Skip to content

Pillars of Eternity je v prodeji

13567

Comments

  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    snad nezarlis, ze se jim to povedlo dotlacit do cile? :)...btw, kdy bude cestina na dragonspear? :p

  • DudoDudo Member Posts: 361
    Este nie je dokoncena cestina na BG2, ktory vysiel skoro 3 roky dozadu, nie to Dragonspear. Nerypem, len by ste to mohli skusit podobne ako to robili pri PoE, vytvorit nejaku jedoduchu stranku, vycapit tam cislo uctu, aby sme vas mohli podporit. Za ten preklad by som tam nieco hodil a myslim si ze by sa to pohlo uz konecne. Hlavne treba konecne dokoncit BG2 a potom DS.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited May 2016
    @Dudo
    Problém v překladu je to, že ten jejich tool většinou neukazuje kdo to řiká. Takže si to musíš hledat (abys věděl správně rody apod.), což je dost na dlouho. Ale pár stringů to ukazuje, takže to občas celkem de. Ale třeba teď sem narazil na návrh na překlad stringu od Kaila kterej tam visí už rok a ještě pořád neni schválenej.
    Edit: Už sem narazil na minimálně 5 takovejch stringů :(
    EDIT2: Jak to tak vidim, tak Kail přeložil tak 1/10 novýho obsahu. Jenže ty překlady tam visej jako návrhy už skoro rok (některý i dýl).
    Post edited by irendie on
  • DudoDudo Member Posts: 361
    A kto to ma schvalit ?
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @Dudo
    Edvin
  • KailKail Member Posts: 84
    irendie said:

    @Dudo
    Problém v překladu je to, že ten jejich tool většinou neukazuje kdo to řiká. Takže si to musíš hledat (abys věděl správně rody apod.), což je dost na dlouho. Ale pár stringů to ukazuje, takže to občas celkem de. Ale třeba teď sem narazil na návrh na překlad stringu od Kaila kterej tam visí už rok a ještě pořád neni schválenej.
    Edit: Už sem narazil na minimálně 5 takovejch stringů :(
    EDIT2: Jak to tak vidim, tak Kail přeložil tak 1/10 novýho obsahu. Jenže ty překlady tam visej jako návrhy už skoro rok (některý i dýl).

    Přeložil jsem romance a hodně z Black Pits, myslím, že docela solidní hromadu textu. Ale s Edvinem byla hodně obtížná řeč, tak jsem toho nechal a začal se věnovat NPC modu pro BG1. Teď ale není čas ani na jedno...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @irendie
    Já to nevidím chronologicky, texty mi to ukazuje naprosto náhodně.

    @Kail
    Dodělával jsem detaily u BG1, překlad IWD a testování nového UI.
    Nebylo možné se naplno věnovat ještě i překladu BG2.

    Teď mám ale konečně pokoj od školy a v práci jsem zrovna dokončil VELKOU zakázku, takže tam bude taky nějakou dobu klid. Očekávám, že v příštích dvou týdnech s překladem HODNĚ pohnu.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    No a co je s BG2? Kdyť to už bylo/je přeložený, jen se to rozhodilo aktualizací, ne?
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited May 2016
    Idaho said:

    No a co je s BG2? Kdyť to už bylo/je přeložený, jen se to rozhodilo aktualizací, ne?

    Jen pár míst. Například menu hry, to se totiž přesunulo do novyho souboru. Ale to už Edvin spravil v ty nejnovější verzi češtiny:
    Edvin said:

    Přidána fungující čeština. Velmi brzo očekávejte její masivní update.

    Původní content a upravený kity, kouzla apod. jsou komplet. A novej content se prostě postupně překládá.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    No, já si řikal... BG2EE jsem dohrál v češtině a teď tu ěnkdo tvrdí, že není. Přeložený to je a není Edwinova chyba, že s tím update zamával. Osobně si myslím, že dodělávka češtiny do IWD (což dokončil nedávno) je tak nějak vedlejší oproti překladu SoD, ale kecat mu do toho nebudu, sem vděčný, že to překládá a ještě k tomu kvalitně.
    Pravda, momentálně pařím wasteland 2, vzápětí mám pillars, takže mě to moc nepálí, ale i tak...
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited May 2016
    @Idaho
    SoD neni otevřený pro překlad ani pro nás obyčejné překladatele, ani pro našeho velmistra Edvina :p Edvin naznačoval že maj vývojáři něco v plánu, takže musíme počkat. Ale pokud si zaplatili profesionální překlad, tak mi to, že to někdo přeloží za nás, rozhodně vadit nebude :)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Jo a jo. Něco přečtu a hned to za tečkou zapomenu :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    No, tohle sice není zrovna místo kde by jste měli tohle téma probírat, protože to má jen málo co společného s Pillars of Eternity, ale když už jste to nakousli... S vedením beamdogu jsem měl dost dlouhý rozhovor a bylo nadhozeno pár velmi zajímavých alternativ. Zatím o tom nechci moc mluvit, protože nic ještě není jisté a nechci vám dávat falešné naděje. Ale aby jste neřekli, že vás držím úplně ve tmě, tak tady máte oficiální vyjádření, které mi poslali ohledně SoD:

