Skip to content

IWD:EE - Aktuální čeština

EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
edited July 2018 in čeština
98.50% všech textů přeloženo

Postup:
rar rozbalte do složky "lang" a ve hře pak vyberte češtinu.

https://uloz.to/!5nCupRDCIS1b/iwd-cestina-zip
Post edited by Edvin on
«134567

Comments

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Přátelé, bojím se, že se na nás žene pohroma.

    Z toho co jsem zatím byl schopen zjistit, tak to vypadá, že IWD:EE bude hlavně o tom, že se tam přehází veškerý obsah z BG2:EE. To ale bude katastrofa, co se týče vyvážení hry. Původní IWD mi nepřišlo nijak zvlášť těžké (dohráno s třema postavama, IWD2 jsem dojel sólo a byla to brnkačka) protože jsou tam mnohem mocnější předměty, než v BG2. Pokud tam převedou všechny kity, tak nejen že hru příšerně zjednoduší, ale třeba takový trpasličí obránce, tam bude jako jednooký mezi slepými, protože je neuvěřitelně OP tankovací schopnosti (neměl být ani v BG) jsou jako dělané pro velké skupiny nestvůr, které jsou v IWD. Další problém bude magie, protože BG má MNOHEM více silných plošných, než mělo IWD.

    Doufám, že nakonec dostanou trochu rozumu a některé věci nepřevedou, protože jinak můžeme říct sbohem vyváženému hernímu systému :-(
    Effiny
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @Edvin
    To nejsou moc dobré zprávy. Co se týče kitů, spíš by to chtělo nové, víc hodící se na sever. Nebo když už, tak staré upravit.

    Co se mi vždycky líbilo v IWD1 víc než v BG, je GUI, grafika předmětů či kouzel v knize a všechny tyhle věci kolem, které napomohly severské atmosféře. Tak to snad moc nepřekopou.

  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tak ty kity by měli být vybalancovaný, ne? Nikdy jsem to nezkoumal, ale předpokládal jsem, že by víceméně neměli být silnější jak samotné povolání, spíš jakože mají víc plusů za cenu více mínusů...

    Každopadně mě je to víceméně šumák, stejně pojedu solo stopaře, čaroděje či barbara :)
  • MadokMadok Member Posts: 46
    Osobně tomu fandím, resp. vylepšenému ID z pohledu optimalizace na nové OS, vyšší rozlišení apod. ID1 vždy mělo bezkonkureční hudbu, která dělala 50% hry. Líbilo by se mi, kdyby přidali nové questy, případně lokace...ale ne jak do BGEE, ty se tam vůbec nehodily a byly o ničem.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,175
    edited September 2014
    Pokud se chcete podívat na screenshoty, můžete tady: http://icewinddale.com/

    Jinak nepřidávali žádný jimi vytvořený nový obsah (jen starý unfinished business či co). Také na otázku o přidání NPCček alá BG2 odpověděli, že o tom přemýšleli ale nakonec se rozhodli že ne, protože o tom ta hra není. Tak když teda ví o čem ta hra je tak taky očekávám že všechno pořádně vybalancují (ty věci z BG), když je to to jediný co tam přidávají.
    Jo a taky tam bude v možnostech volba hrát hru ve "story módu" kde budou vaše postavy nezranitelné. Asi mají za to, že je hra pro dnešní běžné hráče moc těžká. :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Pecca‌
    Moc těžká? To si snad dělají srandu...
    Každopádně stále víc a víc mi to připadá, že chtějí jenom levně nahrabat prachy pomocí toho, že prostě překopírují obsah z BG.
  • MadokMadok Member Posts: 46
    Jen to ne, žádné obrázky z BG tam nedávat, tím by se celý design hry, to její kouzlo ztratilo. ID má daleko hezčí GUI a obecně krásnější obrázky zbraní, postav...Jestli to tam bude, tak to hrát nebudu
  • PeccaPecca Member Posts: 2,175
    Mě ani nijak nevadí, že nepřidali vlastní nový obsah, hlavní pro mě je že jede na EE enginu a s transparentním GUI (to se mě z těch pár screenů zatím líbí). JInak prý hodně času a práce zabralo právě portování IWD specifických věcí za starého do nového enginu, což vyvolává úvahy o tom že by se naopak mohly importovat věci z IWD do BG (lidi volají hlavně po druidech a bardech z IWD).
    Effiny
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Já doufal, že IWD je ta přesně ta platforma, kde bude mít Beamdog větší ambice. Jednička i dvojka jsou jako stvořené pro nové a rozmanité datadisky, protože narozdíl od BG je IWD příběhově nijak nelimituje. Parta, kterou si hráč vytvoří v jedničce i ve dvojce může prožít spoustu dalších dobrodružství.

