Skip to content

Zajimavosti, Eventy, zkušenosti z BG1 a BG2

1234568»

Comments

  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    edited April 2016
    @irendie Popravdě si nemyslím, že na tom komukoliv tady opravdu záleží, stejně tak bych neřekl, že si tu někdo užívá power-gaming. Hádám, že jako člověk co se rád hádá o věcech, o které se nemá smysl hádat je chápu a kdybych o tom věděl více, rád bych se zapojil :)

    Bhaalovo dědictví zrovna hraju a jsem tak v půlce hry, nicméně nepřijde mi, že je to zas taková pohoda jak tvrdíš, zvýšení statů udělalo hodně. Neříkám, že mágové jsou teď chytří, v tom máš pravdu, ale i obyčejné přepadení nebo banda skřetů je něco co člověka na chvilku zdrží. Od nějakých pokusů zabíjet draky jsem upustil, protože v druhé kapitole i po všech questech to byla docela šílenost, ať už je AI jaké chce, furt je těžší je trefit, dáš jim méně procent života, mají víc času a to je u mocných nepřátel opravdu velký problém. Zatím to zkouším bez Tactics a Ascension, ale jsem opravdu zvědavý, jestli to bude uhratelné i s nimi. (A navíc například něco jako Kouzlo Smrti je pro hru naprosto nepoužitelné)

    (Teď mě tak napadá, není christof stejný christof jako ten co pořádá Animefest? Jak mi to mohlo necvaknout dřív..)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    STBorg said:

    (Teď mě tak napadá, není christof stejný christof jako ten co pořádá Animefest? Jak mi to mohlo necvaknout dřív..)

    Bude to on.
  • athanasathanas Member Posts: 27
    edited December 2017
    Idaho said:

    Já ne. Vlastně celou tuhle debatu nečtu od jeho prvních dvou příspěvků, které byli podle mě přehnaně agresivní.

    Omlouvám se @Edvin -ovi,
    má odpověď na jeho reakci byla asi přehnaná

    Každopádně staty kopí jsou dobře (podle D&D pen&paper:-)) a sám kopí v BG2 (pro Jaheiru) rád používám.
    Post edited by athanas on
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    STBorg said:

    (Teď mě tak napadá, není christof stejný christof jako ten co pořádá Animefest? Jak mi to mohlo necvaknout dřív..)

    Jo, to je von.
    Je k vidění taky na Manifestu, stejně jako já :smile:
    Většinou mě tam zastihnete přednášet o nějakých japonských úchylárnách.
    ( To není úrážka japonců, moje poslední 3 přednášky se jmenoval "Japonské úchylárny" :D )
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    Nechceš udělat i něco podobného na AF? Většina přednášek na podobná témata jsou zpracovaná dost amatérsky, někdy až nesnesitelně.
    (Velmi BG related, ale co nadělám :D )
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Edvin said:

    STBorg said:

    (Teď mě tak napadá, není christof stejný christof jako ten co pořádá Animefest? Jak mi to mohlo necvaknout dřív..)

    Jo, to je von.
    Je k vidění taky na Manifestu, stejně jako já :smile:
    Většinou mě tam zastihnete přednášet o nějakých japonských úchylárnách.
    ( To není úrážka japonců, moje poslední 3 přednášky se jmenoval "Japonské úchylárny" :D )
    Tak na takovou prednasku bych se sel podivat. Uz je to nejaky cas, co jsem byl na nejakem anime/comics festu. Skoda, ze sance abych se tam dostal je tak mala. :-(
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    ... ale taková přednáška o BG, překladu a modech přímo z úst @Edvin -a nebo @christof -a by také nebyla k zahození a aspon bych si to vyslechl v reálu. ;-)
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited April 2016
    STBorg said:

    Bhaalovo dědictví zrovna hraju a jsem tak v půlce hry, nicméně nepřijde mi, že je to zas taková pohoda jak tvrdíš, zvýšení statů udělalo hodně. Neříkám, že mágové jsou teď chytří, v tom máš pravdu, ale i obyčejné přepadení nebo banda skřetů je něco co člověka na chvilku zdrží. Od nějakých pokusů zabíjet draky jsem upustil, protože v druhé kapitole i po všech questech to byla docela šílenost, ať už je AI jaké chce, furt je těžší je trefit, dáš jim méně procent života, mají víc času a to je u mocných nepřátel opravdu velký problém. Zatím to zkouším bez Tactics a Ascension, ale jsem opravdu zvědavý, jestli to bude uhratelné i s nimi. (A navíc například něco jako Kouzlo Smrti je pro hru naprosto nepoužitelné)

    Jo, s Tactics apod. to bude teprve ta správná sranda. Jenže bez nichačkoliv je i sebemenší skupinka těžší, tak je furt blbá. Lučištníci nestřílej primárně po mázích a knězích, vrahové se pokoušej probodnout válečníka kterýho nemůžou trefit místo toho, aby zkusili probodnout někoho víc obrněnýho. Jenže v tuhle chvíli ne všechny mody fungujou jak maj, vždycky když Beamdog vydá patch tak to chce počkat na další verzi modu, jinak to pak občas dost blbne (a to v tuhle chvíli používám jen UB, Tweaky a More Combat Styles for mages (či jak se ten mod menuje) a stejně tam něco nepěkně blbne).
    Kouzlo smrti sem stejně nikdy nepoužíval, neni špatný, ale tam kde bys ho potřeboval, tam nefungovalo ani bez Bhalova dědictví. Na skupiny slabejch mobů ale může bejt užitečný, to uznávám. Jenže Past Lebka je vykuchne taky :)
    Shade512
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Tak sem si právě v SOD dal do Tempusova kostlivce válečníka crit holí útočení za 58. Ten dračí učedník se základní silou 19, zakouzlenym posílení svatou mocí (takže síla 24), kamenou kůží a zrcadlovym obrazem je celkem mlátička :D
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Koho okrást?

    Ahoj všem, projížděl jsem různé zdroje (Baldurs Gate Wikia, Gamebanshee atd + vlastní mlhavou paměť dekády znalostí hraní BG) pro účely nějakého seznamu, koho všeho se v BG2 vlastně vyplatí okrást o nějaký ten zajímavý magický předmět a dospěl jsem cca k tomuhle seznamu:
    Tolgerias a Ring of the Ram

    Terminsel/Elminster a Ring of Protection +2

    Ribald a Ring of Regeneration a hezky vypadající, ale obyčejný long sword +2

    Harpeři z různých setkání/přepadení s Jaheirou and Ring of Protection +1

    Vithal v Underdark a předměty, které posbírá v elementální zóně (tj. kouzla atd.)

    Džin před stanem v Trademeetu a Efreeti Bottle

    Heartwarden of Sune na Waukeen Promenade (pokud máte nainstalovaný mod I shall never forget od LavaDelVortela) a Kiel's Helm

    "Atašé" Stínových zlodějů Itona v Trademeetu a Gloves of Missile Snaring (tam už si přesně nepamatuju, jestli se dají ukrást, nebo jestli ji musíte kvůli nim sprostě odkráglovat)

    Jeden z hraničářů co hlídají vstup do Valygarovy chaty v Umar Hills a Boots of the West (tam je mám dojem nutné mít nainstalovaný mod Unfinished Business a opět už si přesně nepamatuju, jestli se dají ukrást, nebo jestli ho musíte kvůli nim sprostě odkráglovat)

    Nedávám sem takové ty "exploity" typu ukradni si dva Ring of Gaxx (ty snad navíc doufám byly opraveny EE edicí

    Takže moje otázka samozřejmě zní - ještě něco zajímavého?
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Hm, zajímavý, měl jsem pocit, že toho je víc, tohle je docela slabota.
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    @Mirak no proto to sem píšu. Budu rád, když mě někdo doplní, ačkoliv jak už jsem uváděl, ani na Gamebanshee ani na Baldurs Gate Wikii toho není více ;)
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Ještě jsem si vzpomněl na Bumerang Dagger kapitána Dennise v Delosar Inn v questu z Limited Wish. Dýka se dá ukrást ještě předtím, než je quest vůbec spuštěn.
Sign In or Register to comment.