    At the moment, we're working on getting the full overview of all languages so that management can make informed decisions on how we want to proceed. I don't have a specific date for you, but I'll make sure that I let you know when we do.

    P.S.
    Co se textů týče, tak SoD je ještě trochu větší, než celé BG1:EE.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Edvin Hele, neměl být SoD jen "pouhý" DataDisk a ne ukecanější než celé BG1? ;-)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Danny_S
    A to do toho počítám pouze NOVÉ texty.
    Kromě nich, SoD přebírá ještě hromadu textů z původní hry.
    (Popisy kouzel, předmětů, povolání atd.)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Tak dialogy v jedničce jsou celkem ekonomicky napsané, některé questy hráč dostane v rámci jednoho dialogového stringu a větvených rozhovorů tam příliš mnoho není.
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Pokud někdo z vás hraje PoE, zajímalo by mě, jakou postavu jste si vytvořili, případně jaké zkušenosti máte s kterými povoláními... Já jsem nedávno začal hrát a pro první průchod jsem si vybral klasicky fightera a dělám ho do DPS.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Hraju teď s paladinem s nabušeným intelektem, perception a resolve, protože v dialozích jsou zdaleka nejčastěji. V boji moc zajímavej není, krom toho, že má spoustu bonusů do obranných čísel, když si vybíráš správný talenty atd.
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    edited May 2016
    dobrej je priest, protoze jedinej priest ktereho ve hre potkas neni moc dobra postava na boj z blizka ani na boj z dalky, navic to neni ani sympatak

    pak je dobrej treba i rogue, protoze v zakladni hre zadnej rogue neni, a na hledani pasti se vzdycky nekdo hodi
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    edited May 2016
    jinak, co se rozhovoru a mnozstvi textu tyce, nepripada vam, ze mene by v tomhle pripade bylo vice? obcas kdyz se prokousu nejakym rozhovorem, tak na konci kolikrat vlastne ani nevim o cem sem se s tou postavou bavil...

    nejhorsi jsou pasaze kdy se dostanete do toho stavu duse, vzdycky vam to uplne prerusi aktualni rozhovor a najednou se clovek musi prolouskat hromadou dalsich nesovysejicich blabolu, mozna, ze to ma jen navodit jakousi atmosferu "tajemna", ale na me to moc nefunguje, spis se pak do toho akorat vic zamotam,

    obcas mam taky problem rozeznat roli v jake vystupuju, jsem ten kdo vede rozhovor sam za sebe nebo za nekoho jineho? divam se na svet svyma ocima nebo nekoho jineho, nebo jsem jen nejaka treti osoba pozorujici vse z dalky? tyhle psychadelicke stavy jsou fakt zlo, vic by me bavili nejake necekane dejove zvraty, na to jak je ta hlavni dejova linka primitovni, tak to v obsidianu s tim textem trochu prehnali

    podobne rusive na me pusobi i ta omacka popisujici jak se kdo tvari, stoji, co dela s rukama atd...za me je to jen dalsi text navic ktery me tam otravuje, mam dostatecnou predstavivost abych si tohle dokazal predstavit sam

    pak jeste musim mit vytku ke questum spolecniku, to kdyz srovnam s BG, tak je to vazne k smichu

    a posledni vec co me vadila, tak jsou predmety, ve hre prakticky neexistuji zadne unikatni zbrane, jedinej rozdil mezi nejkakou dobrou zbrani a spatnou zbrani je to, ze ta dobra zbran je vylepsena na maximum, ale to muzete s tou obycejnou udelat taky a pak v nich nebude temer zadny rozdil, to je docela smutny

    podle me, kdyby pillars vyslo pred nejakymi 15 lety, tak asi uplne zapadne, sice me to bavi o dost vic nez divinity original sin, ale i tak bych tomu vic jak 7/10 nedal, sem zvedavej jak me bude bavit dragonspear a novej torment
    Post edited by Lynx29 on
    irendieEdvin
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Co obtížnost? Dá se to nastavit tak aby to byla pořádná výzva?
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    ja to hral na stredni obtiznost a mezernik na zastaveni casu jsem pouzil mozna 5x za celou hru, nejak extra tezky mi to neprislo, ale na hard to treba bude poradna vyzva, nevim
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Lynx29
    Naprosto s tebou souhlasím ve všech ohledech.
    Ještě jsi ale zapoměl zmínit, jak jsou poslečníci nudní a nezajímaví. ;)

