Skip to content

BG2:EE - Aktuální čeština

1282931333445

Comments

  • XavikXavik Member Posts: 89
    Lmikula wrote: »
    @Edvin
    Tak jak to dopadlo s Beamdogem? Zareagovali nějak? Nebo jsi to rozjel solo?

    Smiř se s tím, že kompletní čeština k těmto hrám již nikdy nebude. B)
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Xavik wrote: »
    Lmikula wrote: »
    @Edvin
    Tak jak to dopadlo s Beamdogem? Zareagovali nějak? Nebo jsi to rozjel solo?

    Smiř se s tím, že kompletní čeština k těmto hrám již nikdy nebude. B)

    S tym sa nechcem a ani sa nezmierim nikdy : )
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited March 2019
    Omlouvám se za nedostatek infa, ale celý tento měsíc dělám jenom 12 hodinové směny (a ještě k tomu jsou to noční) a prostě nemám vůbec na nic čas. Příští měsíc se to změní a hodně se vším pohnu.
  • XavikXavik Member Posts: 89
    Dudo wrote: »
    Xavik wrote: »
    Lmikula wrote: »
    @Edvin
    Tak jak to dopadlo s Beamdogem? Zareagovali nějak? Nebo jsi to rozjel solo?

    Smiř se s tím, že kompletní čeština k těmto hrám již nikdy nebude. B)

    S tym sa nechcem a ani sa nezmierim nikdy : )

    Tak už je to pěkně dlouho, co jsou ty hry venku, ale čeština se prakticky nepohnula. :|
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Edvin wrote: »
    Omlouvám se za nedostatek infa, ale celý tento měsíc dělám jenom 12 hodinové směny (a ještě k tomu jsou to noční) a prostě nemám vůbec na nic čas. Příští měsíc se to změní a hodně se vším pohnu.

    Nazdar Edwin, mas nejake nove info ? dikes
  • XavikXavik Member Posts: 89
    Dudo wrote: »
    Edvin wrote: »
    Omlouvám se za nedostatek infa, ale celý tento měsíc dělám jenom 12 hodinové směny (a ještě k tomu jsou to noční) a prostě nemám vůbec na nic čas. Příští měsíc se to změní a hodně se vším pohnu.

    Nazdar Edwin, mas nejake nove info ? dikes

    Zapomeň, překlad se vůbec nepohnul. :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Dudo
    Poslední dobou jsem nic nekomentoval ne protože bych neměl co říct, ale právě proto, že se toho teď děje OPRAVDU hodně (všechno jsou to jenom dobré zprávy) a já se chci nejdřív o všem na 100% ujistit, než tady něco napíšu. Všichni přece víme, jak dopadlo, vždycky když jsem napsal že "Hoši z Beamdogu slíbili že... " :D

    Dej mi ještě pár dnů abych dojednal detaily, než vám všechno oznámím.

    P.S.
    To jednání co probíhá se vůbec nijak netýká Beamdogu, takže nemusíte bát žádných planých slibů ;)
    DabelmShade512
  • XavikXavik Member Posts: 89
    Edvin wrote: »
    @Dudo
    Poslední dobou jsem nic nekomentoval ne protože bych neměl co říct, ale právě proto, že se toho teď děje OPRAVDU hodně (všechno jsou to jenom dobré zprávy) a já se chci nejdřív o všem na 100% ujistit, než tady něco napíšu. Všichni přece víme, jak dopadlo, vždycky když jsem napsal že "Hoši z Beamdogu slíbili že... " :D

    Dej mi ještě pár dnů abych dojednal detaily, než vám všechno oznámím.

    P.S.
    To jednání co probíhá se vůbec nijak netýká Beamdogu, takže nemusíte bát žádných planých slibů ;)

    Jenom pár dnů? To se zas načekáme. :'(:#
  • FukiFuki Member Posts: 14
    Edvin wrote: »
    Nuže, opět jsem začal aktivně pracovat na překladu a dělám na tom teď každý den. Prozatím vás raději ušetřím podrobností, ale uzavřel jsem jisté dohody, které mě dostatetečně motivují, abych byl s překladem hotový co nejdříve. A nejde pouze o překlad BG2 a SoD. Byl jsem instruktován přeložit i pěknou kupků populárních módů a pár jich budu na zakázku i sám vytvářet. Už nebudou žadné prostoje, žádné pauzy v překládání a budu používat nový a mnohem lepší překladatelský nástroj, díky kterému půjde všechno velmi rychle.

