Skip to content

BG2:EE - Aktuální čeština

1235745

Comments

  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Zdravím.

    Bohuzel musim rict ze mam ten samy problem :/

    Vydrž, prtka, brzy bude patch. :-) Pak to pofrčí v pořádku.
  • soukuphsoukuph Member Posts: 3
    Ahoj. Včera jsem si koupil a stáhnul BG2 EE, těšil jsem se jak si zahraju sve oblíbené RPG. Po vytvoření postavy však přišlo velké zklamání. Hra příšerně laguje, je to skoro nehratelné. Máte někdo podobnou zkušenost, neví někdo co s tím? Už jsem prolezl různá fóra, ale nic nepomohlo. Díky za případnou radu.

  • irendieirendie Member Posts: 421
    No, tak nejdřív by to chtělo vědět na jakym hardwaru a OS hraješ. Taky moc nevim co si přímo představit jako "lagování" ale mě dřív BGEE dělal to, že při efektech kouzel, popř. moc postavách naráz se nehorázně zpomalil framerate. To sem vyřešil instalací OpenAL, ale řešení každýho problému je dost často unikátní pro různej hardware.
    A pokud se ti to nechce moc řešit tak v Linuxu BG2EE běží dobře na jakymkoliv železe... A ani neni těžký některý jednodušší distribuce nainstalovat (např. Ubuntu).
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @soukuph‌
    Něco podobného mi kdysi dělal Torment (hry mají stejný engine). Problém byl ve zvukové kartě. Nainstaloval jsem si ovladač a bylo po problému.
  • soukuphsoukuph Member Posts: 3
    Mam notebook Lenovo R61i, Intel Pentium Dual CPU T2330 1,6GHZ. Grafika je Mobile Intel 965 Express Chipset Family. OS je Windows XP Professional 2002, servis pack 3. Tím lagováním jsem myslel to že postavy se chvíli pohybují normálně a po chvíli se jakoby zasekávají, pohybují trhaně. To samé při soubojích a kouzlení.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Jo, to mě dělalo taky. Zkus ovladač ke zvukový kartě, popř. to co pomohlo mě sem vyhraval a dávám do přílohy (ale je to určitě nějaká prastará verze, takže spíš doporučuju vygooglovat "OpenAL" a stáhnout novou).
  • soukuphsoukuph Member Posts: 3
    Tak jsem to zkusil, navíc jsem ještě nainstaloval nové ovladače na grafiku i zvuk a je to ještě horší. Teď uz se to trhá pořád. I scrolovaní obrazu. Hra je nehratelna:( Asi se vrátím k původní BG2, kterou jsem odinstaloval kvůli pekelne dlouhemu nacítáni mezi prechody do jiných lokaci a neuveritelne dlouhemu načítaní a ukládáni her. Neexistuje nejaký patch který by to opravoval, zkousel jsem hledat ale nic. Mám českou komplet edici.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Pokud se nebojíš linuxů tak zkus linux. To spraví většinu errorů. Je pro něj totiž víc svobodnejch ovladačů. A nemusíš ho ani instalovat přímo vedle windowsů - hodíš ho do Virtual Boxu a pojedeš ho pod windowsama.
  • HeehyHeehy Member Posts: 3
    ZDravím.
    Po nakopírování češtiny se mi ve hře u postav pomíchaly zvuky.Čili říkají něco uplně jiného než je psáno.
    Například hned na začátku Irenicus má přeházené hlášky a nejdou chronologicky tak jak by měli.

    Nevíte co s tím?
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Heehy said:

    ZDravím.
    Po nakopírování češtiny se mi ve hře u postav pomíchaly zvuky.Čili říkají něco uplně jiného než je psáno.
    Například hned na začátku Irenicus má přeházené hlášky a nejdou chronologicky tak jak by měli.

    Nevíte co s tím?

    Už se to tady řešilo několikrát, jde o chybu ze strany vývojářů. Čeština bude kompatibilní po vydání patche 1.3
  • HeehyHeehy Member Posts: 3
    Aha :) Díky za info . Je znám nějaký termín kdy patch bude ?
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Heehy said:

    Aha :) Díky za info . Je znám nějaký termín kdy patch bude ?