    Původně jsem taky chtěl dát 7/10 ale zpětně si říkám, že si to více než 6/10 nezaslouží.
    Opravdu nechápu, jak to může všude dostávat 9/10 nebo 10/10.

    Copak ti lidi nikdy nehráli přádné RPG, s dobrých příběhem, společníky a fungujícím soubojovým systémem?
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    jeste bych zminil tu pevnost, i kdyz si ji clovek vylepsi na max, tak je porad pusta a prazdna, alespon straze u brany kdyby byly, proste nic...svet kolem vas to taky nebere vubec v potaz, mohli to nejak zakomponovat do rozhovoru, sice mate hrad, ale stejne se k vam kazdej chova jak k nejakemu vidlakovi
    Edvin
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    @Lynx29 Sice jsem teprve nedávno začal ale přistihl jsem se, že přikivuji na vše co píšeš. Nejvíc mě asi vadí ty popisy scény, je to hrozně rušivé zvláště když k tomu máte dubing, která samozřejmě nečeká až si přečtete, jak se kdo tváří. Častokrát zavřu oči, odposlechnu a teprve pak dočtu. "Stav duše" mi nevadí zase tak moc, i když pořád ještě čekám co z toho vyleze... Nejsem tak daleko ve hře. Jestli z toho nic nebude, tak je to tak trošku navíc a spíš bych uvítal více interaktivních npc na obyčejné rozhovory. Jak dobře jsou napsané npc zatím nemohu posoudit, ale slyšel jsem, že je jich velmi málo, což je dost škoda. Schválně si moc informace nehledám, abych si hru "nevystřílel". Každopádně třeba priesta jsem potkal a fakt ho do družiny nechci, ale jaksi zatím nemám koho jiného.

    Jo a vysvětlí mi někdo princip kouzlení? Mám určitá kouzla v grimoáru a můžu kouzlit určitý počet kouzel za level s tím, že je jedno jaká kouzla to budou? Tedy pokud budu mít 4 kouzla z prvního levelu k dispozici ke kouzlení a v grimoáru třeba 3 kouzla, mohu zakouzlit třeba čtyřikrát nějakou magickou střelu za sebou? Zkrátka to nerozlišuje kouzla zapsaná a kouzla připravená (zapamatovaná)?

    A jak to funguje u těch priestů? Tam vidím levely a kouzla ale ti nemají vůbec žádnou "magickou knihu"??

    Teď zkouším jednotlivá povolání, moc daleko jsem nedošel, díky za rady...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    edited May 2016
    Já jsem se hrou naopak velmi spokojený.

    Jediná kritika, se kterou souhlasím jsou ty dialogy se stalkováním duše random NPC, s mnohdy trapnými jmény. Ono se jedná o postavy, které napsali kickstarter backeři a se hrou jako takovou nemají nic společného. Od určitého bodu jsem tyhle minipříběhy přestal číst, protože kvalita byla ze zjevných důvodů pochybná. Uvítal bych neofiko patch, který by tyhle postavy nahradil obyčejnými commonery.

    S dialogy jako takovými jsem velmi, velmi spokojený. Spousta role-playing možností v závislosti na rase, povolání, chování, vlastnostech atd. Popis toho, jak se někdo tváří, jak skutečně vypadá považuju dnes u 2D RPG za absolutní nutnost. Představivost s tím myslím nemá moc co dělat, "pán jeskyně" je hra, ne hráč. V BG mi tenhle systém, který je mimochodem přítomen jak ve Falloutu tak v PST celkem chybí. Ne, není to kvalitativně na úrovni PST, ale jsou třeba běžné dialogy v BG lepší? Fakt si to nemyslím.

