdil od BG, kde ti je hlavni zaporak predstaven vzdy v uvodu (vyjimkou je ToB)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Já nevím, v tomhle datadisku by si charname mohl dát od romancí pauzu. Proč to tím zasírat?
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    tak asi by bylo hloupe kdyby si s neerou nemohl pokracovat v romanci pokud uz si ji v BG1 zacal
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Promo16 said:


    Zmíněním IWD jsem nemyslel podobnost příběhů, ale lineárnost a stavění soubojů na množství nepřátel. Jinak řečeno - příběh je slabší a z toho důvodu se obávám, že takový bude i obsah. Tedy dialogy, kde sice je několik možností jak odpovědět, ale přitom jen jedna volba.
    Vycucat si z prstu hrozivou tisíce hlavou armádu vedenou dalším ze stovek bhalovích splozenců, to ve mě zkrátka nevzbuzuje důvěru.

  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Promo16 said:

    tak asi by bylo hloupe kdyby si s neerou nemohl pokracovat v romanci pokud uz si ji v BG1 zacal

    Ok, vlastně by to bylo jen pro nový npc, tak to je mi fuk.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    No, co se romancí týče, tak vhodnými kadidáty jsou celá nová trojice z BG:EE, ale třeba i ta nová kapitánka, nebo Dynaheira (ta má totiž perfektní výmluvu, proč to do BG2 nezvládla, takže s ní můžeme klidně dojít až k plánování svatby :smiley: ).
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    IWD je holt více zaměřenej na dungeon crawling a souboje obecně, ale příběh je po řemeslné stránce imho naprosto v pohodě a dost tomu napomáhá super atmosféra zasněženého severu podtržená Souleho soundtrackem. Dřív jsem to taky až tak nemusel, ale postupem času se mi zalíbil. Srovnávat to s BG je nesmyslný, IWD nikdy neměl ambice konkurovat komplexnosti BG. A baví mě i IWD2, která nenápadně, ale naprosto perfektně navazuje na jedničku.
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    @Idaho

    myslim, ze delas ukvapene zavery, samozrejme to tak byt muze, ale zatim nevidim duvod myslet si ze by to tak melo byt jenom proto, ze jdes zase zachranit svet, minimalne nejake postrani ukoly/pribehy vztazene k novym npc tam urcite budou, takze verim ze ta hra bude po tehle strance mnohem bohatsi nez v IWD, kde sis celou druzinu vytvoril sam a tim se ta hra pak omezila v podstate jen na hlavni dejovou linku
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Idaho said:

    Z ničeho nic se vynoří mocný protivník, co náhodou má doma portál do pekelný sféry a ještě je to tvoje nevlastní ségra...

    To nevíme, bylo řečeno, že by snad mohla být taky jedním ze zplozenců.
    Idaho said:

    Mohl z toho být perfektní zamotaný datadisk. Různé frakce kolem brány by se mezi sebou hádali. Část by jich stejně chtěla vytáhnout na amm, část by jich chtěla získat moc doma atd... vévoda/vévodkyně se mohli uzavřít do sebe po smrti manžela/manželky.

    No, většina toho co si jmenoval se pravděpodobně dít bude.
    Obrázky a to co řekli o příběhu v prezentaci to tak nějak naznačuje.
    Idaho said:

    Pokud bude BG3 tak doufám, že se konečně vyfláknou na ty bhalovy splozence, protože takovej kanec co ojede každýho koho potká nemohl bejt snad ani ten bhal

    Jen to ne!
    Ten příběh má ještě pořád co nabídnout.
    Napadají mě 2 alternativy, jak na něj navázat.

    1) Bhaal našel způsob, jak se oživit. Zkáza kterou rozpoutali jeho zplozenci (síla boha se odvíjí od toho, kolik lidí v něj věří, nebo kolik lidí se ho bojí) mu dodala dost síly na to, aby se vyškrábal z nicoty a opět se chopil svého trůnu. Tebe z něj sesadil a máš jen omezený čas, aby jsi znovu dal dohromady své staré známé a zastavil ho dřív, než načerpá všechnu svou bývalou sílu.

    2) Můžeme hrát za našeho syna / dceru.
    Tatík je někde na obláčku, ale nám stále v žilách bublá dědova poskvrna...
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Edvine, to je právě ten příběh který by mě štval. Však se to točí stále kolem toho samého. Jakoby v celém Faerunu nebylo nic jiného, než Bhalovy splozenci a jejich mocenské choutky. Já bych uvítal nějaký svěží vítr. Začít pěkně od lvl1. Třeba importnout postavu jen proto, aby se vyprofiloval "bůh" a hlavní postava by pak mohla být obyčejným kultistou který se snaží vymanit z chapadel (naší) církve nebo naopak rozšiřovat její vliv. Bhaal nebo bhalovy splozenci zázračně uzurpující moc a následné vymýšlení ještě silnějších nebo početnějších nepřátel by mě tak akorát otravilo. Ovšem opět musím podotknout, že pokud by to opravdu extra nepodělali Dragonspear, tak bych si BG3 koupil i s takovým příběhem. Je to prostě srdcovka a to co tady píšu je spíš "líbilo by se mi to víc kdyby..."

