Skip to content

Pillars of Eternity je v prodeji

123457»

Comments

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Idaho said:

    Tak jsem naisnstaloval PoE, načetl save... pak jsem to pustil ještě jednou... no a nakonec to zase odinstalvoal a jedu zase BG2, tentokrát za mstitele, což mě docela dost baví ;)

    Nedivím se ti.
    PoE je to takový ten typ hry, co není vyloženě špatná, ale dá se hrát pouze v případě, že opravdu nemáš nic lepšího :smiley:
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    No... nic lepšího nemám. Aktuálně projíždím g2a a hledám něco hratelnýho za dvacku :D
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Je to vcelku dobrá hra, ale není jistý, že jí jednou dohraju. Zvlášť, když tak před měsícem jsem se konečně dostal k Zaklínači (3) a od tý doby jde všechno stranou. Jsem ten typ, co se snaží prolézt každou jeskyni. Takže momentálně mám pauzu i od BG, ale to je vždycky jen dočasně:)
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Já se nějak stále nedokážu rozhodnout proč se mi PoE vůbec nechce dál hrát. Už rok mám poslední save na začátku druhého aktu. Ale jedna z věcí také je, že mi v PoE přijdou předměty a zbraně strašně nudné. V BG když najdu náhrdelník co přidává +1 k inteligenci, tak si řeknu, že to za ty problémy stálo. Kdežto v PoE je to takové...meh. Po chvíli zapomenu co mám vlastně na sobě. I kritizované Siege of Dragonspear jsem dohrál jedním dechem a i přes všechny své problémy co do zábavnosti nakopává Pillarsům zadek :smile:
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Já osobně jsem si PoE rozehrál jen proto, abych si mohl přesunout save do Dvojky a pak to celé smazat a ukončit jednou provždy, stejně jako jsem to před pár lety udělal s IwD1 a oběma DLCs. ;-)
    Jenže ted jsem na to aspon měsíc nesáhl, jelikož mám problém v té jedné vesnici na východě. :-(
    Musím zachránit dceru jednoho šlechtice ze spárů podzemní sekty, jenže jsem zabil toho koželuha a celý dungeon sekty dříve, než jsem si promluvil s hospě s jinou NPC, která mě poslala právě na pokec za tím koželuhem.
    Takže nemám klíč od vrat, kam se normálně nedostanu, jelikož mám Picking/Mechaniku jen 6 a vrata na odemčení paklíčem potřebují aspon 8. :-(
    Takže bych poradil, jestli jsem někde něco nepřehlédl nebo jako to mám tohle vyřešit.
    Jen doufám, že celou tuhle anabázi nebudu muset podstupovat znovu a znovu celý dungeon vybít ...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Danny_S
    Pokud si dobře pamatuju, tak někde v levé horní části je klíč k těm dveřím.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Edvin To myslíš v levé horní části dungeonu?
    Ten jsem celý prošmejdil a i ten louku nad ním a sebral nějaký klíč z jedné mrtvoly na náhorní plošině u jeskyně, ale stejně se do středu a do té velké místnosti v dungeonu nedostanu. :-(
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Jsou tam 2 klíče.
    Jeden je v druhé místnosti na pravo od mostu z lan a prken.
    Druhý je v první místnosti na levo po odchodu z "krvavé" místnosti.

    P.S.
    Vážně by jsi měl investovat do odemykání zámků ;)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    tatok said:

    Já se nějak stále nedokážu rozhodnout proč se mi PoE vůbec nechce dál hrát. Už rok mám poslední save na začátku druhého aktu. Ale jedna z věcí také je, že mi v PoE přijdou předměty a zbraně strašně nudné. V BG když najdu náhrdelník co přidává +1 k inteligenci, tak si řeknu, že to za ty problémy stálo. Kdežto v PoE je to takové...meh. Po chvíli zapomenu co mám vlastně na sobě. I kritizované Siege of Dragonspear jsem dohrál jedním dechem a i přes všechny své problémy co do zábavnosti nakopává Pillarsům zadek :smile:

