Skip to content
«1

Comments

  • KivanKivan Member Posts: 159
    Jak je to přesně s multipovoláním? Pokud se nepletu, tak při postupu o úroveň se přidané životy dělí dvěma, resp. třemi, ale spíš by mne zajímalo, jestli je nějaké omezení na kouzla klerika a mága, tzn. jestli se jejich počet taky dělí dvěma nebo jestli třeba nemají přístup k nejvyššímu levelu.
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    @Kivan - HP se deli podle toho, na kolik multiclass to mas rozdeleno, pokud vim.
    Pokud jde o kouzla, nic se nedeli. Jedine, omezeni je to, ze se rozdelujou zkusenosti (EXP) na 2/3 a tudiz se dostanes na nizsi uroven jako jina postava s jenom jednim povolanim a tedy budes mit min kouzel vyssich urovni.

    Jinak jak jde o herni mechanizmy, ja jsem napsal dve diskuse o mnichovi a zlodejich.
    Zel, je to anglicky (nehraju ceskou verzi)

    Info pro zlodeje:
    http://forum.baldursgate.com/discussion/34607/theft-robbery-and-occasional-murder-or-a-short-guide-to-thieves-solo-or-in-group
    Info pro mnichy:
    http://forum.baldursgate.com/discussion/21205/i-punch-dopplegangers-aka-bgee-monk-guide
  • KivanKivan Member Posts: 159
    @Southpaw dík za info. Multi moc často nehraju, tak jsem si nebyl jistý. Akorát jsem si vzpomněl, že kdysi jsem hrál za bojovníka/klerika a zdálo se mi tehdy, že má vzhledem ke klerické úrovni nějak málo kouzel :)
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    @Kivan - to mohlo spis byt nizsi moudrosti. Kouzelnici maji porad stejny pocet kouzel, u kleriku a druidu to zavisi od moudrosti.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @Southpaw kouzelníci nemaj neustále stejnej počet kouzel. Při určitý inteligenci získáváš sloty v urřitejch stupních. Čim vyšši inteligence, tim vyšší stupeň. Takže napřříklad (nepamatuju si jak to je, takže vážně jen pro orientaci) s inteligencí 13 si můžeš zapamatovat navíc jedno kouzlo 3. úrovně a s inteligencí 21 si sice nemůžeš zapamatovat navíc jedno kouzlo 3. úrovně jako s int 13, ale zato si můžeš zapamatovat jedno kouzlo navíc z 7. a 9 úrovně.
  • TasmanDevilTasmanDevil Member Posts: 5
    Zdravím já mám dotaz na téma Armor Class.
    Začal jsem hrát Icewind Dale EE . Nemám moc ponětí o Dungeon and Dragons. Ale něco už zvládám.

    Nyní mi vrtá hlavou jak to tedy funguje, neboť mám berserka a když mu dám plátovou zbroj tak se mu AC sníží ze 7 na 2 , přitom plátová zbroj píše že má obranné číslo 5. Tudíž nechápu tu mechaniku jak to funguje a jak se to vypočítává. Tak kdyby mi to někdo vysvětlil :smile:
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Ahoj, je to velmi jednoduché, v těchto hrách to prostě platí obráceně, než jsi na to zvyklý. Čili, čím nižší obranné číslo máš, tím lépe. :wink:
    TasmanDevil
  • KailKail Member Posts: 84
    edited May 2015
    Základní obrané číslo pro každou postavu je 10. Toto obrané číslo se mění v závislosti na použitém vybavení (obvykle zbroje nebo chrániče na ruce), v případě plátové zbroje s AC 5, se změní na pět. Poté se uplatní další bonusy vyplávající z vlastností postavy, případně jejich schopností, dovedností a inventáře (bonusy obvykle dávají různé druhy šperků, pláště apod.). Tvůj berserkr má pravděpodobně obratnost 17, tedy získává bonus (!) -3 k AC, beze zbroje to tedy dává 7 a se zbrojí s AC 5 ti vyjdou dva. Pokud má obratnost jinou (získává tedy jiný bonus, viz::

    http://forums.beamdog.com/discussion/31169/vse-co-potrebujete-vedet-obratnost#latest),

    hrají pravděpodobně ve výpočtu roli ještě nějaké charakteristiky vyplívající z tvého povolání,k případně užitých předmětů.
    TasmanDevil
  • TasmanDevilTasmanDevil Member Posts: 5
    Děkuji mnohokrát za rychlou odpověď, už pomalu proplouvám do ledových končin Kuldaharu :3
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Víte někdo, jak funguje rychlost? Čím ji ovlivňuje postava (pokud vůbec něčím) a co ovlivňuje rychlost ve hře? Faktor rychlosti mají zbraně, ale nějak přesně nevím, jaký to má efekt, jestli ovlivňuje útoky za kolo, iniciativu v každém kole a jestli je lepší vyšší, nebo nižší číslo...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Cim nizsi tim lepsi, pocet utoku to imho ovlivnuje, iniciativa moc nevim jak by v bg soubojich fungovala nebo jak funguje.
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Mirak said:

    Cim nizsi tim lepsi, pocet utoku to imho ovlivnuje, iniciativa moc nevim jak by v bg soubojich fungovala nebo jak funguje.