    Teď jsi mě pobavil. :)) Čeká se na něj od listopadu. Ale jo, už to vypadá dobře, mrkni na General Discussion a Road to patch 1.3. Dee potvrdil, že patch je za dveřmi.
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @Effiny
    Teď jen doufat že si nezapomněl klíče :)
    Effiny
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Teda, ale už mě s tím patchem fakt štvou. Edvine, ještě pořád po Tobě chtějí nějaké úpravy v češtině? Dýchají ještě devs? Jestli máš nějaké drby ohledně vydání patche, sem s nimi. :-) Dík!
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Effiny said:

    Teda, ale už mě s tím patchem fakt štvou. Edvine, ještě pořád po Tobě chtějí nějaké úpravy v češtině? Dýchají ještě devs? Jestli máš nějaké drby ohledně vydání patche, sem s nimi. :-) Dík!

    To jsou nervy :) Tak zatim hrej neco jinyho, ne?
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Mirak said:

    Effiny said:

    Teda, ale už mě s tím patchem fakt štvou. Edvine, ještě pořád po Tobě chtějí nějaké úpravy v češtině? Dýchají ještě devs? Jestli máš nějaké drby ohledně vydání patche, sem s nimi. :-) Dík!

    To jsou nervy :) Tak zatim hrej neco jinyho, ne?
    To jsou rady. :-P Jasně, že hraju. Mám rozehraných žbambilión her. Ale chci hrát BGEE. A je zbytečné začít nový run, když po vydání patche budou opravené (snad) ty věci, které zkonil ten minulý patch. Grrr!
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    No, nechci videt, jak budes smutnit u patchu pro BG2 :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mirak said:

    No, nechci videt, jak budes smutnit u patchu pro BG2 :)

    To nebude tak horké.
    90% věcí co opravují pro BG1 opravují taky pro BG2.
    Effiny
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Edvin said:

    Mirak said:

    No, nechci videt, jak budes smutnit u patchu pro BG2 :)

    To nebude tak horké.
    90% věcí co opravují pro BG1 opravují taky pro BG2.
    Přesně tak!
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    To ale vůbec nic neznamená :)
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Mirak said:

    To ale vůbec nic neznamená :)

    Pro mě je v BG2EE důležitá jediná věc - aby byla zase kompatibilní čeština, jako byla před posledním patchem. Zbytek je mi srdečně jedno, páč BG2EE je v dobrém stavu. Češtinu má spravit ten nový patch, tak nevím, co řešíš.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2014
    No, já jeho postoj částečně chápu.

    Vezmi si třeba podrasy. Omlouvali se, že to nestihnout do vydání BG1, ale že to přijde krátce po...
    Nebo rozšíření kterého mělo přehradit první a druhý díl (Adventure Y) které to udájně tak tak nestihlo před vydáním druhé dílu...

    Taky už začínám skepticky nahlížet na jejich rychlost a sliby.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2014
    Jo a jelikož jsem vázám mlčením, tak nemůžu nic říct, ale řekněme, že je klidně možné, že Beamdong už má v hledáčku další hru ze světa Forgoten realms. :D
    Idaho
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Doufala jsem v Planescape Torment EE....:-(
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Já doufám v Icewind Dale 1, ta potřebuje EE daleko víc než BG2. A Planescape Torment samozřejmě taky. :D
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Ja tiez dufam, ze bude hlavne Icewind dale EE a aj ze prepoja BG EE a BG2 EE tym adventure Y...
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Taky doufám, že to bude ID, jelikož si klasickou verzi u sebe na pc prostě nemůžu zahrát, protože, i když to spustím, tak mi to pořád padá.