    Prostě se máte na co těšit. ;)

    To je super. A mas nejakou baseline, casovy plan ? Chces na tom delat sam, nebo chces pomoc ? diky
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Edvin wrote: »
    Nuže, opět jsem začal aktivně pracovat na překladu a dělám na tom teď každý den. Prozatím vás raději ušetřím podrobností, ale uzavřel jsem jisté dohody, které mě dostatetečně motivují, abych byl s překladem hotový co nejdříve. A nejde pouze o překlad BG2 a SoD. Byl jsem instruktován přeložit i pěknou kupků populárních módů a pár jich budu na zakázku i sám vytvářet. Už nebudou žadné prostoje, žádné pauzy v překládání a budu používat nový a mnohem lepší překladatelský nástroj, díky kterému půjde všechno velmi rychle.

    Prostě se máte na co těšit. ;)

    Na tuto spravu som cakal niekolko rokov a dockal som sa : ) drzim palce, uz sa neviem dockat
  • Shade512Shade512 Member Posts: 42
    @Edvin Držím palce a taky se nemůžu dočkat, fakt díky.Nebýt tvé snahy,tak by jsme se asi nikdy nedočkali
  • XavikXavik Member Posts: 89
    Edvin wrote: »
    Nuže, opět jsem začal aktivně pracovat na překladu a dělám na tom teď každý den. Prozatím vás raději ušetřím podrobností, ale uzavřel jsem jisté dohody, které mě dostatetečně motivují, abych byl s překladem hotový co nejdříve. A nejde pouze o překlad BG2 a SoD. Byl jsem instruktován přeložit i pěknou kupků populárních módů a pár jich budu na zakázku i sám vytvářet. Už nebudou žadné prostoje, žádné pauzy v překládání a budu používat nový a mnohem lepší překladatelský nástroj, díky kterému půjde všechno velmi rychle.

    Prostě se máte na co těšit. ;)

    Tak to jsem fakt zvědavej.
    Shade512 wrote: »
    @Edvin Držím palce a taky se nemůžu dočkat, fakt díky.Nebýt tvé snahy,tak by jsme se asi nikdy nedočkali

    Však ses ještě ničeho nedočkal.
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Edvin wrote: »
    Nuže, opět jsem začal aktivně pracovat na překladu a dělám na tom teď každý den. Prozatím vás raději ušetřím podrobností, ale uzavřel jsem jisté dohody, které mě dostatetečně motivují, abych byl s překladem hotový co nejdříve. A nejde pouze o překlad BG2 a SoD. Byl jsem instruktován přeložit i pěknou kupků populárních módů a pár jich budu na zakázku i sám vytvářet. Už nebudou žadné prostoje, žádné pauzy v překládání a budu používat nový a mnohem lepší překladatelský nástroj, díky kterému půjde všechno velmi rychle.

    Prostě se máte na co těšit. ;)

    Cool :smile: Sice už to mám (konečně) všechno dohrané, ale BG2 si rád ještě jednou zopakuji, samozřejmě v češtině s pěknou kupkou modů :smiley:
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Fuki
    Na to je ještě čas.

    Odhaduju že zhruba do konce tohoto měsíce (ale spíš pár dnů přetáhnu, protože na konci tohoto týdne odjíždím na několikadenní festival) dokončím veškeré úpravy textu (než budu moct na plno používat nový nástroj, musí dořešit hromadu technických věcí. Všechno ale umím udělat, je to pouze časově náročné, není to obtížné) a pak se teprve pořeší oranizační záležitosti.
  • DabelmDabelm Member Posts: 27
    To jako tnamená že ten Siege of Dragonspear nakonec fakt přeložíš?? ;) To si to pak i koupím. ;)
  • VicqVicq Member Posts: 73
    To zní moc dobře. Už jsem taky ztrácel naději... protože překládat hlášky do "hlavní hry" bez pořádného nástroje (a hromady času, který nemám) bych se neodvážil. :wink:

    @Edvin
    Nicméně mám přeložených 14 menších i větších modů pro BG1 i BG2, snad se nebudeme moc překrývat. Dneska jsem Ti posílal do Inboxu jejich seznam. Myslím, že je zbytečné dělat něco dvakrát. Může být víc času na další módy, třeba BG1 NPC Project...???
  • WydlaWydla Member Posts: 1
    Zdravím
    Chci se zeptat mate zkušenosti s češtinou do iPhone ? Nebo budu muset počkat až vyjde v aktualizaci ? Děkuji
    Jinak fandím kdybych mohl nějak podpořit dejte vědět ?
  • Shade512Shade512 Member Posts: 42
    edited June 2019
    Je něco nového ohledně té češtiny do BG 2?Nechci moc otravovat,ale chtělo by to nějaké to info ať víme :)
    Fuki
  • XavikXavik Member Posts: 89
    Shade512 wrote: »
    Je něco nového ohledně té češtiny do BG 2?Nechci moc otravovat,ale chtělo by to nějaké to info ať víme :)

    Nikdy nebude. :D
  • FukiFuki Member Posts: 14
    Xavik wrote: »
    Shade512 wrote: »
    Je něco nového ohledně té češtiny do BG 2?Nechci moc otravovat,ale chtělo by to nějaké to info ať víme :)

