Skip to content

BG 2:EE

13468914

Comments

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Stejně to vypadá, že to neprojde a teď se tam jeden frajírek nademnou povyšuje tím, že vytváří šíleně OP verze toho pásku a myslí si, že tím ze mě udělá vola... ( Kdybych na to měl čas, tak se taky naučím s Infinity enginem )

    Ale já to tak nenechám ! Porazím ho v jeho vlastní hře !

    @Pecca‌
    Drahý příteli, mohl by jsi mi na moment asistovat (v plánu mojí ďábelské pomsty) ? :D
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Edvin said:

    Stejně to vypadá, že to neprojde a teď se tam jeden frajírek nademnou povyšuje tím, že vytváří šíleně OP verze toho pásku a myslí si, že tím ze mě udělá vola... ( Kdybych na to měl čas, tak se taky naučím s Infinity enginem )

    Ale já to tak nenechám ! Porazím ho v jeho vlastní hře !

    @Pecca‌
    Drahý příteli, mohl by jsi mi na moment asistovat (v plánu mojí ďábelské pomsty) ? :D

    Jasně, do něj!! :-D :-D Konečně to na fóru trochu ožije.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Hergot, ti se tam ale do tebe pustili, Edvine. Teď jsem si to přečetla. :-O Těším se na ďábelskou pomstu. ;-))

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Effiny‌
    To jsi ještě nic neviděla: http://forum.baldursgate.com/categories/general-modding
    Podívej se, na jeho nejnovější mód... (Nechci dávat přesný odkaz, aby to zpětně nevysledoval)

    Ten syn prašivého kobolda tam dokonce píše, že to udělal na moji žádost.

    Ironické je, že já jsem měl ty nejlepší úmyslu. Chtěl jsem ze zbytečného předmětu, udělat něco co by Neeru zpřístupnilo více hráčům. On si tam teď vytvoří předmět, který změní divoké mágy na neuvěřitelně přesílená monstra bez postihů a tváří se, jako by to byl můj nápad.
    Rad_Bbridge
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Edvin said:

    @Effiny‌
    To jsi ještě nic neviděla: http://forum.baldursgate.com/categories/general-modding
    Podívej se, na jeho nejnovější mód... (Nechci dávat přesný odkaz, aby to zpětně nevysledoval)

    Ten syn prašivého kobolda tam dokonce píše, že to udělal na moji žádost.

    Ironické je, že já jsem měl ty nejlepší úmyslu. Chtěl jsem ze zbytečného předmětu, udělat něco co by Neeru zpřístupnilo více hráčům. On si tam teď vytvoří předmět, který změní divoké mágy na neuvěřitelně přesílená monstra bez postihů a tváří se, jako by to byl můj nápad.

    Zmrskej ho mocně! Ccc, ještě uvidí, že s Ostravakama se nezačina. ;-)))
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    BTW pro všechny, kdo netrpělivě čekjí na nový patch. Dee uveřejnil dobrou zprávu, patch je na cestě. Já tipuju, že ho vypustí už zítra. Jsem optimista. Zde odkaz:

    http://forum.baldursgate.com/discussion/31858/pending-update-to-the-support-forums#latest
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2014
    Hmm, já koukám že tu pomstu nakonec ještě budu schopen udělat sám.
    Už jsem to pochopil na tolik, že už mi stačí přijít jen na jednu věc a mám to !
    ( Doufejme, že mi v tom Pecca poradí )
    Post edited by Edvin on
  • PeccaPecca Member Posts: 2,175
    @Edvin: co potrebujes? Sem tenhle vikend jen na mobilu, takze muzu jen poradit. Napis mi asi do PM.
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Effiny said:

    Bo s Neerou můžeš mít romanci. Bo něco tomu vzdáleně podobného...:-) Mám jí ráda, ale vadí mi, že je divokým mágem. Rassad je v jedničce slaboučký, to je fakt, ale zase - líbí se mi. Rassadovi dávám v jedničce do rukou prak a mám vystaráno s loadováním. Hru hraju proto, aby mě bavila, ne proto, abych měla co nejsilnější partu. A proto mi vadí zaměření Neery - styl hraní, když mám v partě divokého mága mi nesedí. To je šlamastyka, co? :-)