    Jestli máš nainstalovaný datadisk White March tak bys měl mít možnost i v základní hře získat několik "soul bound" zbraní, pro jejichž vylepšení musíš i plnit questy. Řekl bych, že to tomu výrazně pomohlo.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    tatok said:

    Ale jedna z věcí také je, že mi v PoE přijdou předměty a zbraně strašně nudné. V BG když najdu náhrdelník co přidává +1 k inteligenci, tak si řeknu, že to za ty problémy stálo. Kdežto v PoE je to takové...meh. :smile:

    Tak BG, IWD a PST jsou asi jediné hry kde si to gearování užívám. Předměty jsou tam zajímavé, mají nějaký příběh a logiku. Takové ty detaily co rozpohybují fantazii tomu dodávají šťávu. V jiných hrách bych kolikrát nejradši zůstal s jednou zbraní celou hru a porovnání statů mě spíš otravuje. Možná to bude i tím, že tady ty itemy mají tak nějak ideální kvantitu (až na ToB, který to docela rozbíjí)

  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Já jsem se ke hraní rozhodl vrátit po dlouhé době a po koupi datadisků a rozjel jsem to znova... Skončil jsem předtím myslím před aktem 3. Tak nějak mi přijde škoda to nedohrát i když mě zdaleka nechytla ta hra za koule jako BG. Celá ta příběhová zápletka mě nějak nebere a přijde mi nudná... A to je v těchto hrách nejdůležitější. Když si vzpomenu na první průchod BG2, jak jsem byl na.ranej na Ireneca že odnesl Imoen a jak jsem chtěl okamžitě za ním abych jí pomohl... Jak jsem ho pak pronásledoval aby mi vrátil co ukradl v Čarotvrzi.. jo to byly časy ;)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Tak jsem se znovu dokopal k zahrání si PoE - Jelení Brod - a tak nějak po diskuzi v Off-Topicu mi přišla ta hra nemastná neslaná a příliš komplikovaná, sic oproti BG/IwD má dost vychytávek, ale nějak mě ta hra nenadchla, ačkoli jsem si ji chtěl původně celou dohrát včetně obou DLC a save si přenést do Dvojky, ale kvůli složitosti a nepochopitelnému počítání zdraví a výdrže ji asi smažu.
    Také mi tam chybí interakce a větší začlenění spolubojovníků stejně tak i vztah k nim.
    To BG1 je aspon 20 let stará hra, ale už tenkrát jsem si vychutnával hlášky Minsca, vztah s/k Imoen apod.
    Stejně tak z nutnosti jsem dohrál IwD1 včetně obou DLCs, ale tak mě moc nezaujala.
    To série BG je jiný šálek čaje, stejně tak mě docela chytl Dragon Age, hlavně Jednička. :-)
    Asi si počkám na tu novinku, o niž se zminuji ve vlákně Off-Topic a jež má vyjít ted v září.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Danny_S
    Ono léto bude docela bohaté na kvalitní RPG tituly:

    Banner Saga 3 (už jen 3 dny!)
    https://store.steampowered.com/app/485460/The_Banner_Saga_3/
    Na tohle se opravdu HODNĚ těším.
    Jsem velký fanda série a první 2 díly jsou dokonce přeložené.

    Grimshade (14. září)
    https://store.steampowered.com/app/858100/Grimshade/
    Libí se mi jak to vypadá, snad se to taky bude dobře hrát.

