Skip to content

BG 2:EE

189101214

Comments

  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Jj libilo se mi, ze jde ukecat Balthazara bez boje.
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Nevím, který mód z Edvinova seznamu je toho příčinou, ale bitva s Drowí skupinou bezprostředně po vstupu do Podtemna je už teď dost výživná. Tak si říkám, jestli bych po instalaci Tactics byl ještě schopný hrát na nejvyšší obtížnost:)

    Máte někdo zkušenosti se Sword Coast Stratagems?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Něco málo zkušeností s Sword Coast Stratagems mám.
    Jsou smíšené.

    Hodně to překopává inteligenci nepřátel, ale hodně se to kope i v základní herních pravidlech a to mi není moc příjemné. Tactic je mnohem lepší a jeho konverze pro EE je prakticky hotová (myslím, že do týdne by měla být dokončena) a měla by vyjít i s českou lokalizací (od mé maličkosti).
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Se Sword Coast Stratagems hraju prakticky pořád. Na insane obtížnost celkem výzva. Inteligence nepřátel je tam dost dobrá. Jen to prostě neni pro slabší povahy - jak začneš kouzlit tak se ti vrhaj po kouzelnících. Což je sice logický, ale těžký přežít :smile:
    Je pravda, že já do toho mám ještě ADnD mod (pro původní BG2) kterej překopává staty monster blíž PnP pravidlům (takže jedna z nejtěžších částí hry je Naliina tvrz) a pár dalších modů. Je to pak taktický maso. Ale zas ten pocit když vám přežije finální boj v Naliině tvrzi aspoň 1 postava z 5 :sweat_smile:
    Za nejlepší objev považuju mód (taky pro původní hru a než sem na něj našel funkční odkaz tak sem málem zešílel) kterej neukončí hru pokud ti někdo sešle Uvěznění nebo Zkamenění na hlavní postavu. Prostě to na ní nahodí efekt kouzla a nevyhodí jí to z družiny - jen dostane debuff. Fajn věc :smile:

    A zrovna naopak oproti Edvinoj mě Tactics nenadchly.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited July 2015
    @irendie
    No, jde o to, že Tactic nedává staty blíže PnP pravidlů, ale ještě mnohem výš :wink:
    Každopádně Tactic je pro dnešní EE už značně zastaralý, nekompatibilní a neúplný.

    Naneštěstí na tom jeden dobrák pracuje a už to má skoro hotové. Četl jsem popisky u ScS a nad pár věcmi to skutešně má před starým Tactic náskok, ale to se rychle změní, jakmile vyjde dokončená kompaktní verze pro EE. Nic ale nepředčí starou dobrou kombinaci Tactic + Ascension.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited August 2015
    Pokud by to někoho zajímalo, tak ve volném čase předělávám původní portréty z BG2.

    Výsledky mojí práce najdete tady:
    https://forums.beamdog.com/discussion/42541/portrait-pack-recolored-original-portraits?new=1

    P.S.
    Nechci se chlubit, ale můj Anomen vypadá fakt dobře. :wink:
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @Edvin - Neřikám že Tactics sou špatný. Jen prostě ta verze pro původní BG2 byla teď už nepoužitelná. A jak řikám - používám i jiný mody. SCS toho (v tu chvíli kdy sem se rozhodoval) uměly víc a nebyly tak zabugovaný. :smile:
    Samozřejmě nový Tactics a Ascension nainstaluju. Jen ty starý prostě nebyly na EE verzi uplně ono :smile:
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Tenhle překlad mě rozsekal:
    Your lineage crosses the mortal and spiritual, and both concern me somewhat.
    Tvůj rod je spojením smrtelníků a duchovních a obojí se mě nějak týká.
    :smiley:
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Hm, tak stejně mám ve hře asi dvacet módů, tak změny budu dělat teprv až vyjde Dragonspear. Ještě se rozhodnu, který z těch dvou. Tohle by byl zrovna jeden z módů, co se maj nejspíš instalovat mezi prvníma.
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Edvin said:

    Pokud by to někoho zajímalo, tak ve volném čase předělávám původní portréty z BG2.

    Výsledky mojí práce najdete tady:
    https://forums.beamdog.com/discussion/42541/portrait-pack-recolored-original-portraits?new=1

    P.S.
    Nechci se chlubit, ale můj Anomen vypadá fakt dobře. :wink:

    Jojo, Anomen i ostatní většinou vypadaj dobře. Akorát Imoen bych asi nechal takovou, jaká je - prostě ze zvyku. A Hexxat, tu by nezkrásnil ani Elminster:/
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    edited August 2015
    nikdy jsem moc nechapal smysl, tehletech jakoze "vylepsenych" portretu a nikdy jsem snad nevidel zadny, ktery by byl lepsi nez original...

    nicmene kdyz uz se tu nakosula ta hexxat, vi nekdo proc ma v tob jiny potret nez v bg2???