    Nj, tohle docela chápu. Mě zase vadí, že všechny EE questy jsou vázané na postavy, které má hráč v partě. Mohli by přidat nějakou novou linii, která by šla dohrát i bez jediného EE NPC v partě :)
    EdvinRad_Bbridge
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Zdravím všechny.
    Mám takový problém. :-(
    Jsem na začátku hry a když jsem zabil barona P. v Chudinské čtvrti, tak mi kletba u Jaheiry nezmizela po vzatí jejích vlasů od barona a to ani poté, co jsem se vyspal v M. Celence. :-(
    Je to bug hry nebo jsem ještě něco dalšího neudělal?
    Také skoro všechny atributy mám o 1 bod snížené. :-(
    Díky za rady a za tipy.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Danny_S said:

    Zdravím všechny.
    Mám takový problém. :-(
    Jsem na začátku hry a když jsem zabil barona P. v Chudinské čtvrti, tak mi kletba u Jaheiry nezmizela po vzatí jejích vlasů od barona a to ani poté, co jsem se vyspal v M. Celence. :-(
    Je to bug hry nebo jsem ještě něco dalšího neudělal?
    Také skoro všechny atributy mám o 1 bod snížené. :-(
    Díky za rady a za tipy.

    Zdar! A zkusil jsi se vyspat třikrát za sebou? Musíš se vyspat víc než jednou, aby kletba úplně zmizela. Ty atributy má snížené Jaheira nebo Ty? U Tvé postavy by mi to už bylo podezřelé a zavánělo by to bugem...
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    edited May 2014
    Effiny>
    3x se vyspat?
    Aha, tak tohle jsem nevěděl, zatím jsem se vyspal jen jednou, max. 2x.
    Ty snížené body jsou samozřejmě u Jaheiry, ne u mé vlastní postavy. :-)

    Jinak díky za radu.


    P.S. Jinak ten nový patch asi ještě pořád nevyšel, že?
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Danny_S said:

    Effiny>
    3x se vyspat?
    Aha, tak tohle jsem nevěděl, zatím jsem se vyspal jen jednou, max. 2x.
    Ty snížené body jsou samozřejmě u Jaheiry, ne u mé vlastní postavy. :-)

    Jinak díky za radu.


    P.S. Jinak ten nový patch asi ještě pořád nevyšel, že?

    Jo, jo, Jaheira si musí odpočinout 3x. :-) Nemáš zač!
    Big boss Trent Oster nedávno (20.5.) na Twitteru ujistil komunitu, že na patchi se finišuje a pokud nenastane zádrhel, vyjde brzo. I s patchem na BG2EE, samozřejmě.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Ted mám ale jiný problém. :-(
    Nevím, jak a čím mám zabít kamenné golemy.
    Zádná zbran ani kouzlo jim nic neudělá, ani válečné kladivo, ani ohen, ani kyselina, ani blesk.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Danny_S said:

    Ted mám ale jiný problém. :-(
    Nevím, jak a čím mám zabít kamenné golemy.
    Zádná zbran ani kouzlo jim nic neudělá, ani válečné kladivo, ani ohen, ani kyselina, ani blesk.

    Golemové obecně jsou hodně odolní na magii a elementy. Čili jediné, čím můžeš zaválet jsou magické zbraně 1+ a výš. U takového adamantinového golema je potom potřeba hodně vytuněná zbraň. Předpokládám, že jsi teď v tvrzi De'Arnise. ;-) Ve hře jsou navíc dvě, tři zbraně, které zabijí golema na jeden zásah. Ušetří to hodně času....
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    Danny_S said:

    Ted mám ale jiný problém. :-(
    Nevím, jak a čím mám zabít kamenné golemy.
    Zádná zbran ani kouzlo jim nic neudělá, ani válečné kladivo, ani ohen, ani kyselina, ani blesk.