    Nikdy nebude. :D

    Tak třeba aspoň na BG3 :D

    https://prekladyher.eu/preklady/baldurs-gate-3.590/


    Dělám si srandu. Každopádně info by se hodilo, takhle to opět vypadá, že je to na mrtvém bodě.
  • XavikXavik Member Posts: 89
    Fuki wrote: »
    Xavik wrote: »
    Shade512 wrote: »
    Je něco nového ohledně té češtiny do BG 2?Nechci moc otravovat,ale chtělo by to nějaké to info ať víme :)

    Nikdy nebude. :D

    Tak třeba aspoň na BG3 :D

    https://prekladyher.eu/preklady/baldurs-gate-3.590/


    Dělám si srandu. Každopádně info by se hodilo, takhle to opět vypadá, že je to na mrtvém bodě.

    Jeden člověk na překlad celé trojky? Ty jo, třeba to stihnout do 10 let. :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Omlouvám se, že jsem se delší dobu neozval, ale poctivě jsem dělal na překladu BG2:EE.

    Pro ty, které to zajímá:

    Všechny texty byly upraveny a převedeny do nového nástroje. Ačkoliv to trvalo dlouho a bylo to velmi obtížné (můj programátor nad tím proseděl spoustu dnů) tak už vše na 100% funguje. Já osobně jsem se taky už plně seznámil s novým rozhraním a už v tom pracuju jak profík. Je to naprosto skvělé! MNOHEM více možností, všechno přehlednější, vyhledávání funguje tak jak má a dokonce mám i možnost nechat si zobrazit jen určité typy textů. Prostě pohádka :-)

    Právě teď dodělávám ještě korektůru a menší překlady některých specifických textů (pro lepší přehlednost to chci dodělat sám) ale během příštího měsíce opět kontaktuji těch pár schopný lidí, co vyjádřili přání mi trochu vypomoci a pustíme se do toho profesionálně. Ale i kdyby mi nikdo z nich nechtěl pomoci, tak se současným nástrojem to jsem schopen v dohledné době dokončit i úplně sám.

    Budoucnost (tedy, alespoň pro překlad BG2:EE) zkrátka ještě nikdy nevypadala tak růžově.
    BladesipXavik
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Takže už to neděláš přes webové rozhraní BeamDogu, ale s pomocí nějakého vytvořeného programu? :-)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited June 2019
    @Danny_S
    Přesně tak.
    Takhle to vypadá.
    cesz913n6cn0.png
    6nn9we69acgt.png

    Vicq
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Wow! :)
    Takhle se mi to líbí. :p
    Takže ted už budeš všechny hry takhle překládat, vid? ;)
    Dopřeložíš i těch pár nových řádků v BG1?
    Takže celé BG2 už je přeložené nebo ještě něco málo zbývá?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Danny_S
    Přeložím úplně všechno.
    Uzavřel jsem závaznou dohodu.

    Nejdřív BG2:EE, pak jisté módy do BG2:EE a nakonec přijde příběhové rozšíření pro BG1.
    Nové předměty, nové a originální potvory, nový příběh který přirozeně navazuje na hlavní příběhovou linii BG1 a částečně odkazuje na BG2 (to ale nebudu překládat, to budu vytvářet ;) ).

    Všechno už mám sepsané naplánované...
    Bladewing
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Páni!
    Ty ses ale rozjel. :p
    Tak to klobouk dolů a palec nahoru. :)
    U BG1 jsem si všiml asi 50-ky nových textů, o nichž jsem Ti nedávno psal.
    Jestli máš v plánu dokončit i SoD, kde je také mrtě textů, tak to si rozhodně zasloužíš odměnu ... od nás všech ... ačkoli možná někteří Ti už něco jistě poslali, ale stejně ... ;)
  • sarethsareth Member Posts: 54
    Kto by náhodou ešte nemal vo svojej zbierke všetky EE hry od Beamdogu, na Steme je teraz vo výpredaji balíček týchto hier takmer zadarmo:
    https://store.steampowered.com/bundle/380/The_Infinity_Collection/

    +NWN EE:
    https://store.steampowered.com/app/704450/Neverwinter_Nights_Enhanced_Edition/
  • SiebenSieben Member Posts: 24
    Edvin wrote: »
    Nejdřív BG2:EE, pak jisté módy do BG2:EE a nakonec přijde příběhové rozšíření pro BG1.

    Tím příběhovým rozšířením je myšleno BG1:SoD?

    Já jen abych v tom měl jasno, co je co. Protože tady čtu pořád o nějakých překladech nějakých módů které jsou vytvořené bůhví kým ale oficiální obsah není ani po šesti respektive třech letech přeložen.
    Xavik
Sign In or Register to comment.