    https://40.media.tumblr.com/49a898fbaa2c7044e2b2a480c80e3dcc/tumblr_mv3e0oa8HO1s8qqn5o1_400.png

    http://vignette3.wikia.nocookie.net/baldursgategame/images/2/2c/Hexxat_Portrait_BG2.png/revision/latest?cb=20141226141523

    ja ji nikdy v parte nemel a zarazilo me, ze zatimco v bg2 ji clovek potka jako belosku, tak v tob ma portret cernosky...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Promo16 said:

    nikdy jsem moc nechapal smysl, tehletech jakoze "vylepsenych" portretu a nikdy jsem snad nevidel zadny, ktery by byl lepsi nez original...

    nicmene kdyz uz se tu nakosula ta hexxat, vi nekdo proc ma v tob jiny potret nez v bg2???

    https://40.media.tumblr.com/49a898fbaa2c7044e2b2a480c80e3dcc/tumblr_mv3e0oa8HO1s8qqn5o1_400.png

    http://vignette3.wikia.nocookie.net/baldursgategame/images/2/2c/Hexxat_Portrait_BG2.png/revision/latest?cb=20141226141523

    ja ji nikdy v parte nemel a zarazilo me, ze zatimco v bg2 ji clovek potka jako belosku, tak v tob ma portret cernosky...

    V tom prvním s tebou naprosto souhlasím.

    Co se druhého týče, tak změna portrétu je prostě součástí Hexxatina questu, ta proměna není způsobená přechodem z SoA na ToB.
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    dik, to jsem nevedel, ted to dava smysl
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Ne, že by mě Hexxat jako charakter nějak dvakrát oslovila, ale ty její questy mě docela bavily, imho zase něco trochu jiného, než je člověk v BG normálně zvyklý.
    Kail
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited August 2015
    Promo16 said:

    nikdy jsem moc nechapal smysl, tehletech jakoze "vylepsenych" portretu a nikdy jsem snad nevidel zadny, ktery by byl lepsi nez original...

    Znáš třeba tohle? :wink:
    image

  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    edited August 2015
    ja na tom nic nevidim proste prebarvena viconie, autor ma asi rad cernou barvu...original se do hry hodi mnohem vic

    dokazu spis ocenit kdyz se pokusi nekdo o neco noveho, pokud zustanem u drowu, tak treba:
    image

    i kdyz je to porad na me moc temne, dost mozna, ze to delal jeden a tentyz clovek jako tu viconii
    MiraStastny
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    Edvin said:

    Pokud by to někoho zajímalo, tak ve volném čase předělávám původní portréty z BG2.

    Vylepšená Imoen, Anomen a Nalia fakt pěkné. Škoda jen, že Hexxat a Jaheiru nikdo nedokáže vylepšit, aniž by mohl stále prohlásit, že jde o stejnou osobu.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Jako to, že někdo malinko přebarví ten kousíček oblečení, kterej je sotva vidět fakt nepovažuju za "vylepšenej" portrét :) Edvinův Anomen sice vypadá jinak (z původního portrétu, že?), ale výsledek je akorát ten, že vypadá jako mnohem větší bukvice :smiley:
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mirak said:

    Jako to, že někdo malinko přebarví ten kousíček oblečení, kterej je sotva vidět fakt nepovažuju za "vylepšenej" portrét :) Edvinův Anomen sice vypadá jinak (z původního portrétu, že?), ale výsledek je akorát ten, že vypadá jako mnohem větší bukvice :smiley:

    Podle mě vypadá spíš italsky :smile:
    Každopádně nejméně je upravovaný Minsc, protože tam toho nebylo moc co zlepšovat, ale třeba i Keldron má přebarvenou zbroj, pozadí, ten hadr co má za zbrojí, vlasy i vousy a má i trochu upravený xsich. Ono to naprvní pohled nejde moc poznat, ale když si dáš ty obrázky vedle sebe, tak uvidíš velký rozdíl.
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Bez černé Viconie nehraju, je to jediný upravený portrét který využívám.
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Já si vyměnil portrét Hexxat za portrét Clary, protože ten se v SoA fakt nepovedl. ToB jsem zatím vůbec v EE nehrál, ale tam vypadá líp. jinak ale do portrétů postav nezasahuju, měnim akorát Charname.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Edvin said:

    Mirak said:

    Jako to, že někdo malinko přebarví ten kousíček oblečení, kterej je sotva vidět fakt nepovažuju za "vylepšenej" portrét :) Edvinův Anomen sice vypadá jinak (z původního portrétu, že?), ale výsledek je akorát ten, že vypadá jako mnohem větší bukvice :smiley:

    Podle mě vypadá spíš italsky :smile:
    Každopádně nejméně je upravovaný Minsc, protože tam toho nebylo moc co zlepšovat, ale třeba i Keldron má přebarvenou zbroj, pozadí, ten hadr co má za zbrojí, vlasy i vousy a má i trochu upravený xsich. Ono to naprvní pohled nejde moc poznat, ale když si dáš ty obrázky vedle sebe, tak uvidíš velký rozdíl.
    No, právě. Ty tvoje portrety jsou možná většinou i hezčí, ale ty rozdíly jsou v mých očích tak zanedbatelný, že by se mi to ani nechtělo predelavat. Anomen je samozřejmě subjektivní, urcite, ale vypadá lip než puvodni portrét Yoshima :)
    Na druhou stranu jsem někde viděl úplně nový portrét Hexxat (na kterém nevypadá jako reagge zpěvačka z 80. let) a z toho jsem byl nadšený. Kdybych s ní chtěl v budoucnu absolvovat celou hru, tak ho rozhodne využijí.
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Narazil jsem na takovou (aspoň pro mne) vcelku zajímavou věc, které jsem si nikdy nevšiml (a to jsem před lety dohrál BG2 s každou NPC postavou, takže celkově x-krát), tak nevím, jestli to je zásluha Enhanced Edition, nebo prostě shoda okolností - jde o tohle:
    Všichni vědí, že pokud má hlavní postava na konci BG určité předměty, tak po importu do BG2 se některé tyto předměty také importují, přičemž jsou různě rozesety po irenicově vězení. Nejznámější je defaultně nastavená Balduranova helma. Teď se mi přenesla i kroužková zbroj +3, která "vypadla" z duergara Ilyicha. Nejlépe je ten seznam popsán asi zde: http://www.forgottenwars.com/bg1/miscellany.htm
    Teď se mi ale stalo, že klasický Sword of Chaos +2, který dá hlavní postavě za donesení láhve džin Malaaq, "vypadnul" z toho cambiona (normálně z něj vypadává Bastard Sword +1) v místnosti s tím zvláštním přístrojem a následně po vrácení láhve džinovi mi Malaaq dal za odměnu Dagger +2 Long Teeth, který jsem měl u své postavy při dokončení BG.
    Setkal se s tímhle někdo, nebo je to novinka?
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Tak skutečně je to nyní tak, že se dají přenést i zbraně a to konkrétně v závislosti na bodech dovednosti u jednotlivých zbraňových způsobů a také na tom, které z těchto zbraní máte na konci Baldurs Gate EE u sebe (seznam je seřazený podle priority, takže když máte na konci u sebe třeba Kiel´s Morning Star a zároveň i Ashideena +2 warhammer, tak se vám přenese jen Ashideena):

    SW1H24 (the Burning Earth +1 - long sword)
    HAMM03 (Ashideena +2 - warhammer)
    AX1H07 (Bala's Axe - axe)
    HALB03 (Suryris's Blade +2 - halberd)
    DAGG04 (The Grave Binder +2 - dagger)
    STAF07 (Staff Spear +2 - staff - piercing damage)
    STAF06 (Staff Mace +2 - staff - jednoruční a vypadá jako palcát)
    SLNG03 (Sling +3 - sling)
    SW1H06 (Varscona +2 - long sword)
    BLUN11 (Krotan's Skullcrusher +2 - Mace)
    BLUN09 (Kiel's Morning Star - Morningstar)
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited November 2015
    Na Steamu je až do 19:00 4. 11. 2015 (aspoň myslim) BG2EE v akci -75%. Vychází to na 5 Euro, což je vzhledem k tomu, že to je jedna licence na Windowsy, Linuxy a MAC zároveň, vážně hezký.
    Caszidy
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Pokud ale mas kteroukoliv z techto her pres Beamdog primo, nemusis si to znovu kupovat na Steamu. Resil jsem prednedavnou hrani pod Linuxama a napsal jsem jim na podporu a na druhy den me prisly aktivacni klice na Steam. Takze to ted muzu hrat kdekoliv pres cokoliv. :-)
    irendie
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Southpaw said:

    Pokud ale mas kteroukoliv z techto her pres Beamdog primo, nemusis si to znovu kupovat na Steamu. Resil jsem prednedavnou hrani pod Linuxama a napsal jsem jim na podporu a na druhy den me prisly aktivacni klice na Steam. Takze to ted muzu hrat kdekoliv pres cokoliv. :-)

    Díky za radu, napsáno, za 4,5 hodiny sem měl klíče :smile:
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    chci se zeptat jak je to s romaci v pripade anomena, pokud se mu nepodari stat se rytirem, romance skonci nebo bude pokracovat?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2016
    Nevzpomíná si někdo z vás, jak se jmenovalo to kouzlo (klidně i v angličtině) které odvolávalo nepřátelské vyvoláné potvory, nebo démony? Já si fakt nemůžu vybavit a zrovna to nutně potřebuju vědět. Pamatuju, že tam byla taková ikonka červené ruky s prstem ukazujícím do prava...
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited May 2016
    Vypuzení, vyhoštění nebo tak něco, ne?

    Anglicky možná banish - mám ten pocit, že jsem to někde četl
Sign In or Register to comment.