    Na kamenné golemy platí pouze zbraně +2 a vyšší. ;-)
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited May 2014
    @Danny_S‌
    Pokud nemůžeš sehnat pořádnou +2 zbraň tak prolez město. Popř. ti sem do spoileru hodim jak jednoduše sehnat Hvězdu dne (+2 dlouhej meč, sesílá celkem brutální kouzlo (Sluneční paprsek) dobrý hlavně proti upírům (okamžitě zabije (dá obří zranění) všem upírům okolo)). Nebo taky projdi část 1. patra Strážcovy tvrze. Tam je myslim někde zastrčená v truhle katana (nebo je to scimitar? teď nějak nevim...) +4.
    V Městskejch branách je hospoda, v hospodě obraz, v obrazu tajný dveře, za nima hrobka a v ní lich. Vem 1 postavu naběhni dovnitř. Jakmile začne kouzlit vyjdi s postavoou ven, chvilku počkej a zase vejdi dovnitř. Po nějaký době mu takhle dojdou kouzla i ochrany a prostě ho umlátíš (myslim že potřebuješ buď kouzla nebo zbraň +1).
    Minimálně na insane obtížnost a s SCS to takhle de. Nechtělo se mě SCS odinstalovávt takže bez něj nevim, ale asi by to mělo jit taky.
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    edited May 2014
    Já jsem ještě na netu našel jednu věc, ale nikdy jsem to nezkoušel, tak nevím, jestli to funguje. Pokud na toho golema sešleš svitek "Kámen na maso", tak ho to prý učiní zranitelným jakýmikoli zbraněmi. Zkoušel jste to někdy někdo? Vážně to funguje?
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited May 2014
    SardoCZ said:

    Já jsem ještě na netu našel jednu věc, ale nikdy jsem to nezkoušel, tak nevím, jestli to funguje. Pokud na toho golema sešleš svitek "Kámen na maso", tak ho to prý učiní zranitelným jakýmikoli zbraněmi. Zkoušel jste to někdy někdo? Vážně to funguje?

    Vyzkoušel jsem to a nejde to. Minimálně ne v BG2EE (možná že ve starym BG2 to fungovalo ale nefunguje mi DVD mechanika takže to nemůžu ověřit) s nainstalovaným SCS (což by na to ale nemělo mít vliv).
    Srazil jsem golemoj magickou odolnost na 0% a vyzkoušel jsem kněžskej svitek Z kamení maso, mágskej svitek Kámen na maso a mágský kouzlo Kámen na maso. Zároveň jsem do něj bušil svojí elfkou válečnicí (41. úroveň) 2 obyčejnými dlouhými meči → postava stále tvrdila že její zbraně nemají žádný vliv. Ale zbraněmi +2 a lepšími to šlo (+1 samozřejmě nefungujou).

    EDIT 12:40 :
    Pro ty co chtějí cokoliv vyzkoušet to samé sem do spoileru hodím výpis weidu logu - součásti modů který mám nainstalovaný. Popř. pokud by jste chtěli můžu poskytnout i můj save ze kterýho to všechno zkoušim.