    Jinak souhlas s Madokem, IWD má neskutečně kvalitní hudbu (obzvlášť ten motiv z East Havenu na začátku) a byť je BG samozřejmě po všech stránkách kvalitnější hra, tak občas se IWD povede vykouzlit bezkonkurenční atmosféra, na kterou se žádná další infinity engine hra nechytá.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Nevím, jak vám, ale mně se rozhodně nelíbil design Menu v původním IwD2. :-(
    To už nemělo se starou školou BGx a IwD1 nic společného a často mě to mátlo. :-(
  • DudoDudo Member Posts: 361
    uz je znamy datum vydania ?
  • PeccaPecca Member Posts: 2,175
    @Dudo: Tentokrát ne. Tentokrát zřejmě mají absolutní svobodu, protože říkají, že hru vydají až s ní budou spokojení. Z těch právnických sporů z minulýho léta asi vyšli dost dobře.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,175
    edited September 2014
    -
    Post edited by Pecca on
  • PeccaPecca Member Posts: 2,175
    edited September 2014
    -
    Post edited by Pecca on
  • PeccaPecca Member Posts: 2,175
    edited September 2014
    -
    Post edited by Pecca on
  • PeccaPecca Member Posts: 2,175
    edited September 2014
    -
    Post edited by Pecca on
  • PeccaPecca Member Posts: 2,175
    edited September 2014
    -
    Post edited by Pecca on
  • PeccaPecca Member Posts: 2,175
    Pět double postů s dvoudenním zpožděním? To sou věci.
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    edited September 2014
    zadny napad, jak ozivit a prinest neco noveho do stare serie, vidim v tom jenom snahu nahrabat prachy...jako vsechny ty HD edice na age of empires, age of mythology atd., kde se veme 15 let stara hra, zabali se do nove krabice a priplacne se na to 25 dolaru

    predelavka BG:EE, mela urcite smysl, i BG2:EE vzhledem ke kompatibilite s puvodnim dilem, ale u IWD mi to zatim unika, obzvlast teda, kdyz hned na zacatku prohlasili, ze neplanuji zadny novy obsah...me prijde strasne usmevne, jak nam vzdycky ukazuji v kazdem traileru ty 15 let stare lokace, 15 let stare animace, s jedinou zmenou, jak si tam borec koleckem odzoomuje pohled...

    Edvin
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Jo, to už je jako definitiva, že IWD žádný nový obsah mít nebude, jo? Tak to je kvalitní rejže. IWD i IWD2 jsem naposledy hrál před dvěma lety a užil jsem si to naprosto parádně. Zatímco původní BG1 je bez TUTU modů apod. už prakticky nehratelné, tak IWD série je při troše snahy hratelná naprosto pohodlně.

    Tenhle přístup bych ocenil spíš u PST, kde bych byl fakt nerad, aby se tam přidávaly jakékoliv postavy a questy, protože na ten původní kvalitativní level Beamdog kreativně prostě nemá. Vyrovnat se scénaristicky IWD v rámci menších datadisků by až takový problém nebyl. Škoda.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited September 2014
    Mirak said:

    Jo, to už je jako definitiva, že IWD žádný nový obsah mít nebude, jo? Tak to je kvalitní rejže. IWD i IWD2 jsem naposledy hrál před dvěma lety a užil jsem si to naprosto parádně. Zatímco původní BG1 je bez TUTU modů apod. už prakticky nehratelné, tak IWD série je při troše snahy hratelná naprosto pohodlně.

    Tenhle přístup bych ocenil spíš u PST, kde bych byl fakt nerad, aby se tam přidávaly jakékoliv postavy a questy, protože na ten původní kvalitativní level Beamdog kreativně prostě nemá. Vyrovnat se scénaristicky IWD v rámci menších datadisků by až takový problém nebyl. Škoda.