    Jinak, co se týče toho týmu za EE edicemi, já si nemyslím, že by se flákali, podle mě se snaží, ale je jich prostě a nestíhají. Osobně si vážím toho, že se do těch EE edicí pustili, ale asi prostě nemají takovou podporu od těch, kdo je zaštiťují. Jen ty "nadějné" sliby by si teda mohli odpustit, dokud se za to nemohou na 100% zaručit. :D
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Tak očividně si ukousli mnohem větší sousto, než jsou schopní požvejkat. Chápu, že se to asi blbě odhaduje, ale to je celkem moc neomlouvá a mě jako koncového spotřebitele nezajímá. Na druhou stranu v tuhle chvíli budu rád, pokud ty hry opravdu vyspraví tak, že budou na 99% bug free, tak je mi už tak nějak jedno, jestli jim to trvá měsíc nebo rok.
    Když se podívám třeba na fanouškovský Restoration project k Falloutu 2, tak se vyloženě musím smát tomu, o kolik je nový obsah v RP kvalitnější, než cokoliv co spíchli hošani z Beamdogu.

    Upravit IWD je logicky dalším krokem. Navíc pokud by došlo na nový obsah, tak IWD1 je jako stvořená pro nějaký nový datadisk/DLC v okolí Ten Towns. Hra navíc není až tak příběhově náročná, že by to snad ani nemuseli pohnojit. Navíc třeba v IWD3 vidím mnohem víc potenciálu, než v BG3, ale to už fantazíruju.

    Na druhou stranu mám trochu strach z jejich práce na PST, pokud ji chtějí jenom remasterovat a případně zlepšit některé herní mechanismy, tak s tím problém nemám. Na druhou stranu si vyloženě nepřeju aby se jakkoliv angažovali v novému obsahu. Jejich writing skills jsou imho tak minimálně 5x horší, než jaké hra typu PST vyžaduje.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2014
    @Mirak‌
    No, já vidím největší potenciál v sérii NWN.

    Hry jako BG 1 a hlavně 2, neohromí grafikou, ale příběhem a hratelností.
    IWD už ohromí jenom hratelností, protože příběh stál v jedničce i dvojce za starou belu.
    ( Nejsem moc velký fanda her, kde žádná z tvých postav nemá vlastní identitu )

    NWN nabídla v jedničce dobrý příběh (v datadisku po té naprosto famózní příběh) ale hratelnost šla trochu dolů (nemluvě o nepovedené 3D grafice). NWN2 povýšila grafice i v hratelnosti, ale příběh byl snad ten nejhorší fail v dějinách FR. (Vyvolený hrdina, který jako jediný dokáže vládnou zbraní a silou, která má moc porazit temného stínového krále a zabránit mu ve zničení světa... Really?) Na druhou stranu datadisk "Mask of Betrayer" pro mě byly přímo fantasy orgie, protože příběh byl naprosto skvěle napsaný.

    Co se týká Planescape Torment EE, tak to je horší, protože pokud máte verzi od GoG a HD patch (na který je odkaz přímo na stránkách GoG), tak na té hře není co upravovat :D. Jede to i na nových systémech, grafika je pěkná a nejsou tam žádné buggy nebo zádrhy (před 2 týdny jsem ho znova dohrál a za celou hru jsem nenarazil na jediný problém).
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Já nesouhlasím s tím obecným názorem, že IWD hry mají slabý příběh. Jistě, konkrétně jednička má spíš takový standardní fantasy příběh bez nějaké hloubky (ale upřímně, BG1 je na tom stejně), ale je velmi pěkně zpracovaný a hra jako taková má perfektní atmosféru (které napomáhá výtečná hudba a líbí se mi i grafická stránka - některé lokace byly úchvatné).
    Myslím si, že dvojka je kvalitní po všech stránkách. Nejsem sice příznivec téhle verze pravidel, ale bylo super, že rasa/povolání měl ve hře konečně nemalý vliv. Úvodní kapitola nebo prolog byla pravděpodobně nejlepší ze všech infinity engine her, navíc postupné objevování návazností na jedničku bylo skvělé.
    Jasně, oproti BG ty hry byly akčnější a více, než na postavu byly zaměřeny na epický děj, ale ke hře to sedí. Pořád to bylo několikanásobně méně repetetivní, než tebou zmíněné NWN.

    Dohrát NWN mi trvalo snad rok a půl, je to dobrá hra, ale neskutečně stereotypní. Oproti tomu souhlasím, že datadisky jsou skvělé. SoU i HotU mě bavily hrozně moc.
Sign In or Register to comment.