Skip to content

BG2:EE - Aktuální čeština

1181921232445

Comments

  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    "Ne tak silný jako Lasaonar byl slabý."

    slovosled mi nedava moc smysl...
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited December 2015
    Z nějakýho důvodu se promazali všichni překladatelé, takže tam teď nemám přístup (musim počkat až mi ho zase někdo schválí (např. Edvin)) a bohužel s tim nemůžu nic dělat.
    A taky musí hl. překladatel schvalovat překlady ostatních, takže se to bez něj prostě nehne.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Hmm, tak já jsem byl taky dost omezen. Už ani nemůžu schvalovat přístup.
    Ale bylo hlášené že se to teď bude celé předělávat, takže jim nechám čas do konce víkendu a když to ani pak nepojede, tak to začnu řešit.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Edvin said:

    Hmm, tak já jsem byl taky dost omezen. Už ani nemůžu schvalovat přístup.
    Ale bylo hlášené že se to teď bude celé předělávat, takže jim nechám čas do konce víkendu a když to ani pak nepojede, tak to začnu řešit.

    Takys to moh dát vědět i obyčejnejm překladatelům předem :smiley:
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Řekli mi, že chystají změny v celém systému překládání.
    Neřekli co, kdy ani jak nás to ovlivní.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @Edvin
    Včera mi přišel mail:
    Hi, I noticed that you've requested access to the Czech Enhanced Editionprojects on translate.baldursgate.com. If you would like to volunteer, please contact the team leader via EDVINUV_EMAIL. Thank you.
    --
    Amber E. Scott
    Beamdog
    Publishing and Marketing Coordinator
    Mám tě kontaktovat tim mailem? :smiley:
  • IceIce Member Posts: 1
    Nevíte někdo jak je to tedy s tou češtinou pro androida? Bude nebo nebude? Tak nějak mě mrzí že si člověk koupí na marketu hru o který si myslí že bude v češtině když na pc čeština je a nakonec čeština žádná. Někde sem četl že se tam dá dostat čeština z pc ale to se mi moc nezdá...
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    edited December 2015
    "Tak dělej kilni už něco!"

    to by se nenaslo zadne lepsi slovo nez "kilni"?! proboha....
    Post edited by Lynx29 on
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Ice said:

    Nevíte někdo jak je to tedy s tou češtinou pro androida? Bude nebo nebude? Tak nějak mě mrzí že si člověk koupí na marketu hru o který si myslí že bude v češtině když na pc čeština je a nakonec čeština žádná. Někde sem četl že se tam dá dostat čeština z pc ale to se mi moc nezdá...

    Už se to v tomto vlákně řešilo. Stejně jako se řešilo, jak dostat do Android verze módy.
    Ten postup je velice dobře popsán a funguje. Stačí se držet návodu.
    Podívej se na stránku 19 tohohle vlákna.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited December 2015
    @Ice
    kapratko2 said:

    Ahoj, podařilo se mi dostat češtinu do Androidí verze. Postup je popsán tady https://forums.beamdog.com/discussion/43990/how-to-install-mods-on-android#latest

    Komu se s tím nechce trápit, stačí stáhnout lang.zip z http://ulozto.cz/xwM2b187/lang-zip a nahrát přímo zip soubor do Android/data/com.beamdog.baldursgateIIenhancededition/files
    Moc nerozumím architektuře Androidu,ale stane se to,že hra bude zmínený zip považovat za dodatečný soubor ke hře

    Ve hře jednoduše pak změníte jazyk na "Čeština" a restartujete hru. Pomocí návodu zmíněného výše je možné do Androidí verze nacpat takřka jakýkoliv mód.

    Mějte se a češtině zdar.

