Skip to content

[ SEZNAM ] - Módy do BG2:EE

17810121315

Comments

  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    Popravdě jsem na Bílé královně neshledal asi tolik úchvatného co ty, až tedy na postavu co ti straší v hlav a je schopná rozhovorů - to byla úchvatná věc. Oproti tomu Assasinations jsem si užil v každé podrobnosti kterou ten mód nabízí.

    No, budu se těšit.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2016
    Pleteš si Bílou královnu s Innershade, což je ale taky hodně dobrý mód.
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    Ups, pravda! Zkoušel jsem je oboje poprvé v jedné konkrétní hře, trošku se mi pletou dohromady.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Ano ano, trebalo by uz dokoncit BG2 : )
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited May 2016
    Bílá královna je dost dobrá, má pár vážně pěknejch předmětů a některý části byly se SCS celkem výzva :)
    Innershade byl průměr, možná trošku nadprůměr. Ale celkem hezky zapadal do hry a měl nádhernou lokaci dolů :D
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Edvin said:

    @STBorg
    (Někdy potom mě láká dodělat/opravit/přeložit mód Sheena, můj nejoblíbenější NPC mód, který však nemá žádný obsah v ToB a jeho stabilita je už HODNĚ dlouho diskutabilní, protože nikdy ani nebyl upraven pro EE.)

    Sheena by potřebovala dodělat/opravit opravdu hodně.
    Jen namátkou:
    - blbne malý portrét v postranním herním interface (a moje čistě subjektivní výtka - portrét polodraka se opravdu nepovedl, na rozdíl od jejího portrétu "lidské" podoby)
    - v TOB se při nainstalované Sheeně všichni Orogové, které potkáte (hlavně v hradu v Saradushi) změní na její model červeného polodraka (takže to pak vypadá opravdu vtipně)
    - Sheena nemůže používat celou řadu zbraní, které by správně používat mohla
    - kvůli její možnosti přeměny do podoby polodraka jí nejde zvednout síla předměty (opasky, rukavice atd.), jen dočasně lektvary
    - i když TOB část není k dispozici, tak ani v samotné SoA to není žádná sláva - dialogy mají max. 3 možnosti odpovědi a často ani to ne, navíc převážně velice krátké; na řadě míst hry, kde je u ostatních NPC modů vždy nějaký obsah, tak Sheena nemá nic atd.

    Tenhle mod by byl opravdu moc fajn, ale ve stavu v jakém je, bych ho označil maximálně za beta verzi.
    Edvin
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    edited May 2016
    @Caszidy Je to opravdu škoda, tahle NPC mi přišla ze všech postav určitě nejzajímavější... A lidský portrét byl nádherný. Postava má obrovský potenciál pro nádherný příběh v pozadí, osobní questy, předměty, hratelnost, romanci... Zkrátka mi to do BG sedí... Kdyby to někdo pořádně předělal. Třeba Fade se mi taky hodně líbila, byla velmi bohatá na dialogy, pěkná romance, nějaký ten unikátní předmět, hezky zasazená do hry... Vždycky mě vrtalo hlavou, proč ve hře není žádný jiný zloděj když ve hře jednám přímo se stínovými zloději... Pamatuji si, že při prvním průchodu hrou jsem hned po objevení gildy hned prolezl všechny postavy a doufal jsem, že najdu nějakýho npc zloděje do družiny...
    Caszidy
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Souhlasím s váma, raději bych viděl přeloženou Yasreanu, což je rozhodně také zajímavá postava a navíc je hned na začátku XD
    @Edvin Zkoušel jsi někdy Tashiu? Pamatuju že to byla dost roztomilá a vtipná postava, i když už nevím o čem byl její příběh :neutral:
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    Yasraenu teď zkouším poprvé a i když se mi líbí, tak s ní mám problém, jelikož po posledním patchi od BD jsem byl nucccen přeinstalovat módy a všechny spousta dialogů u Yasraeny mi teď vůbec nesedí.

    @irendie Bílá královna byla docela výzva (I když doly v Innershade mi dělaly větší problémy), nicméně co se těch předmětů týče, tak mi přijde, že autor drobeček přesáhl hranici. Ne, že by mělo smysl řešit balanc v BG, kdo o něj stojí si ho udělá, ale i tak mi přišlo, že některé jsou už moc.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2016
    Caszidy said:


    Sheena by potřebovala dodělat/opravit opravdu hodně.
    Jen namátkou:
    - blbne malý portrét v postranním herním interface (a moje čistě subjektivní výtka - portrét polodraka se opravdu nepovedl, na rozdíl od jejího portrétu "lidské" podoby)
    - v TOB se při nainstalované Sheeně všichni Orogové, které potkáte (hlavně v hradu v Saradushi) změní na její model červeného polodraka (takže to pak vypadá opravdu vtipně)
    - Sheena nemůže používat celou řadu zbraní, které by správně používat mohla
    - kvůli její možnosti přeměny do podoby polodraka jí nejde zvednout síla předměty (opasky, rukavice atd.), jen dočasně lektvary
    - i když TOB část není k dispozici, tak ani v samotné SoA to není žádná sláva - dialogy mají max. 3 možnosti odpovědi a často ani to ne, navíc převážně velice krátké; na řadě míst hry, kde je u ostatních NPC modů vždy nějaký obsah, tak Sheena nemá nic atd.