    Dík za info. Iniciativu už si teoreticky můžu zkusit vysledovat ve hře sám.
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Irendie - kouzelnici maji stejnej max pocet kouzel, ktera mohou zakouzlit. Jedine, cim je omezuje inteligence, je pocet kouzel, ktere se mohou naucit a to je nejak level_kouzla * pocet kouzel < Inteligence na kazdy level kouzla. Tzn s Int 18 se muzes naucit 2 kouzla 9 urovne, 2 kouzla 8 a tak dale... 3 kouzla 6 urovne ... (pokud se spravne pamatuju). Int 19 toto omezeni rusi.
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Hraničář/lučištník nemůže mít 5 bodů dovednosti na střelné zbraně? Jsem si vytvořil novou postavu v BG1 a můžu si dát na luk jenom dva body. Přitom postih funguje dobře, na boj zblízka můžu do každého typu zbraně dát jen jeden dovednostní bod:/
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Asi ne od začátku, což myslím dává smysl.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Kivan said:

    Hraničář/lučištník nemůže mít 5 bodů dovednosti na střelné zbraně? Jsem si vytvořil novou postavu v BG1 a můžu si dát na luk jenom dva body. Přitom postih funguje dobře, na boj zblízka můžu do každého typu zbraně dát jen jeden dovednostní bod:/

    To je tak schválně, nikdo si nemůže dát od začátku víc jak 2 body do žádné dovednosti.
    Je to kvůli vyváženosti nebojových a polobojových povolání (ačkoliv v původním BG to tak nebylo).
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Edvin said:

    Kivan said:

    Hraničář/lučištník nemůže mít 5 bodů dovednosti na střelné zbraně? Jsem si vytvořil novou postavu v BG1 a můžu si dát na luk jenom dva body. Přitom postih funguje dobře, na boj zblízka můžu do každého typu zbraně dát jen jeden dovednostní bod:/

    To je tak schválně, nikdo si nemůže dát od začátku víc jak 2 body do žádné dovednosti.
    Je to kvůli vyváženosti nebojových a polobojových povolání (ačkoliv v původním BG to tak nebylo).
    tak to je v pohodě. i tak je na první úrovni docela drsoň narozdíl od jiných.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Archer je v BG1 neskutečně silnej (což teda platí obecně o zbraních na dálku v BG1).

    Dodnes si pamatuju, jak jsem před nějakýma 16 rokama hrál poprvé BG1 a u 4 ze 6 postav jsem používal výhradně zbraně na dálku.
  • UranUran Member Posts: 65
    Jop silnej jak s... i s normalnimi šípy. Pořád to však nemá na arcanum a ten šípokulomet.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Jak je Arcanum jinak skvělý RPG, tak souboje jsou šíleně nevybalancovaný.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited July 2018
    Všechny ty "Announcement" už začínaly být trochu nepřehledné, tak jsem to nechal jen u těch důležitých a tohle jsem sjednotil pod jedno téma. Myslím, že ti co si pořád stěžovali že musí na mobilu vždycky scrolovat až úplně dolů to ocení. :)
    Post edited by Edvin on
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    No hurá :)
  • PD321PD321 Member Posts: 4
    Ahoj, mám dotaz ohledně levelování. Pochopil jsem, i když trochu pozdě, že maximum bodů je pro každý povolání omezeno. Jedno mi ale vrtá hlavou: Neera dosáhla 8. úrovně (=kouzla 4. úroveň v mágově knize). Další úroveň bude poslední což znamená 5. úroveň kouzel. Neera má na 7. kouzelnický úrovni kouzlo "Vylepšený štít chaosu". Jak se k němu může vůbec dostat, když sběr bodů skončí na 9. úrovni (5. úroveň kouzel)? Proč má mágova kniha předtištěných 9. kouzelnických úrovní, když se lze za stávajících pravidel dokodrcat maximálně na 5. KU? Díky
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @PD321
    Moc nechápu smysl tvojí otázky...

    Být schopen sesílat "Vylepšený štít chaosu" je jedna ze zvláštních schopností divokého mága.
    Ale aby ho byl schopen seslal, potřebuje dosáhnout určité úrovně síly.
    Té je však schopen dosáhnout až v BG2.

    P.S.
    Zkušenostní limit pro mágy je v BG2 úroveň 31 (nejnižší ze všech povolání)
  • PD321PD321 Member Posts: 4
    Hraju BG1 a narážim na kouzla a nebo jejich vlastností z BG2, ke kterym se nemůžu dostat. To je dost matoucí.

