Skip to content

[ SEZNAM ] - Módy do BG2:EE

1679111215

Comments

  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Kdo jste hrál s Yvette nepamatujete si, jestli měla v ToB nějaký obsah u Master Wraitha v bažinách starého chrámu kde sídlí Nylae? (běžně tam romance mají dodatečné dialogy)
    Mě se tam totiž nic navíc neobjevilo.
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Zkoušel jste někdo NPC mod Soulaufein? Někde jsem četl stesky na to, že je údajně příliš OP, ale to mi je upřímně vcelku jedno, hraju hlavně kvůli příběhu a atmosféře, kterou mody přidávají. Takže se spíš ptám, jestli je ten jeho obsah zajímavý a bohatý, nebo je ve srovnání s ním lepší vzít třeba Yasraenu?
    A pak taky jak je to s romancí? Chápu to dobře, že je "pod obojí"? :smiley: A pokud ano, je tam nějaká pouze "friendship" cesta?
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    @Caszidy Já ho kdysi zkoušel a OP mi opravdu přijde, nicméně to spousta NPC modů. Nicméně pokud tě tohle netrápí, tak mi to přijde jako jeden z kvalitnějších módů, někdy lehce připitomněle přeslazený, ale jestli se nepletu (a možná, že jo), tak je ze stejné dílny jako ta náctiletá paladinka, takže se není čemu divit.

    tl:dr Stojí za vyzkoušení, rozhodně. Nemá náhodou i gay romanci?
    Caszidy
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Edvin said:

    24) Překopaná reputace
    Taky vám vždycky připadalo divné, že slevy v obchodech dostávají pouze hrdinové?
    Proč by například zloději, nebo pašeráci měli dávat slevu nějakým svatým paladinům?
    Navíc by to mělo logiku pouze tehdy, že by všichni obchodníci byli hodní, čestní a poctiví.

    Jednoduchý módík, (jehož obsah je třeba nakopírovat do složky "override") který způsobí, že postupně klesající reputace bude přinášet stejnou slevu, jakou by přinášela ta postupně stoupající. Říkáte si, že to není fér, protože bude stačit hned ze začátku zabít pár vesničanů, takže hned budete na jedničce a dostanete maximální slevu? Omyl! Extrémně nízká reputace způsobí, že po vás půjdou elitní vojenské skupiny, které špatně vybavéné skupiny na nízkých úrovních roznesou na kopytech. Když chcete být zlí, tak musíte počítat s tím, že po vás půjde ruka zákona... ale v obchodech už vás nikdo nebude okrádat!

    Už dlouho jsem měl ten nápad v hlavě, ale netušil jsem, že je to tak snadné na udělání.
    Zásluhy za mód však patří Peccovi, který ho dal na můj popud dohromady.

    Mód nově nabízí i bonus do reakce, aby na vás lidi i při nějnižší reputaci stále mluvili.
    image
    Stahujte zde:http://uloz.to/xMAp3yxL/eft-zip

    Nedal by se tenhle mod použít i v jedničce?
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @Caszidy - Nainstaluj si alternativní mód kterej je součástí G3 tweaků. Ten to umí taky :)
    Caszidy
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Ono by to mělo fungovat i pro jedničku..
    Caszidy
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited May 2016
    @Edvin - Taky mě to napadlo, ty upravený soubory by se měly jmenovat stejně, ale nevěděl sem jestli je to vážně tak :)
    PS: Máš tam 2 tečky místo 3. Hrubky snesu, ale 2 tečky vypadaj vážně divně :)
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Možná by stálo za to upozornit v tom seznamu, že romance s Imoen se nespustí, pokud je aktivní mód Dungeon be gone. Teda pokud to tvůrci nezměnili, kdysi to tak bylo.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Kdyby to někoho zajímalo... :)
    https://forums.beamdog.com/discussion/56567/bgii-ee-unofficial-item-pack?new=1
    Můžete mi tam dát like, rád se cítím oblíbený :smiley:

    Mód je plně v češtině (později ho zařadím do seznamu, který chci stejně přepracovat a doplnit).
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    @Edvin Tohle je velmi povedený mód, který zrovna já docením opravdu hodně, už jen proto, že kolikrát skončím hru s nasazenou helmicí z Větrných Vršků.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Díky, už hodně dlouho jsem ho měl v hlavě ale teprve nedávno jsem začal mít čas, takže teď dodělávám všechny resty které se mi nakupily.
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    edited May 2016
    @Edvin
    Musím uznat, že tyhle změny se mi vážně líbí. Pěkně to sedí k těm předmětům a není to nic přehnaného. Dobrá práce. :wink:
    Brace yourself Evil! Boo can smell you now!
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Nechtěl bys to vypnutí Bluru dat taky do separatniho oddilu?

    Jinak hezký.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Mirak said:

    Nechtěl bys to vypnutí Bluru dat taky do separatniho oddilu?

    Jinak hezký.

    Řek bych že to pro Edvina problém nebude :) Ale mám pocit že na to existoval i samostatnej mod, možná je to část nějakýho Twaeak packu. Ale už sem to rozhodně někde zahlíd :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Mirak
    Problém to není, ale přijde mi to zbytečné.
    Pokud chceš jenom blur, tak tady ho máš.
    http://uloz.to/xqRHt3i7/blur-zip

    Pokud nechceš jenom blur, tak si po instalaci ze složky override odstraň soubory MISC72.ITM a CLCK03.ITM
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Dík.

    No, vím, že když jsem to naposledy někde hledal, tak jsem nepochodil.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited May 2016
    Moh by některej ze zdejší moderů udělat WeidU aplikaci, která by reinstalovala všechny nainstalovaný WeidU mody? Popř. pokud už nějaká taková je, tak bych ocenil link :) Samozřejmě to možná nejde, ale vzhledem k tomu že instalace některejch modů to dělá naprosto "samovolně", tak to asi de.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2016
    @irendie
    Nepleteš si samovlnou instalici s výpisem nainstalovaných módů?
    Co já vím, tak ti hodně módů během instalace vypíše co všechno už máš nainstalované, ale nenainstaluje je to znovu.
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    Nikdy jsem žádný mód nedělal, ale podle toho jak chápu, že to funguje, tak weidu si uchovává pořadí ve kterém se módy instalovaly. Takže pokud si otevřeš instalátor prvního nainstalovaného módu a řekneš mu, že chceš reinstall, tak si předtím odinstaluje všechny módy za ním, pak si vklidu reinstaluje cos chtěl a pak se stejnou konfigurací zas nainstaluje ty co předtím odinstaloval.
    Opravte mě, jestli se pletu, ale mám pocit, že u WeidU to tak je.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    No, za předpokladu že tam ty instalátory pořád jsou tak ano.
    Tuším že si weidu archivuje cestu k instalačnímu souboru.

    Ale stejně si nejsem jistý, k čemu to přesně @irendie potřebuje.
    Pokud ten mód pořád má, tak ho může reinstalovat ručně.
    Pokud ho už nemá, tak mu ani tohle nepomůže.
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    @Edvin Spíš ty vůbec někdy?
    Ale nedávno jsem potřeboval provést to samé, protože jsem měl více módů co se mi nějak rvali a přepisovali si navzájem nějaké kousky hry, když jsem pak chtěl jede odstranit, potřeboval jsem reinstalovat všechny zas ve stejném pořadí.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Ne, já nespím nikdy, je to kontraproduktivní. :)

    Už rozumím jak to myslíš. Když se někomu módy navzájem přepisují, tak když pak odstraníš jeden, tak ti pořád bude chybět ta část ostatních, kterou jsi přepsal. V tom případě by ale nemělo být nutné reinstalovat znovu úplně všechno, ale mělo by stačit reinstalovat jen ty problémové módy (každý weidu mód nabízí volbu reinstal). Ačkoliv si nejsem jistý, jak přesně to funguje s dialogovými soubory. (Nikdy jsem prolém se vzájemným přepisováním módů neměl, takže si nejsem úplně jistý, jak se to chová.)
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    V pořádku, aspoň tu po večerech nestraším sám.