    Pokud se budou pokoušet kurvit příběh Tormentu, tak je Chris Avellone sežere za živa :D

    Každopádně, postav bylo v Tormentu docela málo a já bych naopak ocenil, aby tam někoho přidali.
    Kdyby se tam objevila třeba nějaká nová dívčina kyprých tvarů s propracovanou romancí, vůbec bych se nezlobil. To mi v Tormentu při srovnání s BG2 chybělo nejvíce. Samozřejmě je ale podmínkou, aby s tím Chrise kontaktovali. Vzhledem k tomu že je to Torment, neměl by být zas tak velký problém přesvědčit ho aby jim něco napsal. Pokud by to nešlo, měl by jim MINIMÁLNĚ schválit nový obsah.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    NE. Prostě ne. Postav je tam možná málo, ale taky jsou málokde (skoro nikde) nějaké lepší. Žádná dívčina a hlavně žádná zasraná romance, to se taky teď rozlezlo jak mor. PST je perfektní jak je, žádný zásahy do příběhu.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Mirak‌
    Samozřejmě že se to rozlezlo, romance ti ukazují hlubší emoce postav, takže se ti více odhaluje její osobnost a charakter. Co by jsi věděl o Viconii, kdyby neměla romanci? Prakticky nic. Dobře napsané romance přidávají hrám na uvěřitelosti.

    Každopádně říkám, že bych s tím souhlasil pouze v tom případě, kdyby se na tom podíleli původní autoři.
    Torment je příliš dobrá hra na to, aby se v tom Beamdog mohl hrabat bez kotroly.
    Effiny
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Postavit hloubku postavy pouze na romanci je hloupy a laciny. V BG2 to fungovalo dobre to ano, ale pridat dodatecne do PST postavu s romanci by byl kurevskej zasah do pribehu Bezejmenneho a tim padem do ustredniho pribehu hry (uvedom si, ze by to potencionalne ovlivnilo nemalo zasadnich rozhovoru ve hre - Deionara, Ravel, pravdepodobne finale). Fall from Grace mela dostatecnou hloubku bez jakehokoliv naznaku romance s hlavni postavou.
    Ze by Avellone nejak schvaloval postup Beamdogu je stejne dost nepravdepodobna utopie.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,175
    Souhlasím s Mirakem, romance v PST:EE by byla hodně špatná volba, protože by při nejmenším vyvolávala konflikty s původním obsahem. Já bych nechtěl žádný nový obsah, vůbec nic nepřidávat (maximálně původní unfinished business), pouze konverzi do vylepšeného enginu. To by mě stačilo, protože ten starej jsem vůbec neměl rád.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Kdysi se dokonce pracovalo na datadisku k PST (na bazi TotSC to pridavalo jen nove portalove lokace, pribeh to nijak nerozsirovalo), za to bych se asi nezlobil, kdyby puvodni tvurci poskytli blueprinty...
    UB by byl fajn, i kdyz toho moc nepridava.
    Je pravda, ze vymazlenejsi engine by to sneslo, ovladani a kouzleni v soubojich je dobry nestesti.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited September 2014
    @Mirak‌
    Kdysi se dokonce pracovalo na dvojce, ale pak díky nějaké nehody, přišli o 90% práce a tak z toho sešlo.
    Ravel si stejně automaticky myslí že miluje jakoukoliv ženskou, kterou máme v partě a u Deionarry to hraje roli jen na konci, kde jí může říct že milujete někoho jiného. Navíc "romací" jsem v případě Tormentu myslel něco jako má Annah (jen trochu více propracovanějšího) se kterou jedinnou můžete navázat vážnější vztah a dokonce se i 3x líbat. Grace je v tomhle ohledu studená jako psí čumák a jiné ženské v partě nejsou. Né že by Annah byla nějak zvlášť ošklivá, ale byl bych rád, kdybych mohl alespoň z něčeho vybírat. Bylo by například pěkné, kdyby jsme mohli mít v partě alespoň jednoho normálního člověka.

    Jo a byl bych docela pro, aby nahradili i pár zápisů v bestiáři, některé alternativy co jsem viděl, vypadaly fakt dobře:
    http://britfa.gs/e/src/138507793421.jpg
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Edvine najdi si holku pls :D
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Mirak‌ > lol ... :-D
    Jak si může najít holku, když skoro veškerý svůj volný čas věnuje překladu BG2:EE? :-D :-D -D
    Effiny
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mirak said:

    Edvine najdi si holku pls :D

    Abych řekl pravdu, tak teď spíše trpím opačným probléme :D
    Vzhledem k tomu že za slušný peníz fotím moc pěkné holky nahaté, tak o vztahy vůbec nemám nouzi.
    Přesto ale nemám ve hrách rád emocně vyprahlé postavy.
Sign In or Register to comment.