Skip to content

BG2:EE - Aktuální čeština

17810121345

Comments

  • DudoDudo Member Posts: 361
    skusal som teraz BG2 EE a mne zvuky idu normalne. ziaden problem nemam. Ja som si ale nikdy cestinu neaktualizoval, lebo cakam na finalnu...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Dudo
    A jedeš na patchi 1.2? Chceš mi říct, že ti to nedělá tohle?
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Mam patch 1.2.2030 a to co sa deje vo videu mi vobec nerobi. Ide mi to uplne normalne, pride Irenicus a normalne povie: Aaaa, Bhalovo dite se probudilo, neskor pride Imoen, prebehne rozhovor a oslobodi ma z klietky.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Dudo said:

    Mam patch 1.2.2030 a to co sa deje vo videu mi vobec nerobi. Ide mi to uplne normalne, pride Irenicus a normalne povie: Aaaa, Bhalovo dite se probudilo, neskor pride Imoen, prebehne rozhovor a oslobodi ma z klietky.

    Tak to Ti závidím...Je nás víc, co to máme rozhašený min. od března. :-(
  • DudoDudo Member Posts: 361
    edited July 2014
    Edwin skusil som stiahnut aj aktualnu cestinu, prepisal som povodnu, spustil hru a tiez mi to ide normalne, bez problemov.

    Oprava :
    Takze som predtym prepisal nespravny dialog.tlk, teraz som vosiel do zlozky en_US a prepisal ten spravny dialog.tlk a robi mi presne to co je vo videu. Dal som naspät stary dialog co som si zalohoval a zvuky mi bezia v pohode.
    Cize tie zvuky to bude problem niekde v cestine.
  • DudoDudo Member Posts: 361
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Dudo‌
    Jo to je normální, staré verze fungují bez problémů.

    Jinak už jsem dostal odpověď z beamdogu:

    " Nebyli si vědomi tohoto problémů a bylo to předáno programátorům, kteří se to v co nejkratším čase pokusí opravit. "
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Edvin said:

    @Dudo‌
    Jo to je normální, staré verze fungují bez problémů.

    Jinak už jsem dostal odpověď z beamdogu:

    " Nebyli si vědomi tohoto problémů a bylo to předáno programátorům, kteří se to v co nejkratším čase pokusí opravit. "

    Nemůžu se dočkat! :-)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Jsem jim taky poslal jednu z těch starších verzí (pochybuji, že oni si je zálohují) což by jim mohlo dost pomoci. Prostě to po technické stránce porovnají a měli by na to (doufám) snadno přijít.
    EffinyDudotatok
  • KorbalKorbal Member Posts: 13
    edited July 2014
    Dobre Edvine ses boh. Otazka ked opravia dabing da sa BGII:EE hrat alebo je tam moc bugu ktere nedovola zahrat hru? Jakeho typu su tam ty bugy? Nevydrzim to pockam na opravu dabingu a idem potem.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Korbal‌
    Hned po vydání patche 1.2 jsem projel celý BG2, abych zjistil čeho se týkají nové texty.
    Nenarazil jsem na žádné bugy, které by překážely v hratelnosti.
    Normálně se to dá hrát.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Korbal said:

    Dobre Edvine ses boh. Otazka ked opravia dabing da sa BGII:EE hrat alebo je tam moc bugu ktere nedovola zahrat hru? Jakeho typu su tam ty bugy? Nevydrzim to pockam na opravu dabingu a idem potem.

    Co jsem slyšela, lidé mají problémy akorát s novými NPC a jejich questy. Ten nový patch by měl opravit nejproblémovější bugy, takže bych být Tebou vyčkala, až vyjde patch pro druhý díl. Já dvojku hrála převážně bez nových NPC a měla jsem občas problémy akorát s romance dialogy s Jaheirou. Občas dialog nechtěl naskočit, ale hrála romance melodie. Jinak jsem nenarazila na žádný problém.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Jsem zapomněla dodat - pokud se chceš do dvojky hned pustit, tak určitě jo, ale když nebudeš využívat nové NPC.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    @Edvin Ha! Vyjádření Dee k patchi:

    We have six things left to fix and test. One of them is a bit of a nightmare to track down, and it affects multiplayer, but the others should be done relatively quickly.