    Společníci jsou naprosto v pohodě, jsou asi 10x zajímavější a lépe napsaní, než třeba Beamdog společníci (pravda, vypovídací hodnota nic moc :). Třeba zmiňovaný priest je sice mega otravný a nesympatický, ale zase mi přišel nesmírně zajímavý, nedokážu si nějakou srovnatelnou postavu ve hře vybavit. Možná Myron z Falloutu 2, ale i tak je to mimo :)

    Pevnost Caed Nua a její postupné restaurování se mi moc líbí, pokud si třeba najmete maximum postav, tak se po ní normálně toulají a prázdná mi nepřijde. Tohle už považuju za hledání chyb za každou cenu. Skvělé je posílání společníků, kteří nejsou v partě na special questy.

    Obtížnost je přesně taková, jakou si ji nastavíte (a nejde jen o souboje) a že toho jde nastavit mraky. Jinak přestože je herní systém velice podobný BG, tak některé řekněme "inovace" mi přišly výtečné (napadá mě teď z hlavy přehlednější stealth, různé druhy "odpočinku" a z nich plynoucí bonusy, nádherně přehledný management inventáře nebo ty skriptované "gamebookové" interakce - jen škoda, že jich není víc).

    Ústřední linku považuju za sympatický standard, který sice neohromí, ale baví mě dost. Universum se mi taky líbí a to tak, že jsem před samotným hraním zhltl celý ten 100stránkový Eora guidebook.

    Graficky bych řekl, že třeba postavy se úplně nevyvedy, ale prostředí je často luxusní. Čtvrť Ondra's Gift v Defiance Bay je jedna z nejhezčích lokací, jaké jsem u tohoto typu her viděl.

    Jsem cca v půlce (když nepočítám datadisk) a prozatímní hodnocení 8,5/10
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    v grimoaru muzes mit aktivovany max 4 kouzla za kazdou uroven a pocet kolikrat muzes kouzlit je dan akorat tvojim levelm a talentama

    novy kouzla se naucis bud pri postupu na novou uroven, nebo tak ze zabijes jineho maga, seberes jeho grimoar a kouzla co neznas si z neho opises

    u kneze to funguje stejne, akoat, je vsechno automaticke, takze nemas zadny grimoar, zadny kouzla se neucis, jenom postoupis na novou uroven a bum, vsecko uz mas
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    edited May 2016
    Mirak said:

    Já jsem se hrou naopak velmi spokojený.

    Jediná kritika, se kterou souhlasím jsou ty dialogy se stalkováním duše random NPC

    ja myslel, normalni rozhovory s pribehovyma npc, kde v jednu chvili se s nema o necem bavis a pak te z niceho nic nejaka ta jejich esence chytne za ruku, rozhovor se prerusi a ty zacnes prozivat neco z jejich minulosti, pak to skonci a pokracuje rozhovor s npc

    na muj vkus je to tam az moc casto, zahlti te to informacema, nasazi do hlavy hromadu otazek, ale jen malokdy tyhle stavy neco objasni...v podstate neustale vedes dva dialogy v jednom

    fakt to chce dost pozornosti aby se v tom clovek neztratil a prijde mi ujety ze se k tomu v obsidianu takhle postavili, podle me meli tu energii vynalozit na zajimavejsi pribeh, questy, vice interakce mezi postavamy a vykaslat se na to megalomanske blaboleni o nicem, na nestale vzpominani na veci, ktere pro tebe nejsou vubec dulezite a akorat te zahlcuji

    v BG jsem si kazdej rozhovor uzil, bavilo me to cist, bylo to jako kdyz ctes nejakou knizku, tohle je jako kdyz ctes nejaka skripta, snazis se soustredit, ale driv nebo pozdeji se v tom stejne ztratis, protoze pak uz je toho balastu tolik, ze to proste nedavas
    Post edited by Lynx29 on
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Jn, tak to se holt neshodneme, s tímhle absolutně nemám/neměl jsem problém + právě nemám ani pocit, že by to tam bylo v běžných rozhovorech využíváno až tak strašně často jak naznačuješ, mimo hlavní příběhovou linii skoro vůbec.
    Jako ano, soustředit se na to čtení musíš, ale to osobně nepovažuju za špatnou věc.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2016
    No, tak já se teda vyjádřím trochu rozsáhleji.