    Prezentaci jsem neviděl (není čas a tak nějak mě to samotné video netáhne), takže teoretizuju na základě traileru.

    Mirak: No však právě. Obávám se, že to bude jen vybíjená. IWD jsem dohrál včera nebo předevčírem a nemůžu říct, že bych si to nějak extra užil. U DS očekávám podobný přístup, tedy rozhovory, který končí vždy stejně a následné probíjení se skrze hory nepřátel.

    Promo16: Tak stavím jen na tom traileru, tudíž to nejsou ani tak relevantní závěry, jako spíš prozatimní teorie. Většinou hraju solo, takže postavy mě asi moc tankovat nebudou, ale samozřejmě možností najímat je a zkoumat jejich osudy to nabírá jiný nádech. Rozhodně ovšem neočekávám nějaký bohatý svět, i když v něj doufám.


    Ví se něco o tom šamanovi?

  • SlepejKrtekSlepejKrtek Member Posts: 3
    Třeba se konečně dozvím jak se rozmnožují Beholdeři !!! JUPÍÍÍ
  • KivanKivan Member Posts: 159
    jednou je Charname Bhaalův zplozenec, tak se s nima prostě střetává, v tomhle bych tragédii neviděl. Napadne vás někde v divočině parta dobrodruhů a jejich vůdce je zplozenec, pak v tom nevidím problém. Ten nastává až když se zase musí zachraňovat svět a už je jedno, kdo ho ohrožuje, teprve tady vidím klasické klišé.
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    edited July 2015
    jenomze tyhle fantasy hry o tehle tech klasickych klise proste jsou a komu to vadi tak nehraje zadny baldurs gate...nechapu, ze to nekdo vidi jako problem v tvorbe od beamdogu, ale v originale to problem nebyl, asi jako kdyby si chodil kazdej den do kfc a nesnasel smazeny kure
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Já si spíš myslím, že apokalypsa je problém hlavně americké fantasy, odkud to přebírají další. Jsou hry, kde se nezabraňuje apokalypse. BG2 vzniklo v době, kdy to klišé ještě nebylo tak klišoidní. A navíc si nejsem jistý, jestli v BG šlo někdy o apokalypsu. Zabránění válce, záchrana města a navrácení duše jsou v pohodě. Nevím, jestli hrozila apokalypsa na konci ToB, většinou hru hraju jenom k SoA, ale podle mne tam prostě hrozilo jenom uchvácení božské moci nepovolanou třetí osobou bez patřičného genetického oprávnění:) Když se to srovná třeba s Dragon Age, tam se s apokalypsou a záchranou světa šermuje pořád.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Nejde o to, že už to tu bylo. Jde o to, že už to bylo v BG, částečně BG2, hodně v TOB a teď zase... Nutno podotknout, že jde o "záchranu světa", není to úplně doslovné, jelikož v BG jde o region, v SoA spíš o zloducha lokálně devastujícího, v ToB už to trochu svět byl, jak se to veme.

    Ona ta záchrana světa totiž všechno hrozně ulehčí. Je to instantní soubor motivů, děje a akce. Samozřejmě může fungovat, ale musí tam být něco navíc co brání hrdinovi vyfláknout se na to a jít domů (nájemní vrazi a pomsta v bg1, ukradená duše v bg2, u tob nevím, proto mě asi tak moc nebavilo).
    Dalším epickým zjednodušením je vyvolený, což opět pomáhá zaplňovat mezery (jak to udělal? Jak to přežil?...) a ještě to hraje na srdečka dnešních konzumentů.
    A ano, v dnešní době je to neskutečně ohrané, protože v posledních pár let se tvůrci prakticky čehokoliv na nic jiného nezmůžou (nebo zmůžou, ale to to jsou pak zase superhrdinové vs superpadouši)

    Tady u DS se to ještě hromadí. Oni dělají "hru" kterou chtějí doplnit ty předchozí, zatím se ovšem zdá - zdůrazňuji slova ZATÍM a ZDÁ - že zkrátka kopírujou šablony.

    Zkrátka je to takové otravné. Psali, že ta holka bude možná splozenec, ale i tak...
Sign In or Register to comment.