    Myslíš, že jedna z těch šesti věcí je oprava dabingu? :-)
  • VulpesiusVulpesius Member Posts: 33
    Jsem narazil na mini chybu v překladu: pokud u barda kit sekáč aktivujeme ÚTOČNOU otočku a překlikneme v navigaci na Záznam: zobrazí se tam OBRANNÝ postoj
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Vulpesius said:

    Jsem narazil na mini chybu v překladu: pokud u barda kit sekáč aktivujeme ÚTOČNOU otočku a překlikneme v navigaci na Záznam: zobrazí se tam OBRANNÝ postoj

    Mluvíš o BG1 nebo BG2 ?
  • VulpesiusVulpesius Member Posts: 33
    BG 2
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Vulpesius said:

    BG 2

    Opravdu divné, protože tohle jsem opravil už dávno...
    Ještě na to kouknu.
  • HectorlombardHectorlombard Member Posts: 5
    Tak jo chlapci a děvčata, čeština je pěkná, ale přehází zvuky ve hře už na začátku , místo dialogu Irenicuse tam je nějaký skřek atd. atd., (ma někdo řešení?)
    opravdu nevim proč firma beamdog tuto hru nedala do české lokalizace zvlášť když na její vyvoj neinvestovala ani korunu. Bg 1 EE zabugovaný jak prase BG 2 EE za puvodně 20 euro ci co. Bez lokalizace, hamba, doufam, že původní tvůrci BG z toho maj aspon nějakou korunu coz pochybuju. Amen

    Eng: So boys and girls, czech localization is nice , bud it flips some sounds in the game, in first scene is some scream, instead of irenicus speach. (any solution)

    I dont realy know why BEAMDOG dont release the game in czech version, especialy if they dont invest a single coin to its development.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Hectorlombard
    Řešíme to tady poslední 2 stránky :-)
    Každopádně hoši z beamdogu to už ví a slíbili, že se na to co nejdřív podívají.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Což mi připomíná.... @Edvine, zkus prosím zase trochu vyprudit Beamdog. Už jim ta oprava dabingu nějak trvá. Snad to nevypustí až s patchem. :-(
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    edited July 2014
    @Hectorlombard Můžeš mi říct, v čem je BG1EE zabugované jak prase? Nebýt posledního patche, který rozvrtal hlášky NPC, hra funguje, jak po másle. Ona fungovala i před patchem 1.2, akorát vynechával quest S Firebeardem ve Svítící tvrzi. Dvojka jede taky v pohodě, pokud nemáš v partě moc nových NPC, ale to se brzy spraví.
    Problém s dabingem ve dvojce po instalaci updatované češtiny tu řešíme od března. Edvin devs řádně informoval nedávno, takže se už na tom dělá. Když si klikneš o stránku, dvě dál, jeden z hráčů hodil do placu starší verzi češtiny, která funguje perfektně. Jestli se chceš hodně pustit do pařby BG2EE (a kdo ne...), můžeš jí začít s tou starší verzí češtiny. Já osobně, když už teda čekám takovou dobu na patch 1.3, začnu velký run přes všechny díly až po vydání toho patche. Čekán je únavné, ale měla bych tendence zrušit partu a rozehrát za novou, pokud bych začala teď a patch by vyšel za pár dnů...
  • HectorlombardHectorlombard Member Posts: 5
    edited July 2014
    Effiny: Já hrál jeste verzi pred patchem. Pravidlo je jasné pokud chci za hru původně z 1998 ( a ješte si nejsem jistý zda má vůbec beamdog s opravdovými tvůrci :Black Isle cokoli společného nebo je to jen kopnutí do mrtvoly) za 10 Eur popře 22 Eur. Tak ta hra by měla fungovat perfektně. Datum vydání 16. listopad 2013. A narozdíl od BG 1 EE (která aspon češtinu měla). Je pro mě BG 2 EE pořad ještě nehratelná (protože už sem ji dográl několikrát před x lety a opravdu nechci potkávat bugy a jet to bez překladu byt anglicky umim). Jinak skvělý podnikatelský zaměr vzít hru co kazdej zná přeleštit a prodat za plnou cenu z roku 1998. Že mě to nenapadlo dřív, pojďte nazvem se Suncat misto Beamdog a udělame NOX Enchanted Edition. Prodejní cena bude 28 Euro co vy na to .... :)