    Mix ze 4 modů - G3 Tweak pack, SCS, Ding0's Tweak Pack, The bigg Tweaks

    // Log of Currently Installed WeiDU Mods
    // The top of the file is the 'oldest' mod
    // ~TP2_File~ #language_number #component_number // [Subcomponent Name -> ] Component Name [ : Version]
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #40 // Change Viconia's Skin Color to Dark Blue: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #60 // Weapon Animation Tweaks: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #130 // Force All Dialogue to Pause Game: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #140 // Fix Boo's Squeak: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #1120 // Stores Sell Higher Stacks of Items: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #1150 // Shapeshifter Rebalancing: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #1161 // Multiple Strongholds (Baldurdash) -> Keep Class Restrictions: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #1220 // Allow Cromwell to Upgrade Watcher's Keep Items: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #2040 // Universal Clubs: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #2060 // Weapon Styles for All: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #2090 // Change Experience Point Cap -> Remove Experience Cap: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #2140 // Expanded Dual-Class Options: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #2151 // Wear Multiple Protection Items -> No Restrictions: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #2200 // Multi-Class Grandmastery (Weimer): v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #2210 // True Grandmastery (Baldurdash): v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #2240 // Un-Nerfed THAC0 Table: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #2250 // Un-Nerfed Sorcerer Spell Progression Table: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #2261 // Alter Mage Spell Progression Table -> PnP Table: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #2271 // Alter Bard Spell Progression Table -> PnP Table: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #2281 // Alter Cleric Spell Progression Table -> PnP Table: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #2291 // Alter Druid Spell and Level Progression Tables -> No Level Progression Changes, PnP Druid/Cleric Spell Table Only: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #2300 // Triple-Class HLA Tables: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #2320 // Trap Cap Removal (Ardanis/GeN1e): v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #2330 // Remove Delay for Magical Traps (Ardanis/GeN1e): v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #2340 // Remove Summoning Cap for Celestials (Ardanis/GeN1e): v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #3000 // Higher HP on Level Up -> Maximum: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #3012 // Maximum HP for NPCs (the bigg) -> For Party-Joinable NPCs Only: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #3031 // Easy Spell Learning -> 100% Learn Spells and No Maximum Cap: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #3040 // Make Bags of Holding Bottomless: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #3050 // Remove fatigue from restoration spells: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #3080 // Unlimited Ammo Stacking: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #3090 // Unlimited Gem and Jewelry Stacking: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #3100 // Unlimited Potion Stacking: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #3110 // Unlimited Scroll Stacking: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #3121 // Happy Patch (Party NPCs do not complain about reputation) -> NPCs Can Be Angry About Reputation but Never Leave (Salk): v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #3183 // Romance Cheats: v14
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #3200 // Sellable Items (Icelus): v14
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #1000 // Initialise mod (all other components require this): v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #2000 // Allow Spellstrike to take down a Protection from Magic scroll: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #2010 // More consistent Breach spell (always affects liches and rakshasas; doesn't penetrate Spell Turning): v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #2020 // Antimagic attacks penetrate improved invisibility: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #2030 // Iron Skins behaves like Stoneskin (can be brought down by Breach): v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #2070 // Blade Barrier and Globe of Blades only affect hostile creatures: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #2080 // Cap damage done by Skull Trap at 12d6: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #2090 // Make Power-Word: Blind single-target: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #2120 // Slightly weaken insect plague spells, and let fire shields block them: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #2140 // Slightly increase the power of Mantle, Improved Mantle, and Absolute Immunity: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #2150 // Make spell sequencers, spell triggers, and contingencies learnable by all mages: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #2160 // Add an extra copy of some hard-to-find spell scrolls: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #2170 // True Sight/True Seeing spells protect from magical blindness: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #4000 // Faster Bears: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #4010 // Grant large, flying, non-solid or similar creatures protection from Web and Entangle: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #4030 // Improved shapeshifting: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #4040 // Make party members less likely to die irreversibly: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #4180 // Make Freedom scrolls available earlier: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #5000 // Ease-of-use party AI: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #5010 // Move Boo into Minsc's pack: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #5900 // Initialise AI components (required for all tactical and AI components): v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #6010 // Better calls for help: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #6200 // Improved Spiders: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #6510 // Improved fiends -> Fiends have about 50 percent more hit points than normal: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #6520 // Smarter genies -> Genies have about 50 percent more hit points than normal: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #6530 // Smarter celestials -> Celestials have about 50 percent more hit points than normal: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #6540 // Smarter dragons -> Dragons have a substantial hit point increase: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #6590 // Smarter Throne of Bhaal final villain: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #8000 // Make the starting dungeon slightly harder: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #8010 // Improved Shade Lord: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #8030 // More resilient trolls: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #8040 // Increase difficulty of level-dependent monster groupings -> Mildly increased difficulty: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #8050 // Improved Random Encounters: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #8061 // Improved de'Arnise Keep ("Tactics Remix") -> Enhanced spirit trolls (as in Tactics): v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #8100 // Improved battle with Irenicus in Spellhold: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #8110 // Improved Sahuagin: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #8120 // Improved Beholder hive (adapted from Quest Pack): v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #8140 // Slightly Improved Drow -> Upgrade Ust Natha's defences: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #8150 // Slightly Improved Watcher's Keep: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #8160 // Improved Fire Giant temple: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #8170 // Enhanced Sendai's Enclave: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #8180 // Improved Abazigal's Lair: v28
    ~STRATAGEMS/SETUP-STRATAGEMS.TP2~ #0 #8190 // Improved Minor Encounters: v28
    ~BG2_TWEAKS/SETUP-BG2_TWEAKS.TP2~ #0 #1040 // Improved Athkatlan City Guard: v14
    ~TB#TWEAKS/TB#TWEAKS.TP2~ #0 #150 // Imprisonment Fix.: TB#Tweaks, V 2.61
    ~SETUP-D0TWEAK.TP2~ #0 #0 // Enhanced Goodberries
    ~SETUP-D0TWEAK.TP2~ #0 #5 // Additional Racial Enemies
    ~SETUP-D0TWEAK.TP2~ #0 #19 // NPCs/Summons Set Off Traps -> Everyone can set off traps (excluding illusions, etc.)
    ~TB#TWEAKS/TB#TWEAKS.TP2~ #0 #200 // Flesh to Stone Fix.: TB#Tweaks, V 2.61
    ~TB#TWEAKS/TB#TWEAKS.TP2~ #0 #2500 // Faster Romances: -> Light.: TB#Tweaks, V 2.61
    Post edited by irendie on
    Effiny
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    irendie said:

    SardoCZ said:

    Já jsem ještě na netu našel jednu věc, ale nikdy jsem to nezkoušel, tak nevím, jestli to funguje. Pokud na toho golema sešleš svitek "Kámen na maso", tak ho to prý učiní zranitelným jakýmikoli zbraněmi. Zkoušel jste to někdy někdo? Vážně to funguje?

    Vyzkoušel jsem to a nejde to. Minimálně ne v BG2EE (možná že ve starym BG2 to fungovalo ale nefunguje mi DVD mechanika takže to nemůžu ověřit) s nainstalovaným SCS (což by na to ale nemělo mít vliv).
    Srazil jsem golemoj magickou odolnost na 0% a vyzkoušel jsem kněžskej svitek Z kamení maso, mágskej svitek Kámen na maso a mágský kouzlo Kámen na maso. Zároveň jsem do něj bušil svojí elfkou válečnicí (41. úroveň) 2 obyčejnými dlouhými meči → postava stále tvrdila že její zbraně nemají žádný vliv. Ale zbraněmi +2 a lepšími to šlo (+1 samozřejmě nefungujou).
    Tomu říkám řádně provedený experiment! :-) Díky, o tom triku se svitkem jsem dosud vůbec neslyšela...Teď vím, že ho ani nemusím zkoušet.
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    edited May 2014
    irendie said:

    Vyzkoušel jsem to a nejde to. Minimálně ne v BG2EE (možná že ve starym BG2 to fungovalo ale nefunguje mi DVD mechanika takže to nemůžu ověřit) s nainstalovaným SCS (což by na to ale nemělo mít vliv).
    Srazil jsem golemoj magickou odolnost na 0% a vyzkoušel jsem kněžskej svitek Z kamení maso, mágskej svitek Kámen na maso a mágský kouzlo Kámen na maso. Zároveň jsem do něj bušil svojí elfkou válečnicí (41. úroveň) 2 obyčejnými dlouhými meči → postava stále tvrdila že její zbraně nemají žádný vliv. Ale zbraněmi +2 a lepšími to šlo (+1 samozřejmě nefungujou).

