Skip to content

BG2:EE, kwestia wersji polskiej oraz jej instalacja

12425262729

Comments

  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited June 2017
    RobeN said:

    Najnowsza wersja GOG to 2.6 z instalatorem 2.3.67.3 - zatem coś tu nie gra z Twoją wersją.

    @RobeN Pobieranie ze strony GOG czy galaxy od razu jest wersja 2.3.67.3 wiec...







    Post edited by Okami on
  • RobeNRobeN Member Posts: 23
    edited June 2017
    Fakt, sprawdziłem niechcący wersję OSX, dla której instalator jest w wersji 2.6.0.12.
    W przypadku Windows jest to w obu wystąpieniach 2.3.67.3 - ale nie 2.0.0.1 jak pisał Rafał.
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited June 2017
    @RobeN Linux ma tak samo jak windows ale jak widać już sam autor posta nie wypowiada się na ten temat i nawet nie podał informacji o które prosiłem wiec... samo przez siebie wszystko mówi, jak dla mnie nie widzę problemu.
  • MayrisMayris Member Posts: 1
    Dobry wieczór

    Mam kłopot z zainstalowaniem spolszczenia do BG2 EE.
    system - windows
    wersja gry - GOG 2.3.67.3 (CS)

    Po kilku próbach udało się zainstalować spolszczenie. Menu, napisy, dźwięki po polsku. Stworzyłem postać, rozpocząłem rozgrywkę i zaraz na początku (po pierwszej rozmowie z Imoen lub przed rozmową z Jaheirą) gra wiesza się. Kilka razy próbowałem i sytuacja się powtarza.
    Czy mogę prosić o pomoc?
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited June 2017
    Mayris said:

    Dobry wieczór

    Mam kłopot z zainstalowaniem spolszczenia do BG2 EE.
    system - windows
    wersja gry - GOG 2.3.67.3 (CS)

    Po kilku próbach udało się zainstalować spolszczenie. Menu, napisy, dźwięki po polsku. Stworzyłem postać, rozpocząłem rozgrywkę i zaraz na początku (po pierwszej rozmowie z Imoen lub przed rozmową z Jaheirą) gra wiesza się. Kilka razy próbowałem i sytuacja się powtarza.
    Czy mogę prosić o pomoc?

    To spolszczenie wypakowujesz, wklejasz do folderu z gra i odpalasz exe, dalej pozwalasz na instalacje.
    Co do zawieszek, proponuje reinstalacje oraz usuniecie wszystkich śladów gry z komputera.
  • qmisqmis Member Posts: 1
    Witam!

    Także mam problem z instalacją. Ściągnąłem najnowszą wersję spolszczenia, przeinstalowałem do katalogu z grą, dałem setup, lecz wyskakuje następujący error:

    Proszę o pomoc :)
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @qmis – prawdopodobnie masz niezaktualizowanego Baldura.
  • Jamboo82Jamboo82 Member Posts: 9
    Hej, nie chce mi się załadować to forum www.shsforums.net na ktore wrzuciliscie spolszczenie.

    Działa wam ta strona?
    Czy to spolszczenie jest dostepne jeszcze w jakims innym miejscu?
    baros0
  • baros0baros0 Member Posts: 1
    Niestety mi też nie ładuje się strona www.shsforums.net.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Od pewnego czasu dzięki uprzejmości administracji strony Children of Bhaal, tłumaczenie dostępne jest również na serwerze CoB. Link do pobrania znajduje się w pierwszym poście tego tematu.
  • Jamboo82Jamboo82 Member Posts: 9
    O fajnie. Sciagnalem z tej strony Children of Bhaal.

    Jeszcze jedna sprawa...
    Wiem, że juz pewnie o to pytano ze 100 razy, ale nie moge znalezc odpowiedzi...

    Jak zainstalowac to spolszczenie do gry zainstalowanej na steamie (windows)?
    Mozecie dać link do miejsca w ktorym ktos to opisal?:)
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Jamboo82 po rozpakowaniu paczki w katalogu z modem znajdź folder "BG2EE_PL". Tam znajduje się plik "Readme.htm" z instrukcją instalacji.
  • Jamboo82Jamboo82 Member Posts: 9
    Podmieniłem plik dialog.tlk, folder sounds i wrzuciłem folder overdrive do folderu z grą.
    Generalnie teraz to wygląda tak, że:

    1. Treść zadań w dzienniku, dialogi z postaciami, opisy przedmiotów, opis np. rasy i klasy przy tworzeniu postaci, oraz napisy na ekranie (w sensie jak jest cut-scenka i ktoś coś mówi) są po polsku.

    2. Ale postacie-lektorzy dalej mówią po angielsku, menu gry jest po angielsku i wszystkie zakładki np. w oknie postaci i ekranie ekwipunku również są po angielsku.

    To powinno tak wyglądać, czy czegoś nie zrobiłem do końca dobrze?
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    edited June 2017
    @Jamboo82, nie przeczytałeś pliku readme. Miałeś uruchomić setup-BG2EE_PL.exe w folderze z grą i zainstalować. Żadnego ręcznego kopiowania zasobów.
  • Jamboo82Jamboo82 Member Posts: 9
    Okej teraz w końcu to ogarnąłem. Działa. Dzięki za pomoc:D
  • testmojtestmoj Member Posts: 2
    Jak wygląda instalacja spolszczenia na Mac OS X? Nie mam jak odpalić pliku exe:(
  • RobeNRobeN Member Posts: 23
    Jak pobierzesz najnowsze archiwum, to dla OSX masz tam plik binarny setup-BG2EE_PL.command. Można go uruchomić np. z poziomu terminala albo dwuklikiem.
  • pwmpwm Member Posts: 8
    RobeN Posts: 22
    June 7
    Spróbuj pobrać paczkę i umieścić (zmerge'ować) folder 'game' w katalogu BG2EE. "