    Tenhle mod by byl opravdu moc fajn, ale ve stavu v jakém je, bych ho označil maximálně za beta verzi.

    Souhlasím prakticky se vším co jsi řekl a ještě bych možná i pár věcí přidal :smile:
    Třeba pro aktivaci romance musíš mít v partě Mazzy, což je podle mě na hlavu.

    Ale @Kokocudaci to řekl správně.
    Tenhle mód má opravdu velký potenciál a kdyby mu člověk věnoval trochu času a péče, tak by se snadno mohl stát další legendou.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    STBorg said:

    Yasraenu teď zkouším poprvé a i když se mi líbí, tak s ní mám problém, jelikož po posledním patchi od BD jsem byl nucccen přeinstalovat módy a všechny spousta dialogů u Yasraeny mi teď vůbec nesedí.

    @irendie Bílá královna byla docela výzva (I když doly v Innershade mi dělaly větší problémy), nicméně co se těch předmětů týče, tak mi přijde, že autor drobeček přesáhl hranici. Ne, že by mělo smysl řešit balanc v BG, kdo o něj stojí si ho udělá, ale i tak mi přišlo, že některé jsou už moc.

    Ono pokud víš kde je v BG2 kterej předmět, tak seš stejně během chvilky dostatečně OP.
    EdvinSTBorg
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    irendie said:

    Ono pokud víš kde je v BG2 kterej předmět, tak seš stejně během chvilky dostatečně OP.

    A právě proto, máme módy jako je Tactic a nová nastavení obtížnosti. :wink:
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Edvin said:

    Souhlasím prakticky se vším co jsi řekl a ještě bych možná i pár věcí přidal :smile:
    Třeba pro aktivaci romance musíš mít v partě Mazzy, což je podle mě na hlavu.

    Tak tohle mi třeba nevadilo, jelikož Mazzy je jedna z mých oblíbených postav, takže ji beru s sebou skoro vždy, ale chápu, že ne každý to tak má a i jsem přesně na adresu tohohle modu četl kritické komentáře právě z tohohle důvodu.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Edvin said:

    irendie said:

    Ono pokud víš kde je v BG2 kterej předmět, tak seš stejně během chvilky dostatečně OP.

    A právě proto, máme módy jako je Tactic a nová nastavení obtížnosti. :wink:
    Proto je taky používám :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    V příštých pár dnech (2-3) velmi rozšířím svůj mód
    https://forums.beamdog.com/discussion/56567/bgii-ee-unofficial-item-pack#latest

    Upravil jsem další předměty a převádím velké množství předmětů z SoD do BG2.
    Zároveň vytvářím předměty úplně nové.
    Vše samozřejmě (i) v češtině ;)
    Caszidy
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited June 2016
    Mám hotovo (nakonec jsem tam přidal mnohem víc, než jsem plánoval), ale úplně mě to vyšťavilo.
    Módování je extrémně složité a namáhavé.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Proč vypadá jako upír?
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Edvin said:
    Paráda! Z tohohle mám fakt radost, že jsi se do toho pustil a snažíš se tenhle mod co má velký potenciál vzkřísit a dokončit.
    Hlavně prosím udělej něco s tím portrétem, když se Sheena změní na polodraka. Ten původní je fakt strašnej. Nebo tam nech jen nějak do ruda přebarvený její lidský portrét, hlavně ať ten "polodračí" definitivně zmizí v propadlišti dějin :smiley:
    A je teda děsná škoda, že kvůli tomu omezení animací nejde nic udělat s těmi zbraněmi, které může Sheena používat, stejně jako s předměty zvyšujícími sílu, to mě fakt štve :-(

    Jinak ještě k tvému super modu BGII-EE-Unofficial-item-pack:
    někde jsi tu psal, že jeden z módů (už nevím, jestli Ascension, nebo který to byl) obsahuje novou zbraň - kopí, které je fakt dobré. Nemohl bys ho přidat do tvého Unofficial item packu? A už si nejsem jistý, ale uváděl jsi, že by to kopí snad šlo používat na dálku, jako vrhací kladivo? Nebo to jsem si jen "vysnil"? Případně, bylo by reálně vytvořit takové magické kopí, které by se dalo používat na dálku jako vrhací, s tím, že by se samozřejmě vždy samo vrátilo (jako některé magické vrhací sekery, kladivo, dýky atd.)?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Caszidy
    Ty portréty jsou běh na dlouhou trať, protože sám nejsem žádný kreslíř.
    Ale v rámci možností dělám co je v mých silách (plus jsem napsal známému tvůrci potrétů) a troufám si tvrdit, že to co jsem dal zatím dohromady začíná vypadat docela dobře.