    Aha, škoda, byl by to takový hezký trik.:-)
    Já to v budoucnu zkusím na starém BG2, které tu mám, ale dostanu se k tomu až tak za 3 týdny. Každopádně mám bod v "BG To Do Listu".:-)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Zkoušel jsem zabít golemy v tom domku v Docích při splnění questu od Edwina.
    Tam v 1. patře jsou právě kamenní golemové a moje zbraně +1 nic nedělají, ani ohnové či kyselinové šípy. :-(
    Zkusím ty svitky "Z kamení maso" a Kámen na maso" a uvidím. :-)

    Jinak moc díky za tipy a za radu.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Danny_S said:

    Zkoušel jsem zabít golemy v tom domku v Docích při splnění questu od Edwina.
    Tam v 1. patře jsou právě kamenní golemové a moje zbraně +1 nic nedělají, ani ohnové či kyselinové šípy. :-(
    Zkusím ty svitky "Z kamení maso" a Kámen na maso" a uvidím. :-)

    Jinak moc díky za tipy a za radu.

    Jo, tihleti...No, tak to musíš mít alespoň jednu zbraň +2. Jak psal Irendie, ty svitky/kouzla z kamení na maso nefungují. Alespoň ne v EE verzi...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2014
    @Danny_S
    Takhle dlouhá diskuze a nikdo ti neporadí to správně... :D
    Na kamenné golemy potřebuješ tupé zbraně, proti sečným a bodným jsou imunní, je jedno jestli použiješ zbraň +1 nebo +10. Takže hole, placáty, kladiva nebo třeba prak. Dokonce se dají zabít i holýma rukama.

    Edit: Jsem to spletl (vážně by je mohli barevně odlišit), to co jsem řekl platí na hlíněné golemy, né na kamenné.
    Post edited by Edvin on
    Effiny
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Edvin said:

    @Danny_S
    Takhle dlouhá diskuze a nikdo ti neporadí to správně... :D
    Na kamenné golemy potřebuješ tupé zbraně, proti sečným a bodným jsou imunní, je jedno jestli použiješ zbraň +1 nebo +10. Takže hole, placáty, kladiva nebo třeba prak. Dokonce se dají zabít i holýma rukama.

    Holýma rukama? To musím zkusit! :-)) Ha, že by Rassad konečně našel uplatnění? ;-))
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited May 2014
    Edvin said:

    @Danny_S
    Takhle dlouhá diskuze a nikdo ti neporadí to správně... :D
    Na kamenné golemy potřebuješ tupé zbraně, proti sečným a bodným jsou imunní, je jedno jestli použiješ zbraň +1 nebo +10. Takže hole, placáty, kladiva nebo třeba prak. Dokonce se dají zabít i holýma rukama.

    Hej, já kamenýho dostal v pohodě +2 zbraněma (a lepšíma) i sečnýma! imageimage
    Edvin
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Ježiš, já jsem vůl. :D

    Jsem to řekl obráceně.
    Všechno co jsem napsal platí, ale na hlíněné golemy, né na kamenné.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Edvine to se mě taky občas stává. A připadám si pak jako největší blb v okolí...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Ono to ale stejně má větší smysl obráceně.
    Co je efektivnějí? Bodat do kamene nebo do něj mlátit kladivem?
    Hmm, teď mě napadá, že bych to mohl zmínit v Feature Requests.
    Je možné, že ti golémové mají zpřeházené jména.
    irendieEffiny
  • SardoCZSardoCZ Member Posts: 47
    Edvin said:

    Ono to ale stejně má větší smysl obráceně.
    Co je efektivnějí? Bodat do kamene nebo do něj mlátit kladivem?
    Hmm, teď mě napadá, že bych to mohl zmínit v Feature Requests.
    Je možné, že ti golémové mají zpřeházené jména.

    Logické to možná je, každopádně tuhle odolnost mají tuším kamenní golemové už v samotných AD&D pravidlech 2. edice. Takže si nemyslím, že je to přehozené, jen divné.:-)
Sign In or Register to comment.