    Witam,
    …i mam prośbę o ponownie udostępnienie pliku, awaria dysku «wykończyła» mi system i wszystko co na nim się znajdowało. A pliku w odnośniku już nie widzę…
    Pozdrawiam, pwm
  • RadiZRadiZ Member Posts: 10
    Niestety mam problem z instalacją spolszczenia na wersji steam na Win7. Zgodnie z instrukcją wypakowuję pliki do folderu z grą. Następnie odpalam instalator setup-BG2EE_PL.exe. Wyskakuje okno instalatora, w którym pojawia się komunikat:
    ERROR: error loading [.\weidu.conf]]
    FATAL ERROR: Unix.Unix_error<20, "open", ".\\weidu.conf">

    Ponowne zainstalowanie gry nie pomogło. Proszę o pomoc.
    · Share on Google+ Share on TwitterShare on Facebook
  • VanadainVanadain Member Posts: 1
    Co mam zrobić, gdy chcę zainstalować ładną wersję polską (cały tekst, w tym interfejs), ale bez polskiego dubbingu (wolę angielski - jest bardziej poważny i mniej "aktorski", jakiś taki przyjemniejszy i może bardziej spontaniczny)? Jakoś sobie z tym nie radzę.
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    edited August 2017
    @Vanadain wywal wszystkie pliki z katalogu "BG2EE_PL/override" i zainstaluj mod normalnie.
  • RoyalczykRoyalczyk Member Posts: 6
    Witam, czy strony gibberlings oraz shsforum są u Was dostępne? Chciałem ściągnąć mody do BG:EE, no i rozczarowałem się nieco :smile:
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Royalczyk niestety SHS i G3 padły. Obie strony działają o ile mi wiadomo na tych samych serwerach i raz na kilka miesięcy zaliczają kilkudniowy pad. Nie marwiłbym się zbytnio, zawsze do tej pory wracały do żywych (chociaż ostatnim razen na SHS poleciało w diabły kilka miesięcy postów na forum). Tak czy siak administratorzy są świadomi problemu i pracują bad przywróceniem stron do działania.
    Royalczyk
  • RoyalczykRoyalczyk Member Posts: 6
    edited September 2017
    @Cahir dziękuję za odpowiedź, w takim razie poczekam, aż strony zaczną znów działać :)

    edit: W sumie.. czy znacie jakiekolwiek inne strony, które zawierają w sobie mody do BG:EE? Od tweaksow, po bantersy? Mniej więcej próbowałem na własną rękę poszukać, ale napotykałem problemy, bądź brak plików.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Royalczyk w tym temacie zamieściłem listę stron różnych modderów na portalu Github. Znajdziesz tam wiele (choć nie wszystkie) modyfikacji, które znajdowały się na SHS i G3, a także takie, których na obu stronach nie uświadczysz.
    RoyalczykCahir
  • RoyalczykRoyalczyk Member Posts: 6
    Dzięki jeszcze raz!
  • Icarus89Icarus89 Member Posts: 8
    Hej,
    ostatnio postanowiłem dorzucić sobie najnowszą wersję spolszczenia. Ściągałem z obu serwerów, na którym zostało zamieszczone. Niestety mam problem z wypakowaniem: próbowałem różnymi wersjami WinRara, ale ciągle wyskakuje "błąd sumy kontrolnej" oraz komunikat, że "archiwum jest uszkodzone".
    Poniżej zamieszczam link do screena.
    Jak cieszyć się najnowszym spolszczeniem?

    LINK: s5.ifotos.pl/img/bledyjpg_qxsraap.jpg
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    Icarus89 said:

    Hej,
    ostatnio postanowiłem dorzucić sobie najnowszą wersję spolszczenia. Ściągałem z obu serwerów, na którym zostało zamieszczone. Niestety mam problem z wypakowaniem: próbowałem różnymi wersjami WinRara, ale ciągle wyskakuje "błąd sumy kontrolnej" oraz komunikat, że "archiwum jest uszkodzone".
    Poniżej zamieszczam link do screena.
    Jak cieszyć się najnowszym spolszczeniem?

    LINK: s5.ifotos.pl/img/bledyjpg_qxsraap.jpg

    Pobierz jeszcze raz? Jeżeli jest uszkodzony to nic na to nie poradzisz. Tylko uploader może wrzucić w razie czego jeszcze raz spolszczenie. Albo cierpliwie czekać, bo następny patch będzie miał już lokalizacje pl.
  • Icarus89Icarus89 Member Posts: 8
    Okami said:


    Pobierz jeszcze raz?

    Ty tak serio? Czy po prostu gorszy dzień? Przecież to oczywiste, że najpierw kilkakrotnie sprawdziłem czy to nie problem po mojej stronie. Ściągnięte kilka razy + próby rozpakowania różnymi programami/wersjami.

  • OkamiOkami Member Posts: 316
    edited January 2018
    Icarus89 said:

    Okami said:


    Pobierz jeszcze raz?

    Ty tak serio? Czy po prostu gorszy dzień? Przecież to oczywiste, że najpierw kilkakrotnie sprawdziłem czy to nie problem po mojej stronie. Ściągnięte kilka razy + próby rozpakowania różnymi programami/wersjami.

    TAK! Tak na serio. Nie raz się spotkało osoby które tak nie zrobiły jak ty to teraz opisałeś. Po za tym napisze znowu, skontaktuj się z uploadorem spolszczenia bo widocznie on coś popsuł, jak by to nie brzmiało. Albo czekaj na oficjalnego patcha.
Sign In or Register to comment.