  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    @PD321 Je to tak že BG1 i BG2 jedou na stejných pravidlech, ale v BG1 nestihneš vylézt s levelem dost vysoko na to abys odemkl všechny schopnosti a kouzla, to až v BG2.
    TasmanDevil
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Nazdar, mohol by niekto napisat ako presne funguje kuzlo odolnost proti kuzlu ? (spell imunity)
    Ktore ochrany na co sluzia. Vdaka
  • DudoDudo Member Posts: 361
    nasiel som nieco take. po cesky by to ako bolo ?

    Spell Immunity
    Most enemy spellcasters use spells from too many different schools for this spell to be any good as a conventional spell protection, but it is incredibly powerful in specific instances. Especially solo mages can put its immunities to great use.

    The spell offers the following choices:

    Abjuration: Will protect you against Dispel Magic, Remove Magic and Imprisonment (including the demilich variant Trap the Soul). Will not protect you against Breach, Lower Resistance or any conventional spell protection removal (use Improved Invisibility for that).

    Conjuration: Will protect against Melf's Acid Arrow, Flame Arrow, the Power Words, Maze, the Symbols and all of the nasty insect spells. Will not protect against summons in any way.

    Divination: Protects your illusions from all illusion removal spells. Will prevent Projected Images from being killed by True Sight if they cast it themselves.

    Enchantment: Will protect against some nasty level 1-5 spells, such as Dire Charm, Hold Person, and Feeblemind.
    Illusion: The only illusion that affects others is Blindness...

    Evocation: Protects against every Evocation spell in the game (though only partially against Melf's Minute Meteors). While that may seem impressive, don't forget Mirror Image will probably protect you even better. This is the best protection against stationary area damage, though.

    Necromancy: Protects against Skull Trap, Abi-Dalzim's Horrid Wilting and a few spells too sad to mention. Since enemies cast these spells only very rarely, you're probably better off using Mirror Image, (Minor) Spell Turning and/or Improved Invisibility instead.

    Alteration: Protects against a small number of save-or-else spells. Again, try (Minor) Spell Turning or Improved Invisibility instead.

    In solo play, where enemy True Sight or Remove Magic triggers can wipe out all of your precious protections in one go, immunity to both Abjuration and Divination is essential
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    @Dudo Nepočítám se mezi "hardcore" hráče, kteří si na každý playthrough instalují mody Tactis, nebo Stratagems, aby měli hru co nejtěžší a mágy většinou používám, jen jako podpůrné postavy, nicméně k tvému dotazu - podle mě je Imunita proti kouzlům při správném použití poměrně silné kouzlo. Poskytuje totiž ochranu před kouzly jedné kouzelnické školy podle mágova výběru.

    Sesláním tohoto kouzla získá mág ochranu před jednou školou kouzel podle svého výběru. Po seslání kouzla si mág musí vybrat školu, před kterou chce být chráněn. Všechna kouzla této školy nebudou moci po dobu trvání tohoto kouzla mágovi ublížit, ale ani mu pomoci. To se týká všech kouzel z této školy, včetně všech kouzel kněze, která by mohla mágovi přinést užitek.

    Pozor na to, že imunita vůči kouzlům nemůže chránit před kouzly 9. úrovně, která se zaměřují na ničení ochranných prvků ostatních kouzel. Jedná se o kouzla Spell Thrust, Secret Word, Breach, Lower Resistance, Pierce Magic, Khelben's Warding Whip, Ruby Ray of Reversal, Pierce Shield a Spellstrike, všechna kouzla Abjuration s výjimkou Ruby Ray Alteration.

    Dá se tedy konstatovat, že odolnost vůči kouzlům je velmi silné kouzlo protože:
    - je to jediný způsob, jak učinit postavy imunní vůči kouzlům Rozptyl magii a Odstraň magii.
    - chrání i před Uvězněním.
    - imunita vůči kouzlům proti škole Divination chrání neviditelné postavy i před odhalením pomocí Pravdivého vidění.
    - blokuje pouze kouzla seslaná jinými osobami (např. imunita na Nekromancii chrání před kouzlem Past lebka seslanou někým jiným, ale už ne proti tvé vlastní). Pokud tedy použiješ imunitu na kouzla školy Abjuration, pak si zablokuješ buffy od členů vlastní skupiny.
    - několik imunit proti kouzlům může být aktivních současně. Například postava, která si nahodí imunitu proti kouzlům školy Enchantment a imunitu vůči kouzlům školy Conjuration, je pak chráněna jak proti kouzlu Držení, tak proti kouzlům Mocné slovo a omráčení.
    Dudo
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Zdravím.
    Už je to velmi dlouho, takže jsem některé věci zapomněl. :(
    Jako např. to, jak se odemykají zamčené dveře atd.
    Jsem na začátku v jeskyni v SoDu a tam se mi nedaří otevřít jedny zamčené dveře a to mám zlodějku s Odemykáním na 100 a stejně to nejde.
    Díky za rady a za tipy. :)
Sign In or Register to comment.