    Ano, máš pravdu v Ascension je (opravdu silní) vrhací kopí.
    Nadhodil jsi docela zajímavou myšlenku...

    Mohl bych udělat normální nemagická vrhací kopí, které bych (stejně jako třeba vrhací nože) rozházel do inventářů většiny obchodníků a stejně tak bych mohl udělat pár magický verzí, které by se vracely do ruky a měli speciální efekty. Nebo bych taky mohl přidat efekt vrhání na všechny existující kopí ve hře, to taky není problém (stejně jako u vrhacích seker a kladiv, by sis při rozkliknutí mohl vybrat, jestli ho chceš použít na blízku, nebo k vrhání)

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mimochodem, kdyby mi chtěl někdo pomoct, tak hledám nějaké portréty ve stylu BG, kde jsou ženské s velkým výstřihem. (Ten přecho mezi kůži a oblečením je peklo, takže si potřebuju ukrást okraj výstřihu z nějakého jiného obrázku)
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Edvin said:


    Ty portréty jsou běh na dlouhou trať, protože sám nejsem žádný kreslíř.
    Ale v rámci možností dělám co je v mých silách (plus jsem napsal známému tvůrci potrétů) a troufám si tvrdit, že to co jsem dal zatím dohromady začíná vypadat docela dobře.

    Držím palce, ale jak říkám, vlastně cokoliv bude lepší než ta původní verze, takže žádný stres :wink: Ale v tom vlákně které jsi začal v sekci BG2 EE Mods, měl docela dobrou myšlenku LavaDelVortel a to že by bylo fajn mít ten portrét "baldurizovaný", prostě aby více ladil s ostatními co jsou ve hře (i když je fakt, že když si člověk importuje postavu z jedničky s portrétem z jedničky, tak to taky ve hře působí trochu jako pěst na oko, takže ono je to docela těžké. Každopádně i tahle verze co tam zatím máš vypadá moc dobře. Ale jak říkám, hlavně něco udělat s tou dračí verzí :smiley:
    Edvin said:


    Ano, máš pravdu v Ascension je (opravdu silní) vrhací kopí.
    Nadhodil jsi docela zajímavou myšlenku...

    Mohl bych udělat normální nemagická vrhací kopí, které bych (stejně jako třeba vrhací nože) rozházel do inventářů většiny obchodníků a stejně tak bych mohl udělat pár magický verzí, které by se vracely do ruky a měli speciální efekty. Nebo bych taky mohl přidat efekt vrhání na všechny existující kopí ve hře, to taky není problém (stejně jako u vrhacích seker a kladiv, by sis při rozkliknutí mohl vybrat, jestli ho chceš použít na blízku, nebo k vrhání)

    To by bylo naprosto úžasný :smile: Za mně osobně bych byl nejradši za přidání toho nového kopí z Ascension a pak přidání možnosti použít těch pár magických kopí, co je ve hře (Spear of Kuldahar, Impaler, Ixil Spike, Spear of Withering) jako vrhacích.
    Přidávat nemagická kopí s vrhacím efektem různě po obchodnících mi přijde trochu zbytečná práce (úplně se neorientuju v módování, takže nevím jestli to je otázka pár kliknutí, nebo naopak hodin práce).
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited August 2016
    Abych řekl pravdu, tak na vytváření nových předmětů jsou nejtěší obrázky :smiley:
    Pokud můžeš použít původní obrázek nějaké exitujícího předmětu, tak je všechno záležitost jen několika málo kliknutí, ale nové obrázky jsou naprosté peklo.
    Caszidy
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    @Edvin ještě mě tak napadlo - má Sheena nějaký extra dialog u stínového draka Thaxll'ssillyia v ruinách chrámu Amaunatora v Umar Hills? Když jsem s ní hrál, tak jsem ho sejmul dřív, než jsem jí nabral do party, takže nevím. Pokud tam žádný extra dialog nemá, tak by bylo fajn nějaký "připsat" a to samé u ostatních draků v ToB. Pamatuju si, že měla extra dialog s Adalon, ale jinak nic.
  • DanitheangeldevilDanitheangeldevil Member Posts: 51
    Ahoj! Som tu nová a som jediná možno nie Slovenská hráčka čo hra Baldur's Gate. :)
    Ja som si začala pre siedmimi rokmi modiť Baldur's Gate s prvý mód s Kivanom. :heart:
    Od 1 roka a pol som začala hrať Baldur's Gate s módmi pre ženskú postavu a samozrejme som skúsila BG: Easy Tutu mod čo ma bavil. A pred mesiacom som si nainštalovala BG: EE verziu s módmi a hrám za Lovca Nemŕtvých a skúšam mód s NPC projectu romancu s Dynaheir a zatiaľ poriadku. Len by som mala takú maličkú kritiku k väčšinou niektorým módom. Prečo musím mať, keď chcem romancu uvediem príklad s Dynaheir čo hrám teraz zvýšené vlastnosti ako sú múdrosť a inteligencia 10 a viac, aby som mohla mať romancu s ňou?
    Ja ako chápem, že to tak spravili, len mi to pripadá tak trochu nepodstatné, aby som musela vytvoriť postavu a pridať jej k niektorým vlastnostiam viacej bodov. To sa týka niektorých módov ako sú Adrian, Darian a možno Xan, len pri Xanovi je to trochu inakšie tam zase nepotrebujem žiadne vlastnosti, tam môže mať romancu iba s Elfkou aj s Pol-Elfkou, ale viac iba s Elfkou s Pol-Elfkou sa iba rozíde. No možno to asi nikomu nevadí iba mne. :sweat_smile:
    A moje najobľúbenejšie romance módy pre ženskú postavu sú... neviem či je tu nejaká iná hráčka čo ich hrala, ale tak ich napíšem: Haer'Dalis a Kivan :heart:
    BTW Sheena vyzerá byť zaujímavá, pretože pol-draci má zaujímali vždy. :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Danitheangeldevil
    Musíš to soudit podle sebe. :blush:

    Nenaznačuju že by jsi byla rasistka, ale přitahoval by tě blbý a ošklivý číňan?
    Stejně jako my máme osobní preference, tak i postavy v některých módech mají vlastní preference.

    Navíc je 9-10 průměrná vlastnost.
    Kdyby jsi měla inteligenci 5 nebo nižší, tak by jsi pravděpodobně ani neuměla číst a hodně by se to podepsalo i na způsobu, jakým vedeš dialog. Navíc, I kdyby jsi vypadala jako řecká bohyně krásy, tak retardi prostě lidem nepřipadají atraktivní ( no dobře, s tou řeckou bohyní bys chlapy asi ukecala na občasný sex :D ).
  • DanitheangeldevilDanitheangeldevil Member Posts: 51
    @Edvin
    Hmm tak to zasa nie, keď poviem pravdu, ja by som brala sympaťákov hlavne zlých neviem prečo, ale zlý chlapi má viacej lákajú. :D
    Len som chcela napísať, že prečo musím mať vyššiu vlastnosť takže teraz rozumiem tomu prečo asi. :P

    Tá grécka bohyňa ak si narážal na Afroditu by s každým spala to je fakt, ale väčší sukničkár bol Zeus. :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    No, máš pravdu tak na půl.
    Co se týká normálního sexu, tak vede Afrodita, ale co se týká sexuálních perverzností, tak je králem Zeus který se proměňoval v krávy a zlatý déšť, než někoho "oplodnil". :smiley:
    Danitheangeldevil
  • DanitheangeldevilDanitheangeldevil Member Posts: 51
    Ľutujem tie ženy, ktoré to najviac schytali od Héry. Nie aby trestala svojho muža naopak trestala jeho milenky.
    BTW keď na tým rozmýšľam tiež Safana sa musela s nejakými chlapmi, keď je to povedzme pravdu "nymfomanka" nechcem povedať tvrdé vulgárne slovo tak to poviem jemne a Coran je v rodený elsfký sukničkár, aj keď som ich nikdy nemala družine. :D
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Edvin said:


    Ano, máš pravdu v Ascension je (opravdu silní) vrhací kopí.
    Nadhodil jsi docela zajímavou myšlenku...

    Mohl bych udělat normální nemagická vrhací kopí, které bych (stejně jako třeba vrhací nože) rozházel do inventářů většiny obchodníků a stejně tak bych mohl udělat pár magický verzí, které by se vracely do ruky a měli speciální efekty. Nebo bych taky mohl přidat efekt vrhání na všechny existující kopí ve hře, to taky není problém (stejně jako u vrhacích seker a kladiv, by sis při rozkliknutí mohl vybrat, jestli ho chceš použít na blízku, nebo k vrhání)

    Jen jsem se chtěl trochu připomenout, zda plánuješ ty vrhací kopí zařadit do tvého super módu BGII:EE - Unofficial Item Pack?
    Díky za zvážení :smile:
Sign In or Register to comment.