    Pathfinder: Kingmaker (28. září)
    https://store.steampowered.com/app/640820/Pathfinder_Kingmaker/

    ATOM RPG (doufejme že to stihnou do konce léta
    https://store.steampowered.com/app/552620/ATOM_RPG_Postapocalyptic_indie_game/)
    Prakticky nový Fallout :smile:

    Ash of Gods: Redemption (už to vyšlo)
    https://store.steampowered.com/app/691690/Ash_of_Gods_Redemption/
    Pokud to někomu uniklo, tak se taky jedná o kvalitní titul, bohužel musí ještě trochu vyladit obtížnost.
    (Hra je extrémné lehká, ale třeba už to vyladili, já to hrál hned po vydání)
    Idaho
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Tak z toho mě zaujal jen ten PathFinder a stavba a správa království. :-)
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    @Danny_S Já mám ten samý problém. Strašně moc bych chtěl tu hru dohrát, koupil jsem si i ty DLC abych to měl komplet, ale prostě mi to baví čím dál méně a přemýšlím, proč si radši nerozjedu znova BG... Už je to dávno co jsem si dal pěkně od jedničky po ToB...
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    V PoE moc nechápu systém přidělování bodů do skillů, počítání zdraví a výdrže, duše a bezdušé a splynutí s jinou duší a tak celkově. :-(
    Má hodně zajímavých věcí, hlavně např. co se týče Inventory, systém mapy, obrazovky chatů a boje atd. atd., ale celkově to jde mimo mě, ačkoli někomu jinému se určitě líbí a hodně.
    Prostě Jednička i Dvojka letěly z disku a vím zcela jistě, že se k tomu už nikdy nevrátím.
    Možná, že PoE2 má lepší systém a lepší hratelnosti, ale bez dohrání Jedničky a vytvoření vlastního příběhu, pak ztrácí veškerý smysl.
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    edited July 2018
    Taky se tam lehce ztrácím, zvláště v těch různých druzích obraných čísel... Nebaví mě studovat který protivník má zrovna jakou odolnost a hledat čím na něj. Hodil jsem teď nejlehčí obtížnost a zkusím to projet co nejrychleji kvůli příběhu, poslední pokus, pak to taky pošlu v řiť.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Edvin said:

    @Danny_S
    Ono léto bude docela bohaté na kvalitní RPG tituly:

    Díky, potřebuju něco čím byl vyplnil prázdnotu ve svém životě :D Jen je blbý, že už i an tyhle hry bych skoro potřeboval novej komp...

    Jinak PoE mě taky mrzí, ale bohužel nejsem schopnej to dohrát. Prostě je to... divně divný. Navíc se mi přehnaně dlouho načítají lokace.
    Kokocudaci
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Tak dneska vychází DLC ke dvojce... Jako trailer nevypadá špatně, grafika pěkná, fakt mě mrzí že nedokážu nějak dohrát ani tu jedničku, prostě hraní z povinnosti, nuda... :neutral:https://indian-tv.cz/clanek/schladte-sa-zamrznutym-dlc-beast-of-winter-v-pillars-of-eternity-ii-deadfire-kar7jj
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Kokocudaci
    To je způsob jak se dneska vydávají hry.

    1) Zahraješ na nostalgickou notu
    2) Přidáš pěknou grafiku
    3) Zisk

    Příběh?
    Hratelnost?

    Pro zisk to není důležité, protože to nejde nacpat do traileru ani do obrázků které budu našemu produktu dělat reklamu.
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Edvin said:

    @Kokocudaci
    To je způsob jak se dneska vydávají hry.

    1) Zahraješ na nostalgickou notu
    2) Přidáš pěknou grafiku
    3) Zisk

    Příběh?
    Hratelnost?

    Pro zisk to není důležité, protože to nejde nacpat do traileru ani do obrázků které budu našemu produktu dělat reklamu.

    Taky jsem se rozhodl že s PoE končím... Nostalgie nebo ne, prostě to není tak dobrá hra jak všichni staromilci těchto RPG chtějí aby byla. To radši znovu nějakou ze starších nebo najít něco jiného...
    Edvin
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited August 2018
    (smazáno)
    Post edited by Edvin on
Sign In or Register to comment.