    Kapratko

    A napadá mě že by to moh Edvin připsat do úvodního vlákna překladu. Popř. pokud by o to byl zájem můžem přeložit ten originální thread na kterym je návod do češtiny. Je dost dlouhej, ale určitě by se to někomu mohlo hodit.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    No, já nemám adroid a nemám to jak vyzkoušet, takže bych raději nejdřív viděl někoho, kdo může potvrdit funkčnost takových návodů.
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Ten návod funguje naprosto spolehlivě. Už jsem si střihnul na androidu s módy jak BG1 tak BG2 a všechno šlape perfektně.
    Akorát mi přijde zbytečné to nějak dublovat, přepisovat, překládat atd.
    Maximálně bych přidal odkaz na ten návod někam na první stránku, ale to je tak vše.
  • PolyPoly Member Posts: 1
    Funguje tato čeština i na Steam verzi? Jak na to (pokud jde)? Díky moc
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @Poly
    Funguje naprosto stejně. Hra je ve Steamu orientačně tady C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common
    Jinak je postup stejnej :smile:
  • Raven789Raven789 Member Posts: 5
    Chlapi ! Kde sezenu tedy cestinu na Edhanced 2 ? At ctu jak ctu nemuzu ji najit.
  • irendieirendie Member Posts: 421
  • Raven789Raven789 Member Posts: 5
    Nemate nekdo koupeny Baldurs Gate na Steamu ? Aneb nevite proc mam zamceny vsechny achievements ?
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @Raven789
    Zatím se testují, můžeš je vidět, ale ještě nejsou odemčené pro hráče. viz http://blog.beamdog.com/2016/02/beamdog-achievements.html
  • Raven789Raven789 Member Posts: 5
    Mos tam toho nepisi. Doufam ze je otevrou brzo.
  • chris212chris212 Member Posts: 20
    Já bych měl jeden dotaz - v BG(1): EE mi během kampaně umřela Jaheira (a já to tak nechal, ptz jsem chtěl v partě Khalida ale ne jí), jenže na začátku "Shadows of Amn" jí ve vězení prostě najdu když si importuju postavu. Asi někdo neví co s tím?? Nebo, když jsem neměl po celou dobu BG1 v partě Imoen, přijde na začátku mě vysvobodit tak jako tak??
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @chris212
    Importování uložených pozic nebylo před 15 lety tak pokročilé jako je dnes.
    Z BG1 do BG2 se ti přenese pouze tvá postava, zlaté kalhoty (pokud jsi je v BG1 získal) a pár předmětů (které jsou rozházené po věznici).
  • chris212chris212 Member Posts: 20
    Takže ať udělám v jedničce co udělám (třeba nechám hned na začátku umřít jaj Jaheiru, tak Imoen) ve dvojce prostě budou jo? :)
  • irendieirendie Member Posts: 421
    chris212 said:

    Takže ať udělám v jedničce co udělám (třeba nechám hned na začátku umřít jaj Jaheiru, tak Imoen) ve dvojce prostě budou jo? :)

    Jo, správně :smile:
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Prichadazjuci datadisk SoD by to mohol viac vysvetlit : )
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Dudo said:

    Prichadazjuci datadisk SoD by to mohol viac vysvetlit : )

    No, ale v momentě, kdy budeš ze srandy nechávat umřít postavy během hry, tak ty vysvětlení stejně budou bizarní :)
  • chris212chris212 Member Posts: 20
    Když jsem si pročítal diskuzi, dozvěděl jsem se, že by tu někde měl být nějaký ukazatel (procentuální) progresu češtiny. Trošku jsem se tu porozhlížel, ale nic jsem nenašel. Je tu teda někde? :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Tady ne, pouze na stránkách pro překladatele. A ten ukazatel je stejně nespolehlivý, protože se tam započítávají VEŠKERÉ změny v anglickém textu. Takže pokud nějaký amík opraví hrubku v anglickém překladu který už jsem přeložil, tak se to hned zase nahlásí jako nepřeložený text. Navíc se odečítají i všechny texty z neschválených převodů mezi překlady, takže současné číslo je MNOHEM menší než jaký je skutečný stav.
  • MalyTonyMalyTony Member Posts: 1
    edited March 2016
    ahoj.jak je teďka ten nový patch Bg2:EE 1.3.2064 tak mě to nějak nefunguje nevím jestli to nějak nedělám blbe .. muže se mě někdo ozvat . Děkuji
    Post edited by MalyTony on
  • AdamvAdamv Member Posts: 2
    Včera jsem si koupil BG2 plný naděje a očekávání, že si ho na tabletu zahraji s češtinou ... no a zatím si budu asi jen procvičovat angličtinu :-)

    Je možné, že vývojáři s novým patchem překopali systém souborů? Protože ve složce se hrou (storage/sdcard0/Android/data/com.beamdog.baldursgateIIenhancededition/files/) je pouze složka portraits.

    Nejsou tam žádné jiné složky např. local nebo en_US. Proto se chci zeptat, jsem lama a koukám se do špatné složky? Je složka se hrou zašitá někde jinde? Nebo to vyvojáři prostě jen s novým patchem vzali hezky od podlahy?

    Za jakoukoliv radu, velký vděk.
  • AdamvAdamv Member Posts: 2
    Tak po dvou dnech kombinování :-) musím přiznat, že tento postup je zcela správný, ale pouze tento postup, vtip je v tom nevyužívat postupy, které si přečtete dříve. :-D

    Komu se s tím nechce trápit, stačí stáhnout lang.zip z http://ulozto.cz/xwM2b187/lang-zip a nahrát přímo zip soubor do Android/data/com.beamdog.baldursgateIIenhancededition/files
    Moc nerozumím architektuře Androidu,ale stane se to,že hra bude zmínený zip považovat za dodatečný soubor ke hře
Sign In or Register to comment.