    Ono to jde jak říkáš a vybrat akorát ten mód co tě trápí, ale ve výsledku to má stejný efekt, furt by se měly přeinstalovat všechny módy následující. Nicméně pokud si nejsi jistý, nemůže uškodit přeinstalovat všechny módy hádám. Naštěstí jsem to mockrát řešit nemusel :) Mimochodem opravdu se těším na tvůj přepis seznamu módů co plánuješ.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Například když reinstaluju část G3 Tweakpacku, tak on odsinstaluje většinu svejch částí a pak je nainstaluje znova. Ale zároveň taky takhle přeinstaluje všechny část TheBigg tweaků a pak ještě pár dalších modů. Problém je, že nepřeinstaluje všechny. A když pak měním verzi modu na novější, tak si chci zaručit kompatibilitu s ostatníma tak, že všechny přeinstaluju. Což je celkem nadlouho. Popř. při aktualizaci dialog.tlk musim znova reinstalovat všechny mody (Nemluvě o tom, že se mi některej z nich bije s UB a UB pak má všechny stringy totálně blbě. Ale to neni problém reinstalace modů).
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @irendie
    No, mezi čechy je jeden slušný BG moder a jeden prachsprostý amatér.
    Já jsem te druhý :)

    Jediný kdo by mohl vědět jestli něco takového jde, je @Pecca
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    @irendie Pokud jde jen o weidu módy tak bych to řešil takhle. Vlez do složky s hrou, otevři WeiDU.log. Tam je soupis všech nainstalovaných weidu módů, přičemž ten nahoře je nejstarší. Otevři instalátor toho nejstaršího a dej ho reinstalovat. Weidu odinstaluje všechny nadcházející, reinstaluje ten první a pak i všechny ostatní podle stejného nastavení.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,174
    No expert na WeiDU zrovna nejsem, ale hlavní funkcí a prvotním účelem WeiDU (Weimer's Dialog Updater) je kompatibilita módů, které updatují soubor dialog.tlk (tj. přidávají do hry nový text). Když teda nainstalujete několik módů s novými texty a pak jeden z nich přeinstalujete či odinstalujete, WeiDU by měl přeinstalovat všechny ostatní módy aby zajistil kompatibilitu v souboru dialog.tlk. Pokud se tak neděje, je většinou chyba na straně módů samotných.

    Ohledně instal-toolu, je tu jeden BWS: https://forums.beamdog.com/discussion/44476/tool-big-world-setup-bws-mod-manager-for-baldurs-gate-enhanced-edition-trilogy-for-windows/p1
    Tenhle program by měl po otevření naloadovat nabídku módů a postarat se o jejich bezproblémovou instalaci. Jak to funguje ve skutečnosti nevím, nezkoušel jsem to.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2016
    Právě jsem dokončil kompletní překlad Ascension.
    Nejde jenom o tu hromadu nových textů, ale i o nový překlad těch původních.
    (Nevím kdo ho dělal, ale bylo tam opravdu hodně blbostí.)

    Ještě to párkrát projedu kvůli chybám a pak to zašlu autorovi módu, aby překlad začlenil do instalace.
    Post edited by Edvin on
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    Nějaké šance, že Assasinations by mohl být další? ^^"
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @STBorg
    Víc než velká :wink:

    Nejvíce mě teď láká pustit se do Assasinations a Bílé Královny.
    Po Tactic a Ascension jsou to (dle mého) další dva módy které se řadí do "must have".
    (Někdy potom mě láká dodělat/opravit/přeložit mód Sheena, můj nejoblíbenější NPC mód, který však nemá žádný obsah v ToB a jeho stabilita je už HODNĚ dlouho diskutabilní, protože nikdy ani nebyl upraven pro EE.)

    Ale nejdřív se zase na čas vrátím k překladu BG2.
    Kdybych se pořád věnoval módům, tak to nebudu mít nikdy hotové :smile:
Sign In or Register to comment.