    1) Povolání jsou nevyvážené - V současné době je k něčemu jenom jenom bojovník tank a mág. Hrál jsem na vysokou obtížnost a ze začátku byly boje "celkem" dobré, ale pak to upadlo do stereotypu. Já jsem jsem mi udělal rogunu s dvěma meči (DPS specializace) a zjistil jsem, že pokud na mě jde více než jeden nepřítel jakéhokoliv typu, tak je ze mě za pár vteřin sekaná. Pak jsem zjistil, že můj tank vydří bez podpory i několik minut a to i za předpokladu, že na sebe natáhne i 2-3 skupiny nepřátel. Dál jsem zjistil, že s úrovněmi a předměty se mému mágovi zvyšuje dosah a rozsah kouzel. Takže jsem klidně mohl sesílat obdobu fireballu, který dá DMG polovině mapy. Takže pak už to fungovalo tak, že když jsem na jednu skupinu nepřátel seslal plošňák, seběhla se na mě skoro celá mapa, protože se vlezli do dosahu. Takže jsem ten plošňák seslal 2-3 a pak probíhal mapu a hledal mrtvé skupiny, které ke mě ani nestihli dojít.

    2) Příběh je nudní a nezajímavý - Všichni Jediové jsou mrtví, a ty jsi poslední Jedijský hrdina který má spasit svět... To jsem ještě nikdy neslyšel. Ačkoliv tam bylo pár světlejší bodů, tak jsem se po většinu hry dost nudil. Celé ty kecy ohledně duší jsou neuvěřitelně nudné a nezajímavé a ačkoliv si myslím, že umím dost obstojně anglicky, tak pořád nemám tucha o co tam vlastně jde.

    3) Společníci jsou nudní a nezajímaví - Žádný Misc, Jan Jansen, Viconia nebo Edwin se nekoná. Jednou, nebo 2x jsem se pousmál nad komentářem jednoho schizofrenického mága a jak mínil @Mirak , tak ten kněz měl docela zajímavý příběh o své minulosti, ale to je tak všechno. Žádné romance (říkejte si co chcete, ale dobrá romance dokáže dát společníkovi šťávu) žádná možnost nějak skrze své činy změnit chování svých společníků a jak říkal @Lynx29 jejich Q jsou opravdová bída.

    4) Předměty - Rozhodně to není žádné BG2, kde jsou tuny (možná až moc) zajímavých předmětu s vlastním příběhem. Předmětů je dost málo a skoro se od sebe neliší. Nečekejte že budete mít radost z každého nově nalezeného kousku. Nemastné neslané.

    5) Grafika = Moc pěkná, nádherně zpracované lokace. U zpracování společníků bych dal spíše přednost spíše grafice stylu Planescape torment, než IWD2, ale hold si nevyberete.

    6) Hudba = Neoriginální, ale pěkná. Přijde mi je to kombinace hudby z BG a Hobita, některé skladby jsou tam téměř totožné.

    7) Hrad = Nějak mi uchází jeho smysl. K čemu že přesně je? Dekorace? Nejen že vylepšování stojí prachy, nejen že údrža a hlídání stojí prachy, ale z příběhového hlediska by tam ani nemusel být a opravdu mi přijde, že ho tam dali pouze pro to, aby měli další goal na kickstarteru.

    8) Soubojový systém = Někdo si prostě řekl: "Hele, existuje spousta skvělých izometrických RPG, které mají dobře fungující a létami vyladěné soubojové systémy, takže co kdyby jsme to všechno úplně ignorovali a místo abychom dali hráčům to, co tak mají rádi, tak raději vytvoříme něco úplně nového?"

    Souboje v PoE prostě nejsou to pravé ořechové. Nikdy jsem neměl potřebu buffovat, téměř nikdy jsem nemusel léčit a na nějakou taktiku jste se mohli úplně vybodnout. ÚPLNĚ NA VŠECHNY (snad až na ty dva draky) souboje jde do nekonečně používat stejný postup. Jakmile narazíš na skupinku nepřátel, tak to do ní naper plošňákem (někdy stihneš i 2-3, než k tobě dojdou) a pak označ celou skupinu a nech aby oslabené nepřátele dorubali. Tohle budete opakovat do nekonečna. Jak jsem řekl, zapomeňte na nějaké složité taktizování.

    Jo a proti drakům je nejlepší hodit na zem všechny dotky (proti kterým snad neexistuje odolnost a které příhodně nepůsobí na vaše lidi) které máte. Když už je jich tak 8-10 tak během chvilky pojde úplně každý.



    Takže já dávám:

    1 za to že je to fantasy
    1 za to že je to RPG
    1 za to že je izometrické
    1 za pěknou hudbu
    1 za pěkné prostředí
    1 z nostalgie

    Celkově 6/10
    Post edited by Edvin on
Sign In or Register to comment.