    Dále mě zajímá kolik tady kluci za překlad dostali Euro, pokud nic tak je teda ostudná hamba beamdogu, že češtinu už dávno neintegroval.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    @Hectorlombard Já jedničku EE hrála hned od začátku vydání a jela mi dobře. Myslím, že za celou dobu, (což byly týdny až měsíce hraní), mi hra spadla tak 4x. Párkrát jsem narazila na známý problém, kdy mág po vyslání kouzla, začal zběsile couvat mimo oblast. To bylo hodně otravné. :-) Po zakouzlení jsem mága vždy musela po očku sledovat, zda vše funguje, jak má. Dvojku jsem po vydání jen olízla, páč tu mám dohranou xkrát za těch 15 let, co jsem pařila vanilla verzi. Jedničku jsem nikdy nedohrála, tak jsem se snažila soustředit hodně na ní. Tudíž na bugy ve dvojce jsem narazila jen na ty, které se týkaly romance s Jaheirou. Ještěže jsem to nedojela, protože jsem četla, že její romance je na konci hnusně zabugovaná a v současné chvíli se vlastně nedá dohrát. To by mě teda vytočilo do vrtule, páč romanci s Jaheirou se mi nikdy nepovedlo úspěšně dokončit, právě kvůli bugům.
    Určitě, souhlasím s tím, že u EE edic jsme všichni čekali, že hra vyjde v perfektním stavu, s téměř žádnými bugy, a když už, tak velmi drobnými. Beamdog mě v tom roce hodně zklamal, do té doby jsem se vždy snažila nějak omluvit to, co předváděli, ale to "rádiové ticho", které proběhlo v Road to patch 1.3, ve fázi 3, byla rána pod pás. To jsem i já začala brblat nahlas. Komunita zde na fóru byla vždy úžasná a oni devs začali z ničeho nic dělat Zagorku.
    Kluci za češtinu, tím jsem si jistá, nedostali nic. A ještě jim devs hážou klacky pod nohy hlemýždím tempem oprav toho, co napáchaly patche. Edvin tu kolikrát psal, že už devs zase šáhli do stringů, čímž nemělo význam ani updatovat češtinu a stejně to Edvin dělá. Nebýt jeho, Christopha a dalších kluků, češtiny do EE bychom se nedočkali nikdy.
    Taky tak nějak začínám mít pocit, kdo z původního týmu, co stvořil BG a BG2 je vlastně v Beamdogu. Ono mít tam za ředitele Trenta Ostera je sice pěkný, ale říďové nedělají hru, jsou to jen manažeři. Takže původní programátoři a spol. dělají asi na Pillars of Eternity, protože jinak si to vysvětlit neumím.
    Hectorlombard
  • PeccaPecca Member Posts: 2,175
    Hlavní podnikatelský záměr za EEčky je port na ostatní platformy, zejména tablety. Pro pouhé přeleštění pro PC by zelenou nedostali.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    @Effiny - Uvedom si ale ze ne vsichni meli takovy stesti jako ty. Spousta hracu mela hru z ruznych duvodu rozesranou mnohem mnohem vic (a to i po prvnim patchi). Stejne tak ne kazdy uznava stejne standardy co se bugu tyce. Mne osobne treba celkem dost vytaci nazor, ze pokud se da hra dohrat tak je vlastne vsechno uplne v poradku.
    Vetsina argumentu na obranu beamdogu mi pak prijde dost lichych (treba to, ze jsou maly studio je jejich problem). Jsem rad, ze na jednicce porad makaj a ze jednou treba bug fre verze fakt vyjde, nicmene ze soucasnyho pohledu to stejne bude produkt, ktery tu mel byt pred dvema lety...
    Hectorlombard
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited July 2014
    Jenže to co píšeš funguje na obě strany :P Uvědom si, že ne všichni měli takovou smůlu jako ty. Spousta hráčů si různých bugů ani nevšimla... Já patřím mezi ně, jedničku i dvojku jsem v EE dojel prakticky ihned jakmile mi to čas dovolil, obojí jsem si nesmírně užil a kromě problémů s češtinou (kdysi se vůbec nezobrazovali nepřeložené dialogy) a tuším, že ve dvojce jsem narazil na nějakou drobnost, ale tu už asi nepamatuju, jsem prostě neobjevil žádný bug. Takže ono to není zas tak jednoduchý, i když na foru, kde lidé především hlásí bugy a snaží se najít řešení svých technických problémů, se to tak může zdát

    @Hectorlombard proč teď nehraješ NOX? Protože ti to na novým kompu nejde, nebo jde, ale nedá se to hrát. Takže pokud myslíš to s tím NOXem vážně, tak se do toho pusť, ale nejdřív to optimalizuj pro nový mašiny, zařiď distribuční systém, technickou podporu, lokalizaci atd. a třeba ti těch 28 goldů někdo dá ;)

    Rozhodně bych neřekl, že by slibovali něco, co jsme za ty peníze nedostali... Ani nehodlám mluvit za všechny, protože to ani kloudně nejde, ale sám za sebe jsem naprosto spokojenej a nelituji jedinýho měďáku který jsem jim za to dal a nacpu jim klidně další goldy, pokud mi za to dají další takovou gamesu (IWD třeba :))
    Post edited by Idaho on
  • HectorlombardHectorlombard Member Posts: 5
    Idaho: Hezký že to vidíš takhle, ale na misce vah zda si Beamdog prachy zaslouží/nezaslouží. Řikám, zatim že ne. Omlouvám se zda se mýlim, ale příjde mi doposud jako firma co těží z perfektní práce dávno "mrtvých" vývojářů. Nápad je to hezký, ale prodávat za 22 eur hru, která je pohodlně hratelná (pardon teprv bude pohodlně hratelná.) zatim na ni ani nejde čeština a to přesto , že jim ji tady kluci naservírovali zadara pod klavesnici.

    Pokud chcete někdo kvalitní Enchainted Edition, tak si kupte Witchera/ Zaklínače, co je podstatně levnější, bez bugu, v češtine i s dabingem nebo titulkama a vývojáři si zaslouží každej niklák. Amen

    Probuďte mě, až to celý pujde, jinak klukum za čestinu diky.
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Nechci se pouštět do polemiky, jestli si prachy Beamdog zaslouží nebo ne, popravdě sám jsem čekal od nové edice trošku víc, ale pokud pomineme tablety, je třeba verze BG od GOGu pohodlně hratelná na nových strojích, tam s tím není problém
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    @ Idaho - No ale víš co, to je právě to o čem jsem psal. Máš jinak nastavený, co akceptuješ a co ne. I v tvé verzi, ve které jsi na bugy údajně nenarazil, bugy opravdu jsou (protože některé bugy nejsou/nebyly individuální, byly naprosto v každé verzi a to jak enginové, tak obsahové). To, že to tobě nevadí, ignoruješ je a nebo sis jich vůbec nevšimneš fakt ještě neznamená, že tam nejsou bugy.
    Kdyby se jednalo o novou hru, tak se to tak neřeší, ale to že se Beamdogu povedlo rozjebat i věci, které předtím 15 let fungovaly je k smíchu i k pláči zároveň.
    Příklad za všechny uvedu deník před i po prvním patchi. To byla fušeřina největšího kalibru, nenapadá mě hra, která by měla tragičtěji organizovaný deník, než to co spíchl Beamdog. Je cool, že už to po dvou letech docela opravili, ale nemění to nic na tom, že měli tu drzost tuhle obludnost vypustit do světa. Jistěže se bez toho hra dohrát dá, ale jak mohli vytvořit horší verzi deníku, než měl původní BG2 jde fakt mimo mě...
    Tudíž ano, i ty jsi měl zřejmě stejnou verzi deníku, ale bylo ti to buřt (což je naprosto v pořádku), ale nevykládej ostatním, jak jsi nenarazil na žádný bug :)
    Hectorlombard
Sign In or Register to comment.