Skip to content

BG2:EE, kwestia wersji polskiej oraz jej instalacja

12425272930

Comments

  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Sikorsky said:

    Swoją drogą ciekawe co to będzie za aktualizacja. Jakaś mniejsza czy może 3.0.

    Wersja 3.0 oznaczałaby jakiś duży dodatek lub rozszerzenie. Wygląda to w następujący sposób:

    - Wydanie "Siege of Dragonspear" do BG:EE zbiegło się z wersją 2.0
    - Wydanie "White March Part 1" dla Pillars of Eternity zbiegło się z wersją 2.0
    - Wydanie "White March Part 2" dla Pillars of Eternity zbiegło się z wersją 3.0

    Tak więc spodziewaj się wersji 2.4
  • WillowmWillowm Member Posts: 9
    Póki co poczekajmy aż Panowie skończą tłumaczenie :)
  • WillowmWillowm Member Posts: 9
    Tak sobie myślę... jest dyskusja o błędach w tłumaczeniu. Widzę, że są zmiany. Czy jest gdzieś udostępniona aktualna wersja? Wersja na SH nie działa.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Willowm: nie aktualizujemy tłumaczenia do BG2:EE przy każdej zmianie. Teraz trzeba po prostu poczekać aż Cahir skończy tłumaczenie i wrzucimy całość.

    Jeśli chodzi o BG1:EE, to aktualizacja tekstów w grze pojawi się przy okazji ewentualnego update'a gry.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Niestety praca obecnie uniemożliwia mi dokończenie tego, ale szykuje mi się wolny i spokojny weekend, więc trzymajcie kciuki. Jak dobrze pójdzie może uda się w te 2 dn skończyć...
  • WillowmWillowm Member Posts: 9
    Pozostaje mieć nadzieję i trzymać kciuki, że wszystko się spokojnie ułoży :) Powodzenia!
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Uwaga, teaser: jutro (22.05.2017) powinno pojawić się pełne spolszczenie Baldur's Gate 2: Enhanced Edition :D
  • WillowmWillowm Member Posts: 9
    Jupiiiiii!
  • WolvertinoWolvertino Member Posts: 8
    <3 Póki co jako plik, czy aktualizacja na Steam/GoG/etc.?
  • WillowmWillowm Member Posts: 9

    <3 Póki co jako plik, czy aktualizacja na Steam/GoG/etc.?</p>

    Co za różnica :) Dotychczasowa instalacja to kwestia kilku kliknięć myszą.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Wolvertino – będzie paczka do pobrania na razie, na „automatyczną” instalację trzeba będzie poczekać do patcha.
  • OkamiOkami Member Posts: 316

    @Wolvertino – będzie paczka do pobrania na razie, na „automatyczną” instalację trzeba będzie poczekać do patcha.

    A wiadomo coś może kiedy owe patche wyjdą?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Ech, chciałem już wrzucać, a tu „Service temporarily unavailable” :/
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Okami said:

    @Wolvertino – będzie paczka do pobrania na razie, na „automatyczną” instalację trzeba będzie poczekać do patcha.

    A wiadomo coś może kiedy owe patche wyjdą?
    Tweetnąłem do nich ale narazie bez echa. tutaj link:


    Polubcie, podbijcie, podajcie dalej, re-tweetnijcie.... Może zauważą ;)
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited May 2017
    Sikorsky said:

    Okami said:

    @Wolvertino – będzie paczka do pobrania na razie, na „automatyczną” instalację trzeba będzie poczekać do patcha.

    A wiadomo coś może kiedy owe patche wyjdą?
    Tweetnąłem do nich ale narazie bez echa. tutaj link:


    Polubcie, podbijcie, podajcie dalej, re-tweetnijcie.... Może zauważą ;)
    Faktycznie może i by to zwróciło by ich uwagę ale na chwile obecna :/ to nawet nie ma szans.

    PS. Ten post powinien iść do tego tematu a nie tu ;) może będzie więcej ciekawskich z forum.

    https://forums.beamdog.com/discussion/42401/tlumaczenie-baldurs-gate-siege-of-dragonspear#latest
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Odpowiedzieli na tweeta. Wiemy, że nic nie wiemy :p
  • Ikar0451Ikar0451 Member Posts: 8
    To jak ze spolszczeniem? Wrzucicie paczkę?
  • Jamboo82Jamboo82 Member Posts: 9
    Mam pytanie.

    A gdybym teraz kupił na Steamie BG2 ee które nie zawiera wersji polskiej, to czy później stałaby się ona dla mnie dostępna wraz z patchem? I czy moje save'y działaby po zmianie języka?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Ikar0451 – jestem w trakcie wrzucania
    @Jamboo82 – w momencie jak Beamdog zaktualizuje wersję na Steam, tak.
  • HextorioHextorio Member Posts: 8
    Miał być jakiś instalator tego spolszczenia, a po rozpakowaniu .rar nie widzę żadnego. O co chodzi?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Hextorio – o nie, muszę wrzucić paczkę na nowo :/

    Brakuje tego exaca.
  • HextorioHextorio Member Posts: 8
    Dzięki, już myślałem, że nie nadążam i nie wiem jak to zainstalować. Całość trzeba wrzucić do głównego folderu z grą i uruchomić instalator?
  • Cien315Cien315 Member Posts: 8
    Witam . Czy paczka ma już swój link? Z miłą chęcią bym ją ściągnął i natychmiast zainstalował ^^
  • MarvMarv Member Posts: 22
    Pobrałem, spolszczenie oraz instalator, wypakowałem wszystko do głównego folderu. Odpaliłem instalator, rozpoczęła się instalacja po czym wyskoczył błąd z jakimiś trzema plikami. Odpalam grę i dalej jest po angielsku. Myślałem, że skoro instalator i całość będzie w głównym folderze to wszystko pójdzie bez problemu.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Hextorio @Cien315 @Marv

    jest nowa paczka z tym samym tłumaczeniem, powinna działać ok, bo zrobił ją ekspert w weidu, a nie noob jak ja, który tylko podmienił pliki: http://www.shsforums.net/files/file/1113-polish-language-localization-for-bg2ee/
  • HextorioHextorio Member Posts: 8
    Dzięki, teraz zadziałało ;)
  • emixo1emixo1 Member Posts: 10
    Dziękuje! Potwierdzam działa! Mam pytanie czy dalej trzeba pilnować polskiego tekstu i kodować samemu na UTF-8 bez BOM w modach?
  • RobeNRobeN Member Posts: 23
    Hurra! :) Gratuluję @Cahir i @cherrycoke2l wytrwałości!
  • Cien315Cien315 Member Posts: 8
    Albo mi się wydaję albo Neera i Hexxat są dalej po angielsku :/ W throne of ball brak polskich zdań u danych towarzyszy. Rassad i Dorn są ok.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Cien315 – prawdopodobnie nie podmieniłeś plików dialog.tlk. Ale tak dla pewności, możesz przesłać mi save'a?